Chris Evans’ın Vazgeçemediği Telefonu ve Nedeni

Birçok mobil cihaz sahibi için, go-to akıllı telefon modellerinin en yeni ve en gelişmiş versiyonuna sahip olmak için kaçınılmaz bir istek olabilir. En yeni telefon yinelemeleri, önceki benzerlerine kıyasla daha yeni özelliklere, daha şık tasarımlara ve daha iyi genel işlevselliğe sahip olma eğilimindedir. Teknolojideki gelişmelerden haberdar olmak isteyenler, cihazlarını düzenli olarak yükseltmekten çekinmeyebilirler. Ancak, daha yeni bir telefon modeline geçiş yapan herkes, üreticinin cihazda yaptığı değişikliklerden mutlaka memnun değildir. Mobil görevlerinde çok daha kolay gezinmelerini sağlayan belirli özellikler için bir telefon markasını beğendiklerini bulan insanlar var. Bu özellikler değiştirildiğinde, yükseltildiğinde veya tamamen kaldırıldığında, markadan duydukları memnuniyet azalır ve telefonlarını kullanma konusundaki hayal kırıklıkları yoğunlaşır. İşte Chris Evans’ın vazgeçemediği telefonu ve nedeni!

İşte o Efsanevi iPhone 6s

Viral olan bir Instagram gönderisinde Evans, eski bir iPhone’dan yeni bir iPhone’a aktarılan verilerin bir görüntüsünü paylaştı. Artık çalışmayan bir cep telefonu olduğunu varsayabileceğimizi öven başlık, eski cihazın bir iPhone 6s olduğunu doğruladı. En sevdiği iPhone 6s özelliği neydi? Gönderinin seslerine göre, ana sayfa düğmesiydi.

iPhone 6’lar ilk olarak 2015’te (Apple aracılığıyla) 3D Touch ve Live Photos gibi özelliklerle donatılmış olarak çıktı. O zamanlar, her iPhone’da varsayılan olarak geldiği için ana sayfa düğmesi dikkate değer bir işlev olarak vurgulanmıyordu. Bu günlerde, cihazın daha yeni sürümlerinde, ekran alanını en üst düzeye çıkarmak ve parmak izi yerine Face ID kullanımını teşvik etmek amacıyla artık dairesel anahtar kullanılmamaktadır.

“Knives Out” aktörünün sevgili iPhone 6’larını piyasaya çıktığı anda ilk kez satın aldığına dair çevrimiçi hiçbir belirti yok. Bunu yaptıysa, o zaman bu, aynı cep telefonunu 7 yıl boyunca kullandığı anlamına gelir; bu, Apple’ın eski iOS aygıtları için desteği sınırladığı düşünüldüğünde oldukça dikkat çekicidir. Aslen iOS 9 ile çıkan iPhone 6s, aslında iOS 15 ile uyumlu en eski iPhone modeli.

Chris Evans Yeni Telefonundan Memnun mu?

Evans’ın güvenilir akıllı telefonunu anan Instagram gönderisinin Haziran 2022’de yayınlandığı göz önüne alındığında, birçok kişi onun yenisinin bir iPhone 13 Pro olduğunu varsayabilir. Ancak Collider ile yapılan bir video röportajında, aslında bir iPhone 12 Pro’ya geçtiği doğrulandı. Daha yeni bir iPhone modeli genellikle bir dizi daha iyi özelliğe erişim anlamına gelse de, Evans o kadar etkilenmiş gibi görünmüyor. Collider’a göstermek için iPhone 12 Pro’yu çıkarırken “Yeni telefonumun çok ağır olduğunu hissediyorum. Ve bunun beni dünyanın en yaşlı dinozoru yaptığını biliyorum” dedi. “Tutarken, onu desteklemek için serçe parmağımı kullanıyorum ve çok ağır geliyor!”

Apple’ın teknik özellik sayfalarına göre, iPhone 12 Pro (6,66 ons), iPhone 6S’den (5,04 ons) bir onstan daha ağırdır. Evans ayrıca birçok iPhone hayranının muhtemelen özlediği ana sayfa düğmesine olan sevgisini de pekiştirdi. Apple, özelliğin geri getirilmesi talebine kulak vermiş gibi görünüyordu ve yakın zamanda piyasaya sürülen iPhone SE’ye dahil etti. Aslında, oyuncunun en sevdiği özelliği taşıyan yeni iPhone’a geçiş yapmak için sosyal medyadaki hayranlarından birçok öneri aldığı bildiriliyor.

Ne yazık ki, sadece ilgilenmiyor. İnsanlara SE’yi almasını söyleyenlere yanıt olarak, “Gray Man” oyuncusu, “Ben [onu] istemiyorum. iPhone 6’yı istiyorum. Artık çalışmayana kadar eskisinden bir şeyin çalışmasını istiyorum. “ Üzgünüm Chris Evans, ama ima ettiğiniz senaryo hızla yaklaşıyor gibi görünüyor. Hala bir şekilde tam işlevli bir iPhone 6s’e sahip olan herkes, yakında Evans’ın yaptığı gibi daha yeni bir modele geçmek zorunda kalacak gibi duruyor.

Kaynak: SlashGear

Güncel teknoloji haberlerine anında ulaşabilmek için bizleri TwitterInstagram ve Telegram üzerinden takip etmeyi unutmayın!

Süleyman Kelle
Süleyman Kelle
2001 yılında Denizli’de doğdu. Ege Üniversitesinde öğretimine devam ederken aynı zamanda ilgi alanı olan teknoloji üzerine yazarlık yapmakta. Weblejyon aracılığı ile bu tutkusunu sürdürüyor.
İlgili İçerikler

Yorum Yap

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Kategoriler

En Güncel Haberler

Netflix Aralık 2022 Takvimi: Hangi Dizi ve Filmler Geliyor?

Netflix, Türkiye'deki abone sayısı ile hala ülkemizde en çok tercih edilen dijital platform olmayı sürdürüyor. Rakiplerinin bir hayli artış göstermesi ile beraber de Netflix...

2022’de En Çok Satan Elektrikli Arabalar

Gündelik hayatımızda bir yerden bir yere gitmek için taşıtları kullanırız. Bu taşıtlardan en ekonomik olanları, içten yanmalı otomobillerin yakıt fiyatlarının artması nedeniyle herkesin çokça...

Apple Gelecekte Düğmesiz iPhone Üretebilir!

Son birkaç nesil iPhone'un tasarım ve özellikler açısından büyük ölçüde yinelemeli güncellemeler aldığı yaygın bir bilgidir. Örneğin en yeni iPhone modelleri, Apple'ın 2018'de iPhone...