Denemeniz Gereken 5 Gizli WhatsApp Özelliği

Fazla bilinmeyen 5 gizli WhatsApp özelliği neler?

WhatsApp, kullanıcıların uygulamadan nasıl keyif alabileceğine ilişkin yığınla yeni iyileştirme ve değişiklikle sürekli güncellenen bir uygulamadır. Kısa bir süre önce, mesajlaşma uygulamasının, kullanıcıların uygulama içi sesli mesajları işlemesine izin verme biçiminde büyük değişiklikleri duyurduğunu ve artık kullanıcıların sesli mesajları istedikleri gibi duraklatmasına ve devam ettirmesine izin verdiğini gördük.

Bu güncellemeler herkese açıktır ve herkesin görmesi ve kullanması ücretsizdir. Peki ya WhatsApp’ın uygulamanın DNA’sında saklı olan daha gizli özellikleri? Aşağıda, mesajlaşma platformunda kullanırken hayatınızı çok daha kolaylaştıracak 5 favori gizli WhatsApp özelliğimizi seçtik. Bu özelliklerin bazılarını biliyor olsanız da tekrar hatırlatmakta fayda var. İşte o özellikler:

PIN sohbetler

Farklı sohbetler üzerinden gelen çok sayıda mesajla, farklı mesaj dizilerinden oluşan uygulamada en sevdiğiniz sohbetleri kaybetmek oldukça kolay. Belirli bir sohbetin en üstte kalmasını sağlamak için sohbeti sabitleyebilirsiniz. Kişiye veya gruba dokunup basılı tutun ve üstteki iğne simgesini seçin. iPhone kullanıcıları için ise herhangi bir sohbette sağa kaydırın ve iğne simgesine dokunun.

Metin vurguları

WhatsApp’ta sohbet metninizi renklendirmek kolaydır. Yalnızca ifadelerle değil, kalın yazı tipi, italik ve üstü çizili vurgularla da vurgu yapabilirsiniz.

İletinizin italik olmasını istiyorsanız, metnin her iki tarafındaki işaretlerin altını çizin. Mesajınızı kalın yazı tipiyle göndermeyi mi tercih ediyorsunuz? Metnin her iki yanındaki yıldız tuşunu kullanın. Son olarak, mesajınızın üstünü çizmek istiyorsanız, ~mesajın~ ​​her iki tarafında da geçişler yapmayı tercih edin.

Görüldü özelliğinden kurtulun

WhatsApp mesajlarının yanında gördüğünüz mavi tikler bazen faydalı olsa da, her zaman birine mesajlarını okuduğumuzu göstermek istemeyiz. Ancak bir çözüm var: okundu bilgilerini kapatın.

Bunu nasıl yapacağınız aşağıda açıklanmıştır: Ayarlar -> Hesap -> Gizlilik’e gidin ve ardından “Görüldü Bilgisi” kutusunun seçimini kaldırın. Bu özellik, aynı anda birden fazla kişiyi idare eden kullanıcılar için oldukça faydalı olmasıyla biliniyor.

Video ve fotoğrafları otomatik indirme

WhatsApp’ın en sinir bozucu yönlerinden biri, sohbetlerinize geldiğinizde görüntüleri ve videoları otomatik olarak indirmesidir. Bu, telefonunuzun galerisi için idealden daha azdır ve onu dağınık ve düzensiz bırakır.

Neyse ki bu, WhatsApp’ı açıp Ayarlar’ı seçerek kapatılabilir. Üç seçeneği bulacağınız Medya Otomatik İndirme’ye gidin. Görüntüler, Ses ve Video olmak üzere üç seçeneğin tümünün işaretini kaldırarak otomatik indirmeleri devre dışı bırakın.

Geçici Mesajlar

Evet, gerçekten de WhatsApp, diğer kullanıcılara gönderebileceğiniz hassas bilgileri bir süre sonra otomatik olarak silerek koruyan kendi kendini imha eden bir mesaj özelliğine sahiptir.

Bu ayarı etkinleştirmek son derece kolaydır ve bunu sohbet içindeki kişinin adına dokunarak yapabilirsiniz. Oradan Mesajlar seçeneğini seçin ve Geçici Mesajlar bölümünü etkinleştirin.

Güncel teknoloji haberlerine anında ulaşabilmek için bizleri TwitterInstagram ve Telegram üzerinden takip etmeyi unutmayın!

Semih Akşehirli
Semih Akşehirli
2002 yılında Uşak'ta doğan ve Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi'nde eğitimini sürdüren Semih Akşehirli, teknolojiye ve birçok sektöre olan ilgisi üzerine yazılar yazmakta.
İlgili İçerikler

Yorum Yap

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Kategoriler

En Güncel Haberler

Netflix Aralık 2022 Takvimi: Hangi Dizi ve Filmler Geliyor?

Netflix, Türkiye'deki abone sayısı ile hala ülkemizde en çok tercih edilen dijital platform olmayı sürdürüyor. Rakiplerinin bir hayli artış göstermesi ile beraber de Netflix...

2022’de En Çok Satan Elektrikli Arabalar

Gündelik hayatımızda bir yerden bir yere gitmek için taşıtları kullanırız. Bu taşıtlardan en ekonomik olanları, içten yanmalı otomobillerin yakıt fiyatlarının artması nedeniyle herkesin çokça...

Apple Gelecekte Düğmesiz iPhone Üretebilir!

Son birkaç nesil iPhone'un tasarım ve özellikler açısından büyük ölçüde yinelemeli güncellemeler aldığı yaygın bir bilgidir. Örneğin en yeni iPhone modelleri, Apple'ın 2018'de iPhone...