Donald Trump Operasyonu Ardından FBI’a Tehdit Arttı!

Federal yetkililer, FBI’ın geçen hafta Florida’daki eski Başkan Donald Trump’ın Mar-a-Lago evini aramasının ardından kolluk kuvvetlerine yönelik çevrimiçi tehditlerde bir artış olduğu konusunda uyarıyor. Donald Trump operasyonu ardından kolluk kuvvetlerine olan nefret söylemleri de artış gösterdi.

Cuma günü, FBI ve İç Güvenlik Bakanlığı yetkilileri, ülke genelinde eyalet, yerel ve kolluk kuvvetleri yetkilileriyle paylaşılan ortak bir istihbarat bülteni aracılığıyla uyarıyı gönderdi. Bültende federal yetkililer, tehditlerin CBS News’e göre “öncelikle çevrimiçi ve sosyal medya siteleri, web forumları, video paylaşım platformları ve görüntü panoları dahil olmak üzere birden fazla platformda” yapıldığını ve yasayı tanımlayan kişileri gözlemlediklerini söyledi.

Donald Trump Operasyonu Sonrası Gerginlik Tırmandı

Bülten, Trump ve Cumhuriyetçi müttefikleri, geçen Pazartesi günü eski başkanın Florida’daki evinde bir arama emri yürüttüğü için FBI’a kişisel olarak saldırdığında geldi. Trump’ın kendisi sosyal medya platformu Truth Social’da defalarca FBI’ı hedef aldı ve yetkilileri asılsız bir şekilde Cumhuriyetçi muhalifleri “kirlendirmek” için Demokratlarla delil toplamakla suçladı.

Aldatıcı bir şekilde düzenlenmiş fotoğraflar ve videolar, operasyonu takip eden hafta boyunca sosyal medyada da viral hale geldi. Geçen hafta Fox News’de Tucker Carlson Tonight’ı konuk ederken Brian Kilmeade, FBI’ın arama emrini imzalayan Yargıç Bruce Reinhart’ın, hüküm giymiş kaçakçı Ghislaine Maxwell’in yanında oturan sahte bir görüntüsünü gösterdi. Kilmeade daha sonra gösterinin “şaka olarak bir meme gösterdiğini” söyledi.

Görsel Kaynağı: Bloomberg

Trump: İnsanlar Çok Öfkeli

Cuma günü, başka bir Fox sunucusu Sean Hannity’nin Florida Valisi Ron DeSantis ile FBI “baskın” tanımı konusunda tartıştığını gösteren sahte bir video yayınladı. Bunun yerine video, yakın tarihli bir Hannity bölümünden görüntülerle DeSantis’in yaklaşık iki yıl önce çekilmiş görüntüleri birleştirildi. Videonun Twitter’da ilgi çekmesinden saatler sonra platform, gönderiye “manipüle edilmiş medya” etiketi yerleştirdi.

Temelsiz suçlamalar ve tehditler, Pazartesi günü Trump’ın Fox News Digital’i “İnsanlar olup bitenlere çok öfkeli” şeklinde uyardığı zaman hararetli bir noktaya ulaştı. “Yardım etmek için ne yapabiliriz – çünkü ülkede sıcaklığın düşürülmesi gerekiyor. Olmazsa, korkunç şeyler olacak… Bu ülkenin insanları başka bir dolandırıcılığa daha fazla tahammül etmeyecek.”

Güncel teknoloji haberlerine anında ulaşabilmek için bizleri TwitterInstagram ve Telegram üzerinden takip etmeyi unutmayın!

Süleyman Kelle
Süleyman Kelle
2001 yılında Denizli’de doğdu. Ege Üniversitesinde öğretimine devam ederken aynı zamanda ilgi alanı olan teknoloji üzerine yazarlık yapmakta. Weblejyon aracılığı ile bu tutkusunu sürdürüyor.
İlgili İçerikler

Yorum Yap

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Kategoriler

En Güncel Haberler

Bilim İnsanları Robotlara Gülmeyi Öğretiyor!

Yapay Zeka, hayal edilemeyecek kadar karmaşık görevleri başarabilir. Bundan dolayı bilim insanları robotlara gülmeyi öğretiyor. Kyoto Üniversitesi'ndeki bilim insanları, bir robota bir insanla konuşurken...

Intel ARC Ekran Kartları Hakkında Tüm Bilinenler

Intel, Arc ekran kartı serisi ile GPU oyununu devralmak istiyor ve çok açık bir şekilde NVIDIA'yı birincil hedefi olarak görüyor. Sabırla bu serinin 2022'nin...

Elektrikli Mercedes G-Class Hakkında Tüm Bilinenler

Tamamen elektrikli bir Mercedes-Benz G-Class veya G-Wagen'i çevreleyen dedikodu, 2018'de Detroit Otomobil Fuarı'nda başladı. Orada, o zamanlar Daimler AG'nin Yönetim Kurulu Başkanı olan Diether...