Chevrolet, 650 Beygirlik Yeni Beast Konseptini Tanıttı

Geçtiğimiz gün Las Vegas’taki SEMA Show’da tanıtılan Chevrolet Beast, oldukça kaslı görünümüyle dikkatleri çekiyor. Chevy’nin zaten tıklım tıklım dolu kamyon listesinin baş tacı olacak şekilde tasarlanan Beast, GM‘in ABD Performans ve Motor Sporları Başkan Yardımcısı Jim Campbell tarafından “yüksek performanslı arazi kamyonlarının popülaritesini bir sonraki seviyeye taşımak” için yaratılmış, çöle hazır bir mamut olarak tanımlanıyor.

Arazi canavarı yeni Chevrolet Beast

Modifiye edilmiş bir Silverado şasisinden inşa edilen Beast konsepti, herhangi bir araziyi asfalta dönüştürmek için yaratıldı ancak fotoğraf çekimi çöl sürüşüne dair ipuçları veriyor. Kaputunun altında bir Chevrolet Performance LT4 kasa motoru bulunan araç, 650 beygir gücünde derecelendirilen 6.2 litrelik süper şarjlı bir V8, torku doğrudan iki vitesli bir transfer kutusuna gönderen ve dağıtan 10 vitesli otomatik şanzıman ile eşleştirildi. 20 inç boncuk kilitli tekerleklere monte edilmiş 37 inç uzunluğundaki arazi lastiklerine de sahip.

Kesinlikle performans için yapılmış olmasına rağmen, Beast, adından da anlaşılacağı gibi, bakması oldukça korkutucu bir araç. Agresif açısal çizgiler ve ince ışıklar, kamyona ortalama, anlamsız bir tavır kazandırır. Boru şeklindeki kapılar ve basit bir istiridye tipi ön uç, çöl sürüşünün işlevselliğini ve estetiğini yansıtırken, aracın arka kısmı, dik yokuşlarda hücum açısını en üst düzeye çıkarmak için neredeyse hiç çıkıntı olmadan ve tozun geçmesine izin vermek için açık bir tasarımla kasıtlı olarak tasarlanmıştır. Ek benzersiz tasarım ipuçları arasında özel bir ön ızgara, ön ve arka amblemler ve Baja Designs‘tan güçlü arazi aydınlatması bulunur.

İç kısımda, Beast’in kabini minimalist, işlevsel bir tasarıma sahip olup, dört noktalı emniyet kemerine sahip dörtlü koltukların yanı sıra araç fonksiyonlarını ve eğim ve yuvarlanma dahil performans verilerini izleyen bir çift 7 inç diyagonal LCD ekrana sahiptir.

GM program yöneticisi Jeff Trush, “Chevy Beast gibisi yok. Bir ton performans ve yetenek sunuyor, bu da onu engebeli arazileri fethetmekte usta yapıyor – ve çöl koşularında uçup gidiyor.” şeklinde ifadelerde bulunuyor.

Chevy’nin yeni canavarının ne zaman üretileceği ise şu an için bilinmiyor.

Güncel teknoloji haberlerine anında ulaşabilmek için bizleri TwitterInstagram ve Telegram üzerinden takip etmeyi unutmayın!

Semih Akşehirli
Semih Akşehirli
2002 yılında Uşak'ta doğan ve Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi'nde eğitimini sürdüren Semih Akşehirli, teknolojiye ve birçok sektöre olan ilgisi üzerine yazılar yazmakta.
İlgili İçerikler

Yorum Yap

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Kategoriler

En Güncel Haberler

Netflix Aralık 2022 Takvimi: Hangi Dizi ve Filmler Geliyor?

Netflix, Türkiye'deki abone sayısı ile hala ülkemizde en çok tercih edilen dijital platform olmayı sürdürüyor. Rakiplerinin bir hayli artış göstermesi ile beraber de Netflix...

2022’de En Çok Satan Elektrikli Arabalar

Gündelik hayatımızda bir yerden bir yere gitmek için taşıtları kullanırız. Bu taşıtlardan en ekonomik olanları, içten yanmalı otomobillerin yakıt fiyatlarının artması nedeniyle herkesin çokça...

Apple Gelecekte Düğmesiz iPhone Üretebilir!

Son birkaç nesil iPhone'un tasarım ve özellikler açısından büyük ölçüde yinelemeli güncellemeler aldığı yaygın bir bilgidir. Örneğin en yeni iPhone modelleri, Apple'ın 2018'de iPhone...