Chevrolet Markası Bir Krizle Karşı Karşıya!

General Motors, 2025 yılına kadar dünya çapında 30 yeni elektrikli araç piyasaya sürmeyi planlıyor ve 2035 yılına kadar yalnızca sıfır emisyonlu araçlar satmayı hedefliyor. Ancak son birkaç yılda, Amerika Birleşik Devletleri’nin en büyük otomobil üreticisi, bir kez daha ABD’de sahip olduğu avantajları düzgün kullanamadı. Chevrolet Bolt modeli ABD genelinde geri çağırıldı.

Perşembe günü, GM, görünüşe göre tedarikçi LG’nin enfiye kadar yedek piller üretmesini sağlayamadığı için, Bolt’un üretim kesintisini Ekim ortasına kadar uzattığını duyurdu. GM, durumla ilgili tedirgin görünüyor.(Şirket, bazı araçların yalnızca belirli modüllerin değiştirilmesi gerektiğini, bazılarının ise tüm pil paketini değiştireceğini söylüyor.)

GM, Chevrolet Bolt sahiplerine diğer araçlardan en az 50 metre uzağa park etmelerini tavsiye ettiği için bu hafta endişelenecek başka bir şey daha yarattı. Bu, evlerinden uzağa park etmek, gece şarj etmemek, yüzde 90’ın üzerinde şarj etmemek veya araçlarının aküsünün yaklaşık 70 mil menzilin altında bitmesine izin vermek de dahil olmak üzere, sahiplerin aldığı önceki uyarıların yanında hiçbir şey olarak kalıyor.

Chevrolet

Chevrolet Bolt, ülke genelinde geri çağırıldı

Tüm bunlar, görünüşte düşük bir yangın ihtimaline rağmen, bir Bolt’a sahip olmayı stresli ve kafa karıştırıcı bir iş haline getirdi. Bazı araç sahipleri, şirketin bazı durumlarda yaptığı gibi araçları geri alması için GM’yi ulaştı, ancak reddedildi. Şirketten yapılan güncellemeler, Kasım 2020’deki ilk geri çağırmadan bu yana aralıklı oldu. Otomobil üreticisinin soruna yönelik ilk girişimini açıklaması Mayıs 2021’e kadar sürdü (ki bu da işe yaramadı) ve o yılın Temmuz ayına kadar sürdü. GM sonunda sorunun ne olduğunu kabul etti.

Chevy’nin Halkla İlişkiler ekibine liderlik eden Kevin Kelly, yabancı kaynaklara “Bu çok karmaşık bir geri çağırma oldu, ancak tedarikçimiz LG ile birlikte yeni gelişmeler öğrendikçe müşterilerimize bilgi sağlamak için mümkün olduğunca çabuk hareket ediyoruz” dedi. “Elektrikli araç sahiplerimizin son birkaç ayda yaşadığı hayal kırıklığını anlıyor ve kesinlikle takdir ediyoruz, ancak müşterilerimiz için doğru olanı yapmaya kararlıyız ve geri çağırma onarımını doğru şekilde yapmamız gerektiğini biliyoruz.” “İlerlemeye devam ediyoruz ve mümkün olan en kısa sürede çalışacağız ve paylaşacak yeni bilgilerimiz olduğunda sahiplerini bilgilendireceğiz” dedi.

Güncel teknoloji haberlerine anında ulaşabilmek için bizleri TwitterInstagram ve Telegram üzerinden takip etmeyi unutmayın!

Süleyman Kelle
Süleyman Kelle
2001 yılında Denizli’de doğdu. Ege Üniversitesinde öğretimine devam ederken aynı zamanda ilgi alanı olan teknoloji üzerine yazarlık yapmakta. Weblejyon aracılığı ile bu tutkusunu sürdürüyor.
İlgili İçerikler

Yorum Yap

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Kategoriler

En Güncel Haberler

Ferrari Nasıl Kuruldu? | Ferrari’nin Kuruluş Hikayesi

Ferrari'nin Kuruluşu Ferrari, İtalya'nın gururu olan otomobil üreticilerinden biridir. Lüks ve performans odaklı araçlarıyla dünyanın dört bir yanında tanınmaktadır. Ferrari'nin kuruluşu, 20. yüzyılın başlarına kadar...

En Büyük Meme Coin’ler Neler?

Meme coin'ler, internette popüler kültürün bir parçası haline gelen meme'lerden esinlenerek oluşturulan kripto paralardır. Meme coin'ler genellikle dalga geçme amacıyla oluşturulurlar ve çoğunlukla değersizdirler....

Formula 1 Tarihinin İstatiksel Olarak En İyi Pilotları

Formula 1, dünya genelinde milyonlarca insan tarafından takip edilen bir yarış serisidir. Formula 1 tarihinde, birçok pilot ismi yerini aldı ve bu isimler, yarış...