CES 2022 Etkinliğinde Öne Çıkan 5 Teknolojik Ürün

CES 2022 etkinliğinde tanıtımı gerçekleştirilen 5 teknolojik ürün ve detaylarını yazımızda sizler için derledik.

Her yıl Ocak ayında Las Vegas, Nevada’da Consumer Electronics Association tarafından düzenlenen Tüketici Elektroniği Fuarı‘nda (CES) öne çıkan bazı teknolojik ürünler neler?

CES 2022 Etkinliğinde Tanıtılan 5 Teknolojik Ürün

CES 2022, daha önceki yıllardaki gibi değildi. Omicron’un felaketiyle gölgelendi ve garip bir fiziksel-çevrimiçi sunum şeklinde gerçekleşti. Bununla birlikte, pandemiler ve lojistik kabuslar, şirketlerin gerçekten çılgın bir teknolojiyi piyasaya sürmesini engellemeye yetmedi. Peki teknoloji devlerinin tanıttığı bazı ürünler neler?

Samsung Freestyle

Yıllar boyunca taşınabilir video projektörlerinden payımıza düşeni gördük ancak Samsung’un yeni Freestyle’ı özellikleriyle dikkat çekiyor. İki pounddan daha hafif olan ve 100 diyagonal inç büyüklüğünde 1080p görüntü yayınlayabilen Freestyle, görüntüyü hem kare hem de keskin tutan otomatik trapezoid ve otomatik odaklama özellikleriyle birlikte 180 derecelik bir “beşik” stand ile birlikte gelir. Freestyle, bas için pasif bir radyatöre sahip 360 derecelik bir ses sürücüsüne, ayrıca yerleşik bir Samsung Smart TV arayüzüne ve projektörü bir ortam ışığına dönüştüren bir “ortam” moduna sahiptir.

Asus ZenBook Fold 17

Asus, bu yıl düzenlenen CES etkinliğinde ne tür bir dizüstü bilgisayar yeniliğine ihtiyacımız olduğunu tam olarak biliyordu ve ZenBook 17 Fold OLED ile her şeyi yaptı.

Yeni dizüstü bilgisayar, 2022 yazına kadar düzgün bir şekilde piyasaya sürülmeyecek, ancak bugün bildiklerimize dayanarak hala heyecanlanabiliyoruz. 17 inç katlanmamış, 12 inç katlanmış ekrana, Intel 12. Nesil Core i7 U serisi işlemciye, 1 TB depolama alanına ve çok daha fazlasına sahiptir.

Razer Zephyr Pro

Razer Zephyr maskesi, çıktığından beri sıcak bir meta olmuştur. Ve şimdi, orijinalin ses yükseltme özelliklerini bir araya getiren yükseltilmiş bir versiyonu olan Zephyr Pro ile daha da iyi hale geliyor, böylece artık sesinizin maskeniz tarafından boğuklaşması veya kısılmasıyla ilgili genel rahatsızlık konusunda endişelenmenize gerek kalmayacak.

Söylentiye göre Zephyr Pro yeterince etkiliyse, Warner Bros. The Dark Knight Rises‘ta Tom Hardy‘nin Bane sahnelerini yeniden çekecek ve filmin tamamen anlaşılır bir stüdyo kurgusunu yayınlayacak.

Sony Master Series A95K

Sony’nin üst düzey OLED akıllı TV’leri, TV’nin kendi panelini hoparlör olarak kullanan bir vızıltı tasarımı sayesinde yıllardır en iyi ses performansını sunuyor. Şimdi şirket, parlaklığı artırmak için beyaz bir alt piksel ihtiyacını ortadan kaldırmak için kuantum noktaları kullanan bir OLED paneli ile ekran teknolojisindeki bir sonraki büyük şeyi sunuyor. Bu teknoloji, parlaklık aralığı boyunca gerçek bir RGB paletine sahip olacak olan Sony Master Series A95‘te piyasaya sürülecek. TV ayrıca, odadaki izleyici sayısını ve bulundukları yeri izleyerek TV’nin görüntü ve sesini optimize etmesini sağlayacak Sony Bravia Cam ile birlikte gelecek. Hatta kamera odada kimsenin izlemediğini fark ederse TV’yi otomatik olarak kapatır.

Samsung Odyssey Ark

55 inç 4K bir ekrana sahip olan yeni Samsung Odyssey Ark‘ın temel ayrıntıları dışında pek bir şey bilinmiyor, bu nedenle ek teknik özellikleri, fiyatlandırmayı ve çıkış tarihi bilgilerini öğrenmek için beklemeniz gerekecek. Şimdilik, bu kadar büyük ve kıvrımlı bir şeyin size gökdelen tarzı bir görüntü vermek için nasıl doksan derece dönebildiğine hayret edin.

Güncel teknoloji haberlerine anında ulaşabilmek için bizleri TwitterInstagram ve Telegram üzerinden takip etmeyi unutmayın!

Semih Akşehirli
Semih Akşehirli
2002 yılında Uşak'ta doğan ve Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi'nde eğitimini sürdüren Semih Akşehirli, teknolojiye ve birçok sektöre olan ilgisi üzerine yazılar yazmakta.
İlgili İçerikler

Yorum Yap

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Kategoriler

En Güncel Haberler

Ferrari Nasıl Kuruldu? | Ferrari’nin Kuruluş Hikayesi

Ferrari'nin Kuruluşu Ferrari, İtalya'nın gururu olan otomobil üreticilerinden biridir. Lüks ve performans odaklı araçlarıyla dünyanın dört bir yanında tanınmaktadır. Ferrari'nin kuruluşu, 20. yüzyılın başlarına kadar...

En Büyük Meme Coin’ler Neler?

Meme coin'ler, internette popüler kültürün bir parçası haline gelen meme'lerden esinlenerek oluşturulan kripto paralardır. Meme coin'ler genellikle dalga geçme amacıyla oluşturulurlar ve çoğunlukla değersizdirler....

Formula 1 Tarihinin İstatiksel Olarak En İyi Pilotları

Formula 1, dünya genelinde milyonlarca insan tarafından takip edilen bir yarış serisidir. Formula 1 tarihinde, birçok pilot ismi yerini aldı ve bu isimler, yarış...