Cadillac, fütüristik görünümlü elektrikli SUV Lyriq’i tanıttı

ABD’li otomobil devi Cadillac, elektrikli SUV konsepti olan “Lyriq” ismini verdiği aracı tanıttı. Hem iç hem de dış tasarımıyla bakışları üzerine çeken lüks SUV, önümüzdeki eylül ayında ön siparişe sunulacak. Ancak araçların teslimatı, Eylül 2022 gibi başlayacak.

General Motors’un bir markası olarak araç satışına devam eden ABD merkezli otomobil şirketi Cadillac, bir süredir elektrikli araç konusunda çalışmalar yapıyordu. Geçtiğimiz yıl, bir prototip olarak otomobil tutkunlarının karşısına çıkan bu araç şimdi, Cadillac tarafından resmen tanıtıldı. “Lyriq” olarak isimlendirilen SUV, 2023 model olarak lanse ediliyor.

Cadillac Lyriq, elektrik motorlu bir SUV olarak karşımıza çıkacak. Oldukça ilgi çekici bir tasarıma sahip olan araç, Cadillac’ın kendine has karizmatik tasarımının yanı sıra sertliği ile de büyük SUV modellerinden hoşlanan sürücüleri özellikle etkileyecek gibi duruyor. Elektrik motorlu birçok araçta gördüğümüz kapalı ızgaralar Cadillac Lyriq’te de yer alıyor. Ayrıca, diğer markalarda da popülerleşen ince ön ve arka farlar da Cadillac’ın en yeni elektrikli SUV modelinde de göze çarpan detaylar arasında yer alıyor.

Cadillac Lyriq tasarımıyla göz dolduruyor

cadillac

Aracın dış tasarımı kimileri tarafından beğenilmese de, kendine has çizgileri sayesinde agresif bir görünümü bulunuyor. SUV’nin iç kısmında ise oldukça lüks bir yaşam alanı kullanıcıları karşılıyor. Tek parça gösterge ve multimedya ekranına sahip olan araç, bu ekranı konsol boyunca kullanıyor. 32 inç boyuta ulaşan kavisli ekran, kullanıcılara benzersiz bir ekran deneyimi sunuyor. Vites kutusu, iç ortam aydınlatması, dijital klima ve iç tasarımda bulunan tüm ince detaylar, lüks bir aracın içinde olduğunuzu hissettiriyor.

cadillac

Cadillac Lyriq’in iç tasarımı tabiki bununla sınırlı değil. 19 hoparlörlü AKG marka özel bir ses sistemine sahip olan araç, yeni nesil araçlarda sıklıkla görmeye başladığımız aktif gürültü engelleme özelliğine de sahip.

cadillac

Cadillac’ın elektrikli SUV modelinin kaputunda, araca güç veren yalnızca bir motor bulunuyor. 340 beygir gücünde olan ve 440 Nm tork değerine sahip olan bu motor, kullanıcıları memnun edecek gibi duruyor. Araç şu anlık arkadan itişli olsa da General Motors‘dan yapilan açıklamaya göre dört çekerli versiyonları da opsiyonel olarak bulunacak.

cadillac

Cadillac, yeni SUV‘un menzili ile ilgili henüz net bir açıklama yapmadı. Ancak aracın yaklaşık 500 kilometre menzilinin olduğunu açıkça bildiren yetkililer, şarj konusunda da iki farklı seçeneğin olduğunu belirtiyorlar. Buna göre bir kullanıcı, aracını 11,5 kW’lik şarj cihazı ile şarj ederse bir saatlik şarj için yaklaşık 80 kilometre, 19,2 kW’lik şarj cihazı ile şarj ederse bir saatlik şarj için de yaklaşık 85 kilometre menzil mesafesi kullanıcıya sağlanmış oluyor.

Cadillac Lyriq’in fiyatı ne kadar?

Cadillac

General Motors ve Cadillac yetkililerinin yaptığı ortak açıklamaya göre elektrik motorlu SUV, eylül ayında ön siparişe sunulacak. Aracın ödemesini yapan sürücüler, araçlarına neredeyse bir yıl sonra kavuşabilecekler. Bu yüzden şirket, yaklaşmakta olan aracını 2023 model olarak lanse ediyor. Aracın başlangıç fiyatı ise ABD’de 59 bin 990 dolar olarak açıklandı. Bu ilgi çeken aracın ülkemize ne zaman geleceği ya da fiyatının ne olacağı hakkında ise bir bilgi bulunmamakta.

Semih Akşehirli
Semih Akşehirli
2002 yılında Uşak'ta doğan ve Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi'nde eğitimini sürdüren Semih Akşehirli, teknolojiye ve birçok sektöre olan ilgisi üzerine yazılar yazmakta.
İlgili İçerikler

1 Yorum

Yoruma kapalı.

Kategoriler

En Güncel Haberler

Ferrari Nasıl Kuruldu? | Ferrari’nin Kuruluş Hikayesi

Ferrari'nin Kuruluşu Ferrari, İtalya'nın gururu olan otomobil üreticilerinden biridir. Lüks ve performans odaklı araçlarıyla dünyanın dört bir yanında tanınmaktadır. Ferrari'nin kuruluşu, 20. yüzyılın başlarına kadar...

En Büyük Meme Coin’ler Neler?

Meme coin'ler, internette popüler kültürün bir parçası haline gelen meme'lerden esinlenerek oluşturulan kripto paralardır. Meme coin'ler genellikle dalga geçme amacıyla oluşturulurlar ve çoğunlukla değersizdirler....

Formula 1 Tarihinin İstatiksel Olarak En İyi Pilotları

Formula 1, dünya genelinde milyonlarca insan tarafından takip edilen bir yarış serisidir. Formula 1 tarihinde, birçok pilot ismi yerini aldı ve bu isimler, yarış...