Elon Musk tekrardan kriptolara müdahale etti

Yaptığı açıklamalar ile kripto para dünyasında oldukça fazla yükselişe ve düşüşe yol açan Elon Musk, yeniden bazı açıklamalarda bulundu. Musk, geçtiğimiz günlerde çıktığı SNL programında yaptığı açıklamalar sonrasında Dogecoin’in %40 oranında düşmesine sebep olmuştu. Hemen ardından SpaceX’in Dogecoin ile ilgili bazı çalışmalarını açıklayarak durumu toparlamaya çalışsa da işler yoluna girmedi.

Ünlü iş adamı bunun üzerine çevre sorunlarını bahane ederek Tesla’nın Bitcoin ile ödeme kabul etmesini kaldırdı. Bitcoin bu hamle üzerine %7’den fazla düşerek 47 bin dolar seviyelerine kadar geriledi.

Elon Musk

Geçtiğimiz 4-5 ay içinde kripto dünyasının en sevilen isimlerinden ve destekçilerinden biri olan Elon Musk, son günlerde oldukça kötü şekilde anılıyor. Elon Musk’ın Bitcoin (BTC) ile ilgili yaptığı çarpıcı açıklamalar ve hemen ardından kripto piyasasının büyük düşüşler yaşaması, bu durumun nedeni olarak gösteriliyor.

Elon Musk spekülasyonlarına devam ediyor!

Elon Musk, Bitcoin’in madencilik anlayışının çok yanlış olduğunu söyledikten sonra başta Bitcoin olmak üzere Dogecoin dahil tüm altcoinlerde bir düşüş yaşandı. Musk, Dogecoin’in bu durumu değiştireceğini ve kripto para dünyasına yeni bir soluk getireceğini iddia etti. Bu açıklamalar ile dalga geçen büyük bir kesim oldu fakat ünlü girişimci tweetlerine devam etti.

Elon Musk

Ünlü iş adamı, temel olarak 100 kat daha fazla işlem hacmi ile 100 kat daha düşük işlem ücretinin ağdan elde edilen işlem ücretlerini sabit tutmaya yeterli olacağını iddia ediyor. Düşük işlem ücreti ve yüksek hacim Musk’a göre dünyanın en büyük ve etkili para birimi olmaya yeterli. Musk, Dogecoin yatırımcısı tarafından atılan tweete yanıt verdi. Bu da piyasayı takip ettiğinin bir kanıtı olarak gösteriliyor. Elon Musk, çarpıcı açıklamaları ile Dogecoin’in Bitcoin’den çok daha iyi olduğunu kanıtlamaya çalışıyor. 0.79 dolar seviyelerinden geri dönen DOGE’nin akıbeti ilerleyen günlerde belli olacak.

Güncel teknoloji haberlerine anında ulaşabilmek için bizleri TwitterInstagram ve Telegram üzerinden takip etmeyi unutmayın!

UYARI: Weblejyon web sitesinde yer alan bilgiler sadece bilgilendirme amaçlıdır ve bir satın alma teklifi veya başka bir işlem yapmaya davet teşkil etmez, ayrıca herhangi bir yatırım tavsiyesi içermez.

Süleyman Kelle
Süleyman Kelle
2001 yılında Denizli’de doğdu. Ege Üniversitesinde öğretimine devam ederken aynı zamanda ilgi alanı olan teknoloji üzerine yazarlık yapmakta. Weblejyon aracılığı ile bu tutkusunu sürdürüyor.
İlgili İçerikler

Yorum Yap

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Kategoriler

En Güncel Haberler

Fiat Egea Sedan 2022 Fiyat Listesi

Türkiye'de otomobil fiyatları bir hayli yükselmiş durumda. 300.000 Türk Lirası altında sıfır otomobil kalmayan günümüzde birincil tercih genellikle Fiat Egea'dan yana oluyor. Geniş iç...
00:05:01

Eyfel Kulesini Satan Adam: Kont Victor Lustig Kimdir?

Dolandırıcılık teknolojinin de gelişmesiyle giderek arttı ve insanları dolandırmak artık çok daha kolay hale geldi. Öyle ki teknolojiden anlamayan insanlar dolandırıcı insanların bir...

Bilim İnsanları Robotlara Gülmeyi Öğretiyor!

Yapay Zeka, hayal edilemeyecek kadar karmaşık görevleri başarabilir. Bundan dolayı bilim insanları robotlara gülmeyi öğretiyor. Kyoto Üniversitesi'ndeki bilim insanları, bir robota bir insanla konuşurken...