Elon Musk kripto paralar hakkında uyardı!

Günden güne popüler hale gelen kripto paralar, milyonlarca insanın dikkatini çekti. En çok bu sene içinde artışa geçen kripto para kullanıcıları ve trade işlemleri bir açıdan güzel olsa da bir açıdan da korku verici hale gelebiliyor. Özellikle piyasa hakkında pek bir bilgisi olmayan kişilerin yüklü miktarlarla kaldıraçlı işlemlere girerek batmaları, ardından da hayatlarına son vermeleri gibi vakalar insanları kripto konusunda geri çekiyor. Piyasayı yakından takip eden ve büyük destek veren Elon Musk, konu ile ilgili bazı açıklamalarda bulundu ve kullanıcıları uyardı.

Elon Musk

Kripto paralarla alakalı yorumları ile sıkça gündemde olan Elon Musk, bu defa bir uyarıda bulundu. Paylaşımları sonrası adı geçen kripto paraların sert yükselişini izlediğimiz ünlü CEO yatırımcıları dikkatli olmaları konusunda uyardı. Şubat ayında yaptığı bir sokak röportajını alıntılayan Musk, “kripto paralar umut verici ancak lütfen dikkatli bir şekilde yatırım yapın.” dedi.

Musk alıntıladığı videosunda Dogecoin ile ilgili konuşmuştu. Bir Dogecoin yatırımcısınınElon sence Dogecoin bir sonraki dünya parası olabilir mi?” sorusunu yanıtlayan Musk, “Bununla ilgili bir anket de var ama şunu söylemeliyim senin ne istediğin önemli?” dedi. Dogecoin ile ilgili endişelere de cevap veren Musk, söz konusu risklerin var olduğunu ve insanların hayat birikimlerini kripto paralara yatırmamaları gerektiğini ifade etmişti. Bu tarz spekülasyonlara oldukça müsait ve tek bir haber ile yüzde elliye kadar düşüş veya yükseliş sağlayabilen yatırımlar açık bir şekilde tehlikeli. Bu yüzden ciddi şekilde dikkat edilmeli ve ona göre yatırım veya trade yapılmalı.

Elon Musk’ın açıklaması ve yorumu:

“Bu akıllıca bir hareket değil. Ancak spekülasyonun içerisinde olmak istiyorsanız kripto paralar bunun için iyi bir şans. Dogecoin bir şaka coini olarak çıkarıldı. Bilirsiniz kader ironiyi sever diye bir söz vardır. Belki de şaka için ortaya çıkarılan bir coin gerçekten dünya parası olur. Ancak kripto paralarda çok fazla risk almayın.

UYARI: Weblejyon web sitesinde yer alan bilgiler sadece bilgilendirme amaçlıdır ve bir satın alma teklifi veya başka bir işlem yapmaya davet teşkil etmez, ayrıca herhangi bir yatırım tavsiyesi içermez.

Süleyman Kelle
Süleyman Kelle
2001 yılında Denizli’de doğdu. Ege Üniversitesinde öğretimine devam ederken aynı zamanda ilgi alanı olan teknoloji üzerine yazarlık yapmakta. Weblejyon aracılığı ile bu tutkusunu sürdürüyor.
İlgili İçerikler

Yorum Yap

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Kategoriler

En Güncel Haberler

Cybertruck Aracına İlham Kaynağı Olan James Bond Arabası

Amerika merkezli elektrikli otomotiv devi Tesla'nın CEO'su Elon Musk, herkesin tasarımından etkilendiği aracı olan Cybertruck'ı 2023 yılında piyasaya sürülmeyi planladığını açıklamıştı. Cybertruck'ın tasarımındaki ilham...

F1 Manager 2022: Şu Ana Kadar Bildiğimiz Her Şey

Eğer son birkaç yılını takımın pitstop taktikleri hakkında atıp tutarak geçirmiş bir Ferarri hayranıysanız ya da içinizde bir yerlerde Aston Martin'i zafere taşıyacak adamın...

ABD Neden TikTok’un Kaldırılmasını İstiyor? FCC Komisyonu Açıkladı!

ABD FCC komisyon üyesi Brendan Carr, Google ve Apple'ı TikTok'u ilgili uygulama havuzlarından, App Store'dan ve Play Store'dan çıkarmaya çağırdı. Carr, Çinli ByteDance'in sahip...