Cadillac Celestiq Lüks Elektrikli Araç Hakkında Tüm Bilinenler

Cadillac, bu on yıldaki çoğu otomobil üreticisi gibi, elektrikli araç üretiminde geri kalmak istemiyor. Ana şirketi General Motors, 2025 yılına kadar EV’lere 35 milyar dolar yatırım yapmayı taahhüt etti. Kısa süre önce tamamen elektrikli bir SUV olan 2023 Cadillac Lyriq’i piyasaya sürdü ve test sürüşüne çıkardık. Cadillac’ın lüks modaya olan bağlılığını kanıtlayan, benzersiz tasarımıyla kalabalığın arasından sıyrılıyor. İşte Cadillac Celestiq lüks elektrikli araç hakkında tüm bilinenler.

Cadillac Celestiq Lüks Elektrikli Araç Hakkında Tüm Bilinenler

Ancak Cadillac henüz bitmedtam geçiş sağlamadı – mevcut içten yanmalı motorlu araçlarının çoğunu 2030 yılına kadar aşamalı olarak bırakma hedefini karşılamak için henüz piyasaya sürülmemiş daha fazla EV modeli var. Cadillac’ın eski başkanı ve GM’nin Kuzey Amerika bölümünün şu anki başkanı 2019’da CNBC’ye verdiği demeçte, 20’lerde Cadillac için çok şey olacak. Cadillac Celestiq, Cadillac Lyriq’ten sonraki ikinci EV’si piyasaya çıkacak demişti.

Cadillac Celestiq, 1957 Eldorado Brougham’ın tasarımından ve “savaş öncesi dönemin ısmarlama V-16 motorlu arabalarından” esinlenen, tamamen elektrikli, el yapımı bir sedandır. Cadillac Lyriq gibi, GM’nin Ultium platformu üzerine inşa edilmiştir. Ancak tipik bir sedandan farklı olarak Cadillac Celestiq’in uzun ve geniş bir balon kapağı var.

55 inç ekran!

Aracın içinde en göze çarpan özellikleri arasında 55 inç sütundan sütuna LED ekran, dokunmatik orta konsol ve arka yolcular için ekranlar yer alıyor. Kırmızı deri döşemeler, gerçek ahşap paneller ve gerçek metal kaplamaların tümü, üst düzey deneyimin gerçekliğine katkıda bulunur. Cadillac Color ve Trim’in yaratıcı tasarımcısı Laetitia Lopez, “Müşteriyi, tüm duyularını içine çekmek ve en iyi orijinal malzemeler, olağanüstü ayrıntılar ve ileri teknoloji aracılığıyla araçla bir bağlantı oluşturmak için tüm yönleri yeniden gözden geçirmemiz gerekti” dedi.

Lopez, “Amacımız, müşterilerimizin hiçbir şekilde alışık olmayacağı hiçbir şeye sahip olmamaktı, bu yüzden deri olup olmadığını biliyorsunuz, gerçek deri olmalı,” dedi Lopez, “eğer metalse, gerçek metal olmalı.”

Sizler ne düşünüyorsunuz? Araç başarılı mı?

Güncel teknoloji haberlerine anında ulaşabilmek için bizleri TwitterInstagram ve Telegram üzerinden takip etmeyi unutmayın!

Süleyman Kelle
Süleyman Kelle
2001 yılında Denizli’de doğdu. Ege Üniversitesinde öğretimine devam ederken aynı zamanda ilgi alanı olan teknoloji üzerine yazarlık yapmakta. Weblejyon aracılığı ile bu tutkusunu sürdürüyor.
İlgili İçerikler

Yorum Yap

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Kategoriler

En Güncel Haberler

Starlink Hacklendi: SpaceX’ten Cevap Gecikmedi

SpaceX'in dünya çapındaki internet hizmeti Starlink'i hacklemek için gereken her şeyin 25 dolarlık bir modchip olacağını kim düşünebilirdi? Belçika'dan bir güvenlik araştırmacısı olan Lennert...

Akıllı Telefon ile En İyi Fotoğraf Nasıl Çekilir?

Günümüzde akıllı telefonlarımız ile mükemmel bir fotoğraf çekmek eskiye nazaran çok daha kolay. Artık güzel fotoğraflar yakalamak için mükemmel fotoğraf makinelerine olan ihtiyacımız ortadan...

Breaking Bad Dizisinin En İyi 5 Bölümü

Diziler veya filmler hakkında konuşurken kesin yargılara varmak hemen hemen hiç mümkün olmaz. Herkesin görüşü subjektif olacağı için bu durum oldukça doğaldır. Fakat dizi...