Elon Musk Dogecoin konusunda kararlı!

Elon Musk, twitter üzerinden yaptığı paylaşımlar eşliğinde kripto para dünyasıyla yakından ilgileniyor. Bitcoin’in 56 bin dolar seviyelerinden 29 bin dolara kadar geri çekilmesinde büyük bir payı olduğu düşünülüyor. Bitcoin madenciliğinin Dünya’ya ciddi zararlar verdiğini iddia eden Elon, desteğini bir anda kesip Tesla’nın Bitcoin ile ödeme almasını sonlandırdı. Bu durumlar beraber çok ciddi tepkiler alan ünlü girişimci işler çığrından çıkınca “Bitcoinlerimi satmadım” tarzında bir açıklama yapmak durumunda kaldı.

Çıktığı SNL programında Dogecoin ile ilgili pek fazla konuşmayınca, şaka coin olarak nitelendirilen coin de %70 oranında düşüş yaşamıştı. Piyasadaki olumsuz hava Çin ve Hindistan gibi büyük devletlerin kriptoyu yasaklama dedikoduları ile büyümüştü.

Geçtiğimiz 4-5 ay içinde kripto dünyasının en sevilen isimlerinden ve destekçilerinden biri olan Elon Musk, son günlerde oldukça kötü şekilde anılıyor. Elon Musk’ın Bitcoin (BTC) ile ilgili yaptığı çarpıcı açıklamalar ve hemen ardından kripto piyasasının büyük düşüşler yaşaması, bu durumun nedeni olarak gösteriliyor.

Elon Musk spekülasyonlara devam ediyor!

Twitter’da  ‘heydave7’ isimli bi kullanıcı Dogecoin satmayacağı ile ilgili bir tweet atınca, Elon Musk da ona yanıt olarak Dogecoin’lerini satmayacağını söyledi. SpaceX ve Tesla’nın kurucusu olan Musk’ın cevabı kısa ve netti:  evet Dogecoin satmadım ve satmayacağım, dedi.

Ayrıca, bazıları bir tweet’in yanıtlarla ilgili çok aşırı ve fazla eleştiri aldığında bunun kötü bir işaret olduğunu iddia etti. Musk, Bitcoin’in çevre için tehlikeli olduğunu belirterek taraf değiştirmişti. Bu durum, kripto yatırımcılarının canını oldukça sıktı ve ünlü iş adamı ciddi eleştirilerle karşı karşıya kaldı.Birkaç saat sonra Musk, Dogecoin satmayacağını söylediği bir tweet attı. Ayrıca, bir köpek resmiyle bir dolarlık banknotun resmini paylaştı bu da Dogecoin’in hala 1 dolar hedeflediğini işaret eden türde bir mesaj olarak nitelendirildi.

Güncel teknoloji haberlerine anında ulaşabilmek için bizleri TwitterInstagram ve Telegram üzerinden takip etmeyi unutmayın!

UYARI: Weblejyon web sitesinde yer alan bilgiler sadece bilgilendirme amaçlıdır ve bir satın alma teklifi veya başka bir işlem yapmaya davet teşkil etmez, ayrıca herhangi bir yatırım tavsiyesi içermez.

Süleyman Kelle
Süleyman Kelle
2001 yılında Denizli’de doğdu. Ege Üniversitesinde öğretimine devam ederken aynı zamanda ilgi alanı olan teknoloji üzerine yazarlık yapmakta. Weblejyon aracılığı ile bu tutkusunu sürdürüyor.
İlgili İçerikler

Yorum Yap

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Kategoriler

En Güncel Haberler

Apple Sanal Gerçekliği Yakında Geliyor!

Saygın Apple analisti Ming-Chi Kuo'ya göre, Apple'ın artırılmış ve sanal gerçeklik deneyimlerinin bir kombinasyonunu sunacağı bildirilen uzun süredir konuşulan karma gerçeklik kulaklığı, Ocak 2023'te...

Safari Arka Planı Nasıl Silinir? Safari’yi Temizlemek Neden Önemli?

Apple kullanıcısıysanız, internette Safari aracılığıyla gezinme olasılığınız yüksektir. Apple, Safari'nin Mac için en hızlı ve en kolay web tarayıcısı olduğunu ve çevrimiçi olmanın en...

Antarktika’da Drone Kullanmak Yasak! Peki Neden?

Drone teknolojisi geliştikçe ve drone fotoğrafçılığı hobisi çoğaldıkça, bu alanda çalışmalar ve çekimler görmeye alışmıştık. Fakat maalesef yakın zamanda Antarktika'dan bir drone görseli görmeyi...