Donald Trump kendi sosyal medya platformunu açtı

ABD’nin 45. Başkanı Donald Trump, seçim zamanı yaptığı paylaşımlar yüzünden kullandığı neredeyse bütün sosyal medya platformlarından yasaklandıktan sonra, kendi sosyal medya ağını kuracağını duyurmuştu. Verdiği bu sözü tutan Trump, web sitesinin bir kısmını kullanıma sundu. Blog tarzında yapılmış olan site, Twitter‘a benzer bir görünüşünün olduğu gözlere çarpıyor.

Geçtiğimiz aylarda ABD Kongre Binası’na düzenlenen ve beş kişinin hayatını kaybetmesine yol açan baskının ardından Trump’ın Facebook, Twitter, Snapchat ve diğer sosyal medya hesapları askıya alınmıştı.Bu yaşanan olayların sebebi ise Trump’ın insanları adeta savaşa sürükleyecek derecede yaptığı açıklamalardan kaynaklıydı.

Donald Trump, bu yasaklamaların ardından kendi sosyal medya platformunu kuracağını açıklamıştı. Fakat bu konu hakkında uzun zamandır herhangi bir duyuru yapılmamıştı. Bugün bu durum değişti ve Trump, resmen kendi sosyal medya platformunu kurmuş oldu. Platform, Twitter’a benzeyen özellikleri ile ön plana çıkıyor.

Trump’ın sosyal medya ağı

Aylardır süren yasaklamalarının ardından Trump, kendi sosyal medya ağını duyurdu. WordPress tabanlı bir site, insanların siteye giriş yaparak kişisel düşüncelerini paylaşabilmelerini mümkün kılıyor. İsterlerse kullanıcılar, platformdaki gönderileri Facebook ya da Twitter’dan paylaşabiliyor. Twitter paylaşımı seçeneği şu an çalışmıyor fakat dileyen kullanıcılar Facebook üzerinden Trump’ın gönderilerini paylaşmasına izin veriyor. Bu arada, Trump’ın sosyal ağının henüz test aşamasında olduğunu, kullanıcı girişlerinin yapılamadığını da belirtmek gerekiyor.

Platform resmi olarak 4 Mayıs Salı günü ilk adımları atmış olsa da, 24 Mart tarihine kadar uzanan gönderiler bulunuyor. Eski Amerikan Başkanı bu platform aracılığıyla destekçileriyle iletişime geçebilecek. Ancak bu konuyla ilgili herhangi bir detay bulunmamakta. Platformun, Trump’ın eski kampanya yöneticisi Brad Parscale tarafından kurulan bir dijital hizmetler şirketi olan Campaign Nucleus tarafından inşa edildiği belirtiliyor.

Bir Twitter sözcüsünün yaptığı açıklamaya göre , web sitesindeki materyallerden içerik paylaşımına Twitter kurallarına uymadığı sürece izin verilmeyeceğini belirtti.

Eski Amerika Başkanı, kendi platformu aracılığıyla destekçilerine sesini duyurmaya devam edecek gibi görünüyor. Platforma insanların ne kadar ilgi göstereceği ise şu an için merak konusu.

Donald Trump’ın sosyal medya ağına buradaki bağlantıya tıklayarak ulaşabilirsiniz.

Semih Akşehirli
Semih Akşehirli
2002 yılında Uşak'ta doğan ve Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi'nde eğitimini sürdüren Semih Akşehirli, teknolojiye ve birçok sektöre olan ilgisi üzerine yazılar yazmakta.
İlgili İçerikler

Yorum Yap

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Kategoriler

En Güncel Haberler

Ferrari Nasıl Kuruldu? | Ferrari’nin Kuruluş Hikayesi

Ferrari'nin Kuruluşu Ferrari, İtalya'nın gururu olan otomobil üreticilerinden biridir. Lüks ve performans odaklı araçlarıyla dünyanın dört bir yanında tanınmaktadır. Ferrari'nin kuruluşu, 20. yüzyılın başlarına kadar...

En Büyük Meme Coin’ler Neler?

Meme coin'ler, internette popüler kültürün bir parçası haline gelen meme'lerden esinlenerek oluşturulan kripto paralardır. Meme coin'ler genellikle dalga geçme amacıyla oluşturulurlar ve çoğunlukla değersizdirler....

Formula 1 Tarihinin İstatiksel Olarak En İyi Pilotları

Formula 1, dünya genelinde milyonlarca insan tarafından takip edilen bir yarış serisidir. Formula 1 tarihinde, birçok pilot ismi yerini aldı ve bu isimler, yarış...