Bored Ape Yacht Club, Metaverse Evrenine Giriyor

Teknolojinin gelişmesiyle birlikte gelişen sanal evren metaverse’e ilgi her geçen gün artıyor. Son günlerde birçok markanın metaverse dünyasına adım atmasının ardından Bored Ape Yacht Club da metaverse dünyasına adımını attı ve bir Metaverse projesi planladıklarını duyurdu.

Peki ya en büyük NFT markası Bored Ape Yacht Club, metaverse evrenine adımını nasıl atacak ve projesi neleri kapsayacak?

Bored Ape Yacht Club Metaverse’i “Otherside”

BAYC’nin kurucusu ve sahibi olan Yuga Labs’ın yaptığı açıklamada, şirketin bugüne kadar bir NFT şirketi için en büyüklerden biri olan finansman turunda 450 milyon dolarlık bir fon sağladığını duyurdu. Bored Ape Yacht Club, parayı bir metaverse projesinde kullanmayı hedefliyor.

Bored Ape Yacht Club ekibi, sağladıkları para ile Otherside adında bir metaverse inşa etmeyi planlıyor.

Açıklama, Yuga Labs’ın NFT dünyasındaki önemli koleksiyonlardan olan CryptoPunks ve Meebits’i satın almasından birkaç hafta sonra geldi. Bu olay ile birlikte en değerli NFT koleksiyonlarından üçü tek bir çatı altında toplandı ve Bored Ape Yacht Club’ın oyun ve metaverse planlarını sağlamlaştırdı.

Her ek gelişmeyle Yuga Labs, metaverse üzerindeki planını sağlamlaştırmaya devam ediyor.

CEO Nicole Muniz, Yuga Labs’ın Otherside’ı hayata geçirmek için birkaç farklı oyun stüdyosu ile ortaklık kurduğunu ve metaverse’in sadece Bored Ape Yacht Club sahiplerine değil herkese açık olacağını da ifade etti. 

Bored Ape Yacht Club’ın kurucularından ve Gordon Goner takma adını kullanan Wylie Aronow amaçlarının oyunlaştırılmış ve tamamen merkezi olmayan, birlikte çalışabilir bir dünya yaratmak olduklarını söyledi. 

Yuga Labs, diğer şirketlerin metaverse fikirlerinde yanlış yaptığını düşünüyor. Gargamel takma adını kullanan Yuga Labs’ın kurucu ortağı Greg Solano, insanların ortak bir sanal alanda birlikte vakit geçirirken hiçbir şey olmadan bağ kuramayacaklarını söylüyor. Bunun yerine, insanların işbirliği yapmak zorunda oldukları konumlara yerleştirildiklerinden bağ kurduklarını söylüyor.

Bored Ape Yacht Club’ın kurucusu Yuga Labs, Otherside’ın ne zaman piyasaya sürüleceğiyle ilgili henüz bir açıklama yapmadı.

Bored Ape Yacht Club’ın kuracağı olan metaverse hakkında ne düşünüyorsunuz? Yorumlarınızı bizimle paylaşabilirsiniz.

Güncel teknoloji haberlerine anında ulaşabilmek için bizleri TwitterInstagram ve Telegram üzerinden takip etmeyi unutmayın!

İlgili İçerikler

Yorum Yap

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Kategoriler

En Güncel Haberler

Netflix Aralık 2022 Takvimi: Hangi Dizi ve Filmler Geliyor?

Netflix, Türkiye'deki abone sayısı ile hala ülkemizde en çok tercih edilen dijital platform olmayı sürdürüyor. Rakiplerinin bir hayli artış göstermesi ile beraber de Netflix...

2022’de En Çok Satan Elektrikli Arabalar

Gündelik hayatımızda bir yerden bir yere gitmek için taşıtları kullanırız. Bu taşıtlardan en ekonomik olanları, içten yanmalı otomobillerin yakıt fiyatlarının artması nedeniyle herkesin çokça...

Apple Gelecekte Düğmesiz iPhone Üretebilir!

Son birkaç nesil iPhone'un tasarım ve özellikler açısından büyük ölçüde yinelemeli güncellemeler aldığı yaygın bir bilgidir. Örneğin en yeni iPhone modelleri, Apple'ın 2018'de iPhone...