Elon Musk Daha Fazla Petrole İhtiyacımız Olduğunu Söylüyor!

Tesla ve solar sistemi üzerine kurduğu şirketleri ile fosil yakıtlara resmen savaş ilan etmiş olan Elon Musk, tuhaf açıklamalarda bulundu. 1 Trilyondan fazla piyasa hacmine sahip olan şirketleri ile dünyanın önemli kişilerinden bir tanesi olan Musk, petrol ve gaz üretimini desteklediğini, bundan nefret ettiğini ama yapılması gerektiğini dile getirdi.

Cuma günü geç saatlerde tweet attığı tweet şu şekilde:

Bunu söylemekten nefret ediyorum ama hemen petrol ve gaz üretimini artırmamız gerekiyor.

Olağanüstü zamanlar olağanüstü önlemler gerektirir.

Hemen ardından bir tweet daha atarak şu açıklamada bulundu: “Açıkçası, bu Tesla’yı olumsuz etkiler, ancak sürdürülebilir enerji çözümleri, Rusya’nın petrol ve gaz ihracatını telafi etmek için anında tepki veremez,” Muhtemelen dünyanın Rus boru hatlarına olan kayda değer bağımlılığına atıfta bulunuyor – bu bağımlılık, birçok hükümetin Ukrayna’yı işgal etmesinin ardından Rusya’ya yaptırım uygulamaktan alıkoymadı, ancak özellikle Avrupa’da artan enerji fiyatlarına ilişkin korkuları tetikledi ve Avrupa halkı için bu tarz bir duruma düşmek oldukça zor olabilir.

Elon Musk Neyi Hedefliyor?

Musk’ın Twitter’da bir şeyler paylaştığında sadece dalga geçtiğini mi yoksa ciddi eleştiriler mi getirdiğini anlamak neredeyse imkansız, ancak inanılmaz derecede etkili olduğu inkar edilemez ve 76 milyon takipçisinin çoğu şaka yaparken bile onu ciddiye alıyor.

Roketleri için Petrole İhtiyacı Var!

Fakat sadece bu kadar da değil, Musk’ın planları için petrol ve gazın da önemli olduğu da bir gerçek. Geçen yıl, SpaceX’inin Teksas’taki Starship tesislerinin yakınındaki karada doğal gaz için sondaj çalışması yapmaya çalışmıştı. Roketler için elektrik kullanımı henüz daha mümkün olmadığı için Musk bu tarz çalışmalar yürütüyor.

Musk geçen yıl bir podcast’te Joe Rogan’a “Petrol ve gaz endüstrisini şeytanlaştırma taraftarı değilim” dedi. “Fosil yakıtları uzun süre yakmamız gerekecek. Soru, sürdürülebilir bir enerji geleceğine ne oranda geçeceğimizdir?” şeklinde de açıklamalarda bulunmuştu. Kimileri Musk’ı iki yüzlü bulurken kimileri de haklı olduğunu ve yapılması gerekeni savunduğunu söylüyor.

Güncel teknoloji haberlerine anında ulaşabilmek için bizleri TwitterInstagram ve Telegram üzerinden takip etmeyi unutmayın!

Süleyman Kelle
Süleyman Kelle
2001 yılında Denizli’de doğdu. Ege Üniversitesinde öğretimine devam ederken aynı zamanda ilgi alanı olan teknoloji üzerine yazarlık yapmakta. Weblejyon aracılığı ile bu tutkusunu sürdürüyor.
İlgili İçerikler

Yorum Yap

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Kategoriler

En Güncel Haberler

Android Cihazlarda Galeri Yedekleme | Fotoğraf ve Videolar Nasıl Yedeklenir?

Değerli dosyalarınızı (aile fotoğrafları, önemli kişiler ve iş veya okul projeleri) yerel olarak bir cihazda saklarsanız her zaman kaybetme riskiyle karşı karşıya kalırsınız. Verileriniz...

En İyi Oyun Monitörleri | Performans Canavarı Monitörler

Teknolojinin gelişmesi ile birlikte her geçen gün yeni modellerde ve özelliklerde oyun monitörleri çıkmakta. Bu gelişme de bir monitör seçimini oldukça zorlaştırıyor. Yazımızda en...

Apple Watch Series 8 Ne Zaman Çıkacak? İşte Hakkında Tüm Bilinenler!

Bu içeriğimiz, Apple Watch Series 8 hakkında şimdiye kadar bildiğimiz her şeyi söylentilere dayanarak bir araya getiriyor. Ürün döngüsünün henüz erken olduğunu, bu nedenle...