Discord, PlayStation Kullanıcılarına Büyük Kolaylık Sağlayacak

Discord, PlayStation kullanıcılarının işine önemli ölçüde yarayacak bir özelliği kullanıma sundu.

Discord, PlayStation Network Hesaplarını Bağlayabilecek!

Discord, PlayStation Network hesabınızı bağlama özelliğini kullanıma sunuyor. Şu anda entegrasyon, hem yapabilecekleri hem de görünüşe göre kimin erişimi olduğu açısından oldukça sınırlı gözüküyor, ancak daha sonra gelecek şeyler için muhtemelen ilk adım gibi bir şey olacaktır. Discord, Sony ile ortaklığının dışında, herkesin görmesini isteyeceğimiz ilginç bir hesap yönetimi özelliği üzerinde de çalışıyor.

Discord ile Playstation Network Hesaplarını Bağlamak Ne İşe Yarar ?

Hesaplarınızı bağlamak, Discord arkadaşlarınızın şu anda PlayStation’ınızda hangi oyunu oynadığınızı görmelerini sağlar ve diğer kişilerin sizi hizmete kolayca ekleyebilmesi için PSN kimliğinizi Discord profilinize ekleme seçeneğini size sunar. Discord’un duyuru gönderisine göre, “PSN hesabınızı Discord’dan bağlama yeteneği kademeli olarak kullanıma sunuluyor, bu nedenle bu özelliği kullanabilmeniz biraz zaman alabilir.

Bağlama İşlemi Nasıl Yapılır ?

Akıllara ilk gelen sorulardan biri “Discord ile PlayStation Network hesapları nasıl bağlanır? ” sorusu olacaktır. PSN ve Discord hesaplarınızı bağlamak istiyorsanız, Discord’u açın ve ardından Kullanıcı Ayarları > Bağlantılar’a gidin (mobil uygulamada profilinize gidin, ardından Bağlantılar > Ekle’ye dokunun). PlayStation simgesi, “Hesaplarınızı Bağlayın” menüsündeki simgeler arasındaysa, PSN giriş ekranını getirmek için üzerine tıklayabilirsiniz. Kimlik bilgilerinizi girdikten sonra hesaplarınız bağlanmalıdır.

Discord’un üzerinde çalıştığı tek özellik PSN’ye bağlanmak değil. Şirket ayrıca hesaplar arasında kolayca geçiş yapmanızı sağlayacak bir özellik üzerinde daha çalışıyor. Şirket hesap değiştirmenin şu anda yalnızca masaüstü kullanıcılarının “küçük bir yüzdesi” için kullanılabileceğini açıkça belirtti. Özelliğin ne zaman kullanılmaya sunulacağı henüz belli değil ama iddalar doğruysa kısa bir süre içinde sunması bekleniyor.

Güncel teknoloji haberlerine anında ulaşabilmek için bizleri TwitterInstagram ve Telegram üzerinden takip etmeyi unutmayın!

Biray Altun
Biray Altun
2001 Yılında Erzurum'da doğdum. Çocukluğum memleketim Kars'ta , eğitim hayatım ise İzmir'de geçti. Şimdi ise Çanakkale'de bir yandan üniversite hayatıma devam ederken bir yandan ilgi alanım olan konularda yazıyorum.
İlgili İçerikler

Yorum Yap

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Kategoriler

En Güncel Haberler

Netflix Aralık 2022 Takvimi: Hangi Dizi ve Filmler Geliyor?

Netflix, Türkiye'deki abone sayısı ile hala ülkemizde en çok tercih edilen dijital platform olmayı sürdürüyor. Rakiplerinin bir hayli artış göstermesi ile beraber de Netflix...

2022’de En Çok Satan Elektrikli Arabalar

Gündelik hayatımızda bir yerden bir yere gitmek için taşıtları kullanırız. Bu taşıtlardan en ekonomik olanları, içten yanmalı otomobillerin yakıt fiyatlarının artması nedeniyle herkesin çokça...

Apple Gelecekte Düğmesiz iPhone Üretebilir!

Son birkaç nesil iPhone'un tasarım ve özellikler açısından büyük ölçüde yinelemeli güncellemeler aldığı yaygın bir bilgidir. Örneğin en yeni iPhone modelleri, Apple'ın 2018'de iPhone...