Elektrikli pickup Alpha Wolf, araziye yeni bir soluk getirecek

ABD merkezli Alpha Motor, yeni elektrikli pickup Alpha Wolf modelinin prototipini tanıttı.

Elektrikli otomobiller konusundaki rekabet, gün geçtikçe kızışmaya devam ediyor. Sıradan otomobillerin yanı sıra, yeni elektrikli pickup modelleri de gün yüzüne çıkıyor. Tesla’nın Cybertruck ile hazırlandığı pickup dünyasına son olarak Alpha Motor katıldı. Geçtiğimiz aylarda, “Wolf” adını verdiği yüksek arazi kapasiteli modelinin render çizimlerini paylaşan marka, dün itibariyle somut olarak karşımıza çıkardı.

Yeni elektrikli pickup Alpha Wolf

Yeni elektrikli pickup hakkında şu an için teknik detaylar bulunmuyor. Ancak önden veya dört tekerlekten çekiş seçeneği, 450 kilometreye kadar menzil imkanı veren 85 kW/sa batarya paketi, 0’dan 100 kilometre hıza 6.2 saniyede hızlanma ve 1360 kilogram çekme kapasitesi Wolf ile ilişkilendirilen detaylar arasında yer alıyor. Fakat bu bilgiler şu an için kesin olmamakla beraber, yeni pickup piyasaya sürülene kadar değişiklik olabilir.

Alpha Wolf, 4775 mm uzunluğa, 1930 mm genişliğe, 1676 mm yüksekliğe ve 1810 mm uzunluğunda kasaya sahip. Yeni pickup hakkında daha fazla teknik detaya önümüzdeki süreçte sahip olacağız

Wolf’ün tasarımı da teknik detayları kadar dikkat çekiyor. Yerden yüksek yapısı, önde ve arkada bulunan koruma demirleri, LED farlar, tavandaki ekstra aydınlatmalar, geniş çamurluklar, fabrika çıkışı olarak gelen arazi lastikleri, Wolf’a sert bir arazi aracı görünümünü daha çok yansıtıyor. Retro detaylara sahip olan elektrikli pickup’ın gizli kapı kolları ise aracın geleceğe de hitap eden detaylara sahip olduğunu gösteriyor.

Elektrikli Alpha Wolf, tek kabinli bir pickup olarak karşımıza çıksa da şirket, SuperWolf isimli çift kabinli bir versiyon da üretmeyi planlıyor. Şirketin tanıtımını gerçekleştirdiği fiziksel prototip, kasım ayına kadar Los Angeles’taki Petersen Otomotiv Müzesi‘nde sergilenecek. 

2023’ün son çeyreğinde seri üretimlerine başlanacak olan Alpha Wolf, 36 bin dolarlık başlangıç fiyatıyla satışa sunulması planlanıyor. En yüksek versiyonunda bu rakamın 46 bin dolara kadar yükselme ihtimali bulunuyor.

Güncel teknoloji haberlerine anında ulaşabilmek için bizleri TwitterInstagram ve Telegram üzerinden takip etmeyi unutmayın!

Semih Akşehirli
Semih Akşehirli
2002 yılında Uşak'ta doğan ve Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi'nde eğitimini sürdüren Semih Akşehirli, teknolojiye ve birçok sektöre olan ilgisi üzerine yazılar yazmakta.
İlgili İçerikler

Yorum Yap

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Kategoriler

En Güncel Haberler

Bilim İnsanları Robotlara Gülmeyi Öğretiyor!

Yapay Zeka, hayal edilemeyecek kadar karmaşık görevleri başarabilir. Bundan dolayı bilim insanları robotlara gülmeyi öğretiyor. Kyoto Üniversitesi'ndeki bilim insanları, bir robota bir insanla konuşurken...

Intel ARC Ekran Kartları Hakkında Tüm Bilinenler

Intel, Arc ekran kartı serisi ile GPU oyununu devralmak istiyor ve çok açık bir şekilde NVIDIA'yı birincil hedefi olarak görüyor. Sabırla bu serinin 2022'nin...

Elektrikli Mercedes G-Class Hakkında Tüm Bilinenler

Tamamen elektrikli bir Mercedes-Benz G-Class veya G-Wagen'i çevreleyen dedikodu, 2018'de Detroit Otomobil Fuarı'nda başladı. Orada, o zamanlar Daimler AG'nin Yönetim Kurulu Başkanı olan Diether...