Dünyaca Ünlü Aktör Bruce Willis Oyunculuğu Bıraktı: İşte Nedeni!

Dünyaca ünlü oyuncu Bruce Willis oyunculuktan emekli oldu! Willis, oyunculuğu neden bıraktı?

Yıllar içinde Ucuz Roman, 12 Monkey, The Fifth Element ve Moonrise Kingdom dahil olmak üzere yaklaşık 150 film ve TV dizisinde rol alan ünlü aktör Bruce Willis, sahip olduğu bir hastalık nedeniyle oyunculuğu bırakıyor.

Bruce Willis, Afazi Hastalığı Sebebiyle Oyunculuğu Bırakıyor

ABD’li aktör Bruce Willis’in ailesi, ödüllü film yıldızına insanların iletişim yeteneğini etkileyen bir hastalık olan afazi teşhisi konmasının ardından Willis’in emekli olduğunu duyurdu.

Willis’in ailesi tarafından paylaşılan Instagram gönderisinde şu ifadelere yer verildi:

Bruce’un muhteşem destekçilerine, bir aile olarak, sevgili Bruce’umuzun bazı sağlık sorunları yaşadığını ve yakın zamanda bilişsel yeteneklerini etkileyen afazi teşhisi konduğunu paylaşmak istedik. Bunun bir sonucu olarak ve büyük bir dikkatle Bruce, kendisi için çok şey ifade eden kariyerden uzaklaşıyor.
Bu, ailemiz için gerçekten zorlu bir zaman ve devam eden sevginiz, şefkatiniz ve desteğiniz için çok minnettarız. Güçlü bir aile olarak bu süreçten geçiyoruz ve hayranlarını da dahil etmek istedik çünkü sizin ona değer verdiğiniz gibi onun da sizin için ne kadar önemli olduğunu biliyoruz.
Bruce’un her zaman söylediği gibi, “Yaşayın” ve birlikte tam da bunu yapmayı planlıyoruz.
Sevgilerle,
Emma, Demi, Rumer, Scout, Tallulah, Mabel ve Evelyn

Bruce Willis’in Kariyeri

1980’lerin komedi-drama dizisi Moonlighting ile ilk kez ün kazanan 67 yaşındaki Willis, beş Zor Ölüm filminde ve yaklaşık 100 başka filmde de rol aldı.

Ucuz Roman ve Altıncı His’teki rolleriyle beğeni topladı ve bir Altın Küre Ödülü ve iki Emmy kazandı.

Afazi Hastalığı Nedir?

Afazi, konuşmada en belirgin problemlerle, hastaların bilişsel yeteneklerini etkileyen bir durumdur. Afazili kişiler kullandıkları kelimelerde hata yapabilir, belki yanlış kelimeyi kullanabilir, bir kelimede yanlış sesleri kullanabilir veya kelimeleri yanlış bir şekilde bir araya getirebilir.

Afazili çoğu insan konuşmalarında bazı sorunlar yaşar ve yazma, okuma ve belki de dinleme ile ilgili sorunların bir karışımını yaşar.

Konuşma ve dil terapisi, afazili kişiler için ana tedavi türüdür. Bazı durumlarda izolasyon, kaygı ve depresyona yol açabilir.

İnme, afazinin en yaygın nedenidir, ancak ciddi bir kafa travması, beyin tümörü veya demans gibi ilerleyici nörolojik durumlardan da kaynaklanabilir.

Afazi her yaştan insanı etkileyebilir, ancak en çok 65 yaş üstü kişilerde görülür.

Güncel teknoloji haberlerine anında ulaşabilmek için bizleri TwitterInstagram ve Telegram üzerinden takip etmeyi unutmayın!

Semih Akşehirli
Semih Akşehirli
2002 yılında Uşak'ta doğan ve Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi'nde eğitimini sürdüren Semih Akşehirli, teknolojiye ve birçok sektöre olan ilgisi üzerine yazılar yazmakta.
İlgili İçerikler

Yorum Yap

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Kategoriler

En Güncel Haberler

F1 Manager 2022: Şu Ana Kadar Bildiğimiz Her Şey

Eğer son birkaç yılını takımın pitstop taktikleri hakkında atıp tutarak geçirmiş bir Ferarri hayranıysanız ya da içinizde bir yerlerde Aston Martin'i zafere taşıyacak adamın...

ABD Neden TikTok’un Kaldırılmasını İstiyor? FCC Komisyonu Açıkladı!

ABD FCC komisyon üyesi Brendan Carr, Google ve Apple'ı TikTok'u ilgili uygulama havuzlarından, App Store'dan ve Play Store'dan çıkarmaya çağırdı. Carr, Çinli ByteDance'in sahip...

Valve’nin Steam Deck Alıcılarına Bazı Güzel Haberleri Var!

Steam Deck taşınabilir oyun konsoluna yönelik yüksek talep ve devam eden tedarik sorunları, birçok tüketicinin cihazı satın alma fırsatını beklemesine neden oldu. Valve Mart...