BMW Modellerinde Multimedya Olmayacak!

BimmerFest’teki ve daha sonra otomobil şirketi tarafından Edmunds ve AutoBlog’a onaylanan bir forum gönderisine göre, BMW çip sıkıntısı nedeniyle yeni otomobillerinin çoğunda dokunmatik ekranları bırakıyor. Diğer otomobil üreticilerinin üretimi duraklatmak veya diğer özellikleri kesmek zorunda kaldıklarını görmüş olsak da, bu eksiklil çok önemli.

BMW Çip Krizinden Dolayı Multimedya Ekranları Kaldırıyor

Günümüzde dokunmatik ekranlar otomobillerde oldukça standart bir özelliktir ve dokunmatik ekranlara sahip olmamak, neredeyse her gün otomobille nasıl etkileşimde bulunduğunuzu etkileyecektir.

BimmerFest gönderisine göre, etkilenen bazı araçlar (3 Serisi sedanlar ve X5, X6 ve X7 SUV’ler / crossover’lar dahil) ayrıca, nasıl yapıldığını kaydettikten sonra sizin için otomatik olarak noktalara geri dönen yedekleme asistanı özelliğine erişimi de kaybedecek. Gönderi ayrıca, dokunmatik ekransız gönderilen arabaların 500 dolarlık (Yaklaşık 5.000₺) bir kredi ile geleceğini ve hem bir yazılım güncellemesi hem de müşterinin, özellik silme hakkında bildiklerini kabul etmek için bayi ile bir form imzalamasını gerektireceğini söylüyor.

Bahsi geçen kontrol paneli:

Daha da ileri gidilerek, pratik olarak, silme işleminden tasarruf ettiğiniz 500 $ ‘dan sonra muhtemelen bir dokunmatik ekran satın alma ihtimaliniz de oldukça düşük. Çünkü bu tür bir eklenti aracın orijinalliğini bozacağı gibi piyasada bulunması da oldukça zor. Bu konu hakkında pek çok danışman bulunduğumuz dönem içinde otomobil alınmamasını, eğer bir aracınız varsa da onu kullanmayı devam etmenizi öneriyor. – çip sıkıntısının en az 2023’e kadar sürmesi beklenirken, ülkemizde arabalar genellikle uzun vadeli bir yatırım yolu olarak da görülüyor. 2030’da dokunmatik ekran yerine dokunmatik yüzey kullanmayı gerçekten istiyor musunuz?

Kullanıcılar dokunmatik ekran yerine orta konsolda dokunmatik yüzey benzeri yeteneklere sahip bir kontrol cihazına güvenmek zorunda kalacaklar. Ekrana temas etmeye alışık olduğumuz süreçte bu durum oldukça zor olacaktır.

BMW, çip kriziyle başa çıkmak için araçlarında kesinti yapan tek şirket değil – GM, HD radyo gibi nispeten zararsız ve bazı modellerde yerleşik kablosuz şarjdan yakıt yönetimi modülleri ve otomatik durdurma gibi ciddi eksikliklere kadar özellikleri de düşürdü.

Güncel teknoloji haberlerine anında ulaşabilmek için bizleri TwitterInstagram ve Telegram üzerinden takip etmeyi unutmayın!

Süleyman Kelle
Süleyman Kelle
2001 yılında Denizli’de doğdu. Ege Üniversitesinde öğretimine devam ederken aynı zamanda ilgi alanı olan teknoloji üzerine yazarlık yapmakta. Weblejyon aracılığı ile bu tutkusunu sürdürüyor.
İlgili İçerikler

Yorum Yap

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Kategoriler

En Güncel Haberler

Ferrari Nasıl Kuruldu? | Ferrari’nin Kuruluş Hikayesi

Ferrari'nin Kuruluşu Ferrari, İtalya'nın gururu olan otomobil üreticilerinden biridir. Lüks ve performans odaklı araçlarıyla dünyanın dört bir yanında tanınmaktadır. Ferrari'nin kuruluşu, 20. yüzyılın başlarına kadar...

En Büyük Meme Coin’ler Neler?

Meme coin'ler, internette popüler kültürün bir parçası haline gelen meme'lerden esinlenerek oluşturulan kripto paralardır. Meme coin'ler genellikle dalga geçme amacıyla oluşturulurlar ve çoğunlukla değersizdirler....

Formula 1 Tarihinin İstatiksel Olarak En İyi Pilotları

Formula 1, dünya genelinde milyonlarca insan tarafından takip edilen bir yarış serisidir. Formula 1 tarihinde, birçok pilot ismi yerini aldı ve bu isimler, yarış...