Disney Plus Türkiye Fiyatı Belli Oldu: Ne Zaman Gelecek?

En büyük video akış hizmetlerinden Disney Plus, Türkiye’ye gelmek için gün sayıyor. Peki Disney Plus Türkiye fiyatı ne kadar olacak? Hizmet, Türkiye’ye ne zaman geliyor?

Pandeminin başlamasından bu yana abone sayılarını oldukça arttıran çevrimiçi video akış platformları, kendi aralarında rekabete de devam ediyor. Ülkemizde en çok tercih edilen platformlar arasında Netflix, Amazon Prime Video gibi hizmetler bulunuyor. Ancak yurt dışında oldukça popüler olan Disney+ Türkiye’de bulunmuyordu. Ancak bu durum, Disney tarafından yapılan müjdeli bir haberle değişmiş oldu. Disney Plus ne zaman Türkiye’ye geliyor?

Disney Plus, Türkiye’ye Ne Zaman Gelecek?

Birçok içerik üreticisi gibi Disney de internetten yayın işine adım atanlardan olmuştu. Şirket bu kapsamda The Walt Disney Company’nin bölümü olan Walt Disney Direct-to-Consumer & International tarafından işletilen Disney + (Disney Plus) adını verdiği hizmetini ilk olarak ABD’de kullanıcılara sunmuştu.

Disney Plus, yakın zamanda 42 farklı ülkede hizmete başlayacak. Resmi Twitter hesabı üzerinden duyuruyu yapan Disney Plus, 14 Haziran 2022‘den itibaren kullanıma sunulmuş olacak.

Disney Plus Türkiye Fiyatı

Aylık ya da yıllık üyelik seçenekleri bulunan platform, Türkiye’de aylık 34,99 TL‘den başlıyor. Yıllık fiyat ise 349,99 TL olarak belirlenmiş. Yani yıllık üyelik alacak olan Disney Plus üyeleri, izleyecekleri 2 ay için ücret vermemiş olacak.

Disney Plus bünyesinde Luka ve Soul, Disney’den Enkanto: Sihirli Dünya, Marvel yapımı olan The Falcon and The Winter Soldier ve Hawkeye, National Geographic’ten Jeff Goldblum’un Dünyası, Star Wars dizisi The Mandalorian ve Free Guy gibi oldukça popüler içerikler yer alıyor.

Türkiye’de yayın hayatına başlayacak olmasıyla ilgili başka bir paylaşım yapmayan Disney Plus’ın Netflix gibi ülkeye özel bir yayın programı olup olmadığı ise şu an için merak konusu.

Radyo ve Televizyon Üst Kurulu (RTÜK), Disney Plus’a Türkiye’de 10 yıl boyunca yayın yapabilmesini sağlayacak yayın lisansını geçtiğimiz aylarda onaylamıştı.

Sizler bu üyelik seçenekleri ile Disney Plus’ı tercih eder misiniz? Yorumlarınızı bizimle paylaşmayı unutmayın!

Güncel teknoloji haberlerine anında ulaşabilmek için bizleri TwitterInstagram ve Telegram üzerinden takip etmeyi unutmayın!

Semih Akşehirli
Semih Akşehirli
2002 yılında Uşak'ta doğan ve Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi'nde eğitimini sürdüren Semih Akşehirli, teknolojiye ve birçok sektöre olan ilgisi üzerine yazılar yazmakta.
İlgili İçerikler

Yorum Yap

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Kategoriler

En Güncel Haberler

Ferrari Nasıl Kuruldu? | Ferrari’nin Kuruluş Hikayesi

Ferrari'nin Kuruluşu Ferrari, İtalya'nın gururu olan otomobil üreticilerinden biridir. Lüks ve performans odaklı araçlarıyla dünyanın dört bir yanında tanınmaktadır. Ferrari'nin kuruluşu, 20. yüzyılın başlarına kadar...

En Büyük Meme Coin’ler Neler?

Meme coin'ler, internette popüler kültürün bir parçası haline gelen meme'lerden esinlenerek oluşturulan kripto paralardır. Meme coin'ler genellikle dalga geçme amacıyla oluşturulurlar ve çoğunlukla değersizdirler....

Formula 1 Tarihinin İstatiksel Olarak En İyi Pilotları

Formula 1, dünya genelinde milyonlarca insan tarafından takip edilen bir yarış serisidir. Formula 1 tarihinde, birçok pilot ismi yerini aldı ve bu isimler, yarış...