Elon Musk ses etmedi, Dogecoin çakıldı!

Kripto para dünyasında oldukça popüler hale gelen ve çok kişi tarafından sevilen Dogecoin, belli bir süredir ciddi şekilde pumplanmıştı. Özelikle Elon Musk tarafından atılan tweetler ile 0.05 dolar gibi bir seviyeden aylar içinde 0.75 dolara kadar dayanmıştı. Fakat traderların ve yatırımcıların beklentisi bundan çok daha yüksek seviyedelerdi. Kısa vadede 1 dolar yıl sonuna kadar 10 doları hedefleyen pek çok yatırımcı vardı.

Elon Musk’ın Türkiye saatleri ile 06.30’da çıktığı programda güçlü bir pump beklentisi içinde olan yatırımcılar ve traderlar Dogecoin‘in aynı gün içinde 1 doları aşmasını beklerken çok ters bir sürpriz ile karşılaştı.

Elon Musk

Donald Trump’ın ardından ilk defa bir milyardar SNL’yi sunarken 46 yaşındaki Musk’ın yine kripto para ile ilgili açıklamalar yapması bekleniyordu. Bu beklentilerin bolca reklam ile kesilmesi, uzun bir süre kripto hakkında açıklamalar gelmemesi üzerine pek çok yatırımcı tedirgin olup Dogecoinlerini sattı. Bunun üzerine short pozisyonlar ağırlık kazanırken Dogecoin saatler içerisinde %40 değer kaybetti ve kaybetmeye devam ediyor.

Dogecoin dibe gidiyor!

Dogecoin ($ DOGE) fiyatı, Tesla CEO’su Elon Musk’ın (diğer adıyla “Dogefather”) ABD’de bir televizyonun kanalının komedi skeç programı Saturday Night Live’da (SNL) Dogecoin’in “aceleci” olduğunu kabul etmesinden kısa bir süre sonra % 20’nin üzerinde düşüş yaşadı. Dogecoin düştü CryptoCompare’in verilerine göre, Musk’ın SNL programının başlangıcından beş dakika önce Dogecoin 0,6760 $ civarında işlem görüyordu.

Dogecoin nedir” sorusunu önce “Para biriminin geleceği. Dünyayı ele geçirecek durdurulamaz bir finansal araç” diye yanıtladı; “Yani üçkağıt mı?” sorusuna ise gülerek “Evet üçkağıt” yanıtını verdi.

Bunun üzerine Dogecoin’in değeri çakıldı. Kripto para birimi, program öncesi 0,65 dolar civarındayken yüzde 28 değer kaybederek 0,47 dalara kadar düştü. Panik satışları da beraber gelince düşüş devam etti. Programa katılan Maye Musk da oğlu Elon Musk Dogecoin üzerinden takıldı. Anneler Günü hediyesi için çok heyecanlı olduğunu söyleyen Maye Musk “Umarım Dogecoin değildir” dedi. Oğlu ise “Evet, öyle” diye yanıtladı.

UYARI: Weblejyon web sitesinde yer alan bilgiler sadece bilgilendirme amaçlıdır ve bir satın alma teklifi veya başka bir işlem yapmaya davet teşkil etmez, ayrıca herhangi bir yatırım tavsiyesi içermez.

Süleyman Kelle
Süleyman Kelle
2001 yılında Denizli’de doğdu. Ege Üniversitesinde öğretimine devam ederken aynı zamanda ilgi alanı olan teknoloji üzerine yazarlık yapmakta. Weblejyon aracılığı ile bu tutkusunu sürdürüyor.
İlgili İçerikler

Yorum Yap

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Kategoriler

En Güncel Haberler

Bitcoin Enerji Tüketimi Rekor Seviyede Düştü!

Haziran ayında bir düşüş yaşadıktan sonra, Bitcoin fiyatı o kadar düşük kaldı ki, blok zincirinin büyük elektrik kullanımını benzer şekilde düşmeye zorladı. Dijital para...

League Of Legends: Yeni Yıldız Muhafızı Kostümleri Gün Yüzüne Çıktı!

Nilah'ın gelişiyle birlikte, yeni bir Yıldız Muhafızı seti en popüler kostüm serilerinden birinde Dünya'yı korumaya devam edecek. Riot Games, League of Legends'ın en yeni alt...

Overwatch 2 Beta 28 Haziranda PC ve Konsollarda Çıkıyor

Overwatch 2'nin sonraki betası 28 Haziran'da başlıyor. Bu beta, PC, Xbox ve PlayStation'dan erişilebilir olacak. Bir süre once Blizzard, Overwatch 2'nin çıkış tarihini açıkladı. Oyun...