Bitcoin sert çakıldı!

ABD’li kripto para borsası Coinbase’in halka arz sürecinin etkisiyle hafta içi zirveyi 64 bin doların üzerine taşıyan Bitcoin, yüzde 10’a yakın değer kaybederek 55 bin dolara kadar geriledi.

Piyasanın en büyük ikinci oyuncusu olan Ethereum da yüzde 13’ün üzerinde düşüşle 2 bin doları test etti ve ardından gelen alımlarla 2.200 dolar seviyesinde dengelendi.

Bitcoin bugün yüzde 10’a yakın düşüşle 55.900 dolar seviyesine gerilerken, Ethereum yüzde 11’den fazla düşüşle 2.216 dolar seviyesine indi. Altcoinlerde ise XRP (Ripple) yüzde 17 düşüş kaydederek 1.32 dolara gerilerken, Cardano yüzde 20.53 düşüşle 1.19 dolar civarında işlem görüyor.

Bitcoin

Bu düşüşle beraber Bitcoin piyasa değeri $1.074,1B seviyelerine geriledi. Toplam kripto para piyasalarındaki değerinin oranı 50,96% seviyelerine düştü. Bitcoin kripto parasına ait en yüksek piyasa değeri $1.184,9B.

Ethereum piyasa hacmi $253,4B veya toplam piyasa hacminin 12,02% kısmı olarak ölçülürken Binance Coin toplam piyasa hacmi $75,4B veya toplam piyasa hacminin 3,58% olarak belirlendi. Bu da Ethereum için oldukça düşük bir seviye.

Bitcoin nereye kadar düşebilir?

Her ne kadar analistler tarafından ciddi mesailer harcanarak analizler yapılsa da, bugün olduğu gibi piyasa kafasına göre hareket edebiliyor. Elbette belli destek ve direnç noktaları var. Eğer 51.000 dolar seviyesi kırılırsa en önemli destek 48.000$ olacak. Bununla beraber ilk direnç noktası 58 bin dolar olarak görülmekte. Bahsittiğimiz direnç aşılırsa, hızlı bir yükseliş görme ihtimalimiz var.

Bununla beraber, Ethereum tarafında ise 1900 dolarlara kadar bir düşüş görüldü. Alımlar ile tekrardan 2100 dolar seviyelerine dönen en büyük altcoin için ilk hedef 2300 dolar gibi duruyor.

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Yavaş: Kripto dünyası bu aralar karışık.

Yavaş, Twitter hesabından yaptığı paylaşımda, takipçilerini ve gençleri uyardı: “Belediyemizin kripto para birimi olup olmadığı yönünde sorular alıyorum. Dijital dünyadaki yeniliklerin sıkı bir takipçisi olsak da biz sadece Ankara’mızın yatırımlarına odaklıyız. Kripto dünyası bu aralar karışık, sabırlı ve dikkatli olmak lazım gençler” ifadelerini kullandı.

UYARI: Weblejyon web sitesinde yer alan bilgiler sadece bilgilendirme amaçlıdır ve bir satın alma teklifi veya başka bir işlem yapmaya davet teşkil etmez, ayrıca herhangi bir yatırım tavsiyesi içermez.

Süleyman Kelle
Süleyman Kelle
2001 yılında Denizli’de doğdu. Ege Üniversitesinde öğretimine devam ederken aynı zamanda ilgi alanı olan teknoloji üzerine yazarlık yapmakta. Weblejyon aracılığı ile bu tutkusunu sürdürüyor.
İlgili İçerikler

Yorum Yap

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Kategoriler

En Güncel Haberler

Fiat Egea Sedan 2022 Fiyat Listesi

Türkiye'de otomobil fiyatları bir hayli yükselmiş durumda. 300.000 Türk Lirası altında sıfır otomobil kalmayan günümüzde birincil tercih genellikle Fiat Egea'dan yana oluyor. Geniş iç...
00:05:01

Eyfel Kulesini Satan Adam: Kont Victor Lustig Kimdir?

Dolandırıcılık teknolojinin de gelişmesiyle giderek arttı ve insanları dolandırmak artık çok daha kolay hale geldi. Öyle ki teknolojiden anlamayan insanlar dolandırıcı insanların bir...

Bilim İnsanları Robotlara Gülmeyi Öğretiyor!

Yapay Zeka, hayal edilemeyecek kadar karmaşık görevleri başarabilir. Bundan dolayı bilim insanları robotlara gülmeyi öğretiyor. Kyoto Üniversitesi'ndeki bilim insanları, bir robota bir insanla konuşurken...