Breaking Bad Dizisinin En İyi 5 Bölümü

Diziler veya filmler hakkında konuşurken kesin yargılara varmak hemen hemen hiç mümkün olmaz. Herkesin görüşü subjektif olacağı için bu durum oldukça doğaldır. Fakat dizi izlemeyi sevenlerin ortak paydada buluştuğu bir durum varsa o da Breaking Bad yapımıdır. Gerek ekranlarda olduğu dönem olsun gerekse de daha sonraki süreçte olsun milyonlarca kişi tarafından izlendi. Peki kalite konusunda üst düzey olan bu dizinin en iyi bölümleri hangileri? İşte Breaking Bad dizisinin en iyi 5 bölümü;

Breaking Bad Dizisinin En İyi 5 Bölümü Hangileri?

5. Dead Freight (5. Sezon 5. Bölüm)

Ana karakter Walter White’ın özel hayatı karışmaya devam ederken bir yandan da farklı bir operasyona çıkmak durumunda kalır. Özel bir tren vagonu üzerine gerçekleştirecek olan operasyon esnasında bir takım aksaklıklar da yaşanacaktır.

4. To’hajiilee (5. Sezon 13. Bölüm)

Jesse Pinkman ve Hank’in ortak bir plan eşliğinde hareket ettiği bu bölümde Walter White soğuk terler döküyor ve oldukça ters bir durumda kalıyor. Dizinin en “ağır” bölümlerinden olan To’hajiilee, 9.8 IMDb puanına sahip.

3. Face Off (4. Sezon 13. Bölüm)

Gus ve Walter arasındaki gerilim tırmanırken dizinin temposu da bir miktar hız kazanıyor. Jesse ise FBI’ın kucağına düşmüş durumda. Fakat bölüm yer yer rotasını değiştirebiliyor.

2. Felina (5. Sezon 16. Bölüm)

Dizinin final bölümü olan “Felina” Walter White’ın büyük hesaplaşmasının noktalandığı bölüm. Ayrıca Jesse’nin kaderi de bu bölüm ile mühürleniyor diyebiliriz.

1. Ozymandias (5. Sezon 14. Bölüm)

Final sezonunun en kritik bölümlerinden bir tanesi Ozymandias diyebiliriz. Bebek kızıyla aksiyon dolu bir kovalamaca yaşayan Walter White, final düzlüğünden önce son bir viraj alıyor. Ayrıca aile ilişkileri de kopuyor. Bölüm bununla da beraber bir trajedi içeriyor.

Final bölümünün üstünden 9 yıl geçmesine rağmen Breaking Bad hala ciddi bir izleyici kitlesine sahip. Ayrıca aynı evrende geçen Better Call Saul dizisi de izleyiciler tarafından seviliyor. Fakat dizinin sevmeyen bir kitlesi de bulunuyor, siz ne düşünüyorsunuz?

Güncel teknoloji haberlerine anında ulaşabilmek için bizleri TwitterInstagram ve Telegram üzerinden takip etmeyi unutmayın!

Süleyman Kelle
Süleyman Kelle
2001 yılında Denizli’de doğdu. Ege Üniversitesinde öğretimine devam ederken aynı zamanda ilgi alanı olan teknoloji üzerine yazarlık yapmakta. Weblejyon aracılığı ile bu tutkusunu sürdürüyor.
İlgili İçerikler

Yorum Yap

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Kategoriler

En Güncel Haberler

Netflix Aralık 2022 Takvimi: Hangi Dizi ve Filmler Geliyor?

Netflix, Türkiye'deki abone sayısı ile hala ülkemizde en çok tercih edilen dijital platform olmayı sürdürüyor. Rakiplerinin bir hayli artış göstermesi ile beraber de Netflix...

2022’de En Çok Satan Elektrikli Arabalar

Gündelik hayatımızda bir yerden bir yere gitmek için taşıtları kullanırız. Bu taşıtlardan en ekonomik olanları, içten yanmalı otomobillerin yakıt fiyatlarının artması nedeniyle herkesin çokça...

Apple Gelecekte Düğmesiz iPhone Üretebilir!

Son birkaç nesil iPhone'un tasarım ve özellikler açısından büyük ölçüde yinelemeli güncellemeler aldığı yaygın bir bilgidir. Örneğin en yeni iPhone modelleri, Apple'ın 2018'de iPhone...