Bitcoin Ne Kadar Daha Düşebilir? | Bitcoin’de Son Durum ve Analiz

Kripto paraların atası olan Bitcoin, dün geceden itibaren 39600 dolar desteğine tutunamadı ve gün/hafta kapanışını 39400 dolar civarlarında yaptı. Bu tarz bir senaryonun yaşanması ile beraber piyasa kırmızı bir ortama büründü, pek çok kişinin bu fiyatlar altında stopu vardı. Peki Bitcoin ne kadar daha düşebilir? Bitcoin bu fiyatlardan tepki alır ve yükselir mi?

Bitcoin $38.000’dan Tepki Alır mı?

Geniş çerçeveden fiyat hareketlerine bir bakış atıldığı zaman yükselen trendin 37 bin dolar civarından geçtiği ve bu trendin daha önce iki kez test edildiği göze çarpıyor. Bu doğrultuda Bitcoin’in bu seviyeleri tekrar görmesi olasılıklar dahilinde.

Bitcoin Ne Kadar Daha Düşebilir?

Yine de bu düşüşün derinleşmemesi de olası bir durum. Bitcoin yeni yılın başından itibaren oldukça aşağı yönlü hareketler sergiledi ve şu an için pek çok yatırımcı terste kalmış durumda. Kasım ayında son defa ATH yapan kripto varlığın ayı sezonunun son dönemlerini yaşadığını belirtebiliriz.

Ethereum, Solana ve Diğer Altcoinler

Lider altcoin Ethereum’da da benzer bir durum söz konusu, 3000 dolar altına kadar düşüş yaşayan Ethereum, Bitcoin’e bağlı olarak hareket edecektir. Majör trend ise 2600 dolar civarından geçiyor, bu fiyatlara bir iğne bekleyebiliriz. Solana da benzer bir yolun yolcusu ve şu an için bütün altcoinlerin hareketleri Bitcoin’e bağlı. Bütün sorular “Bitcoin ne kadar daha düşebilir?” sorusuna çıkıyor.

Kripto para piyasasındaki hacim gittikçe düşmeye devam ediyor. Yatırımcılar borsalardan soğuk cüzdanlara kriptolarını aktarıyor. Borsalardaki Bitcoin adeti azaldıkça volalilite artış gösterebilir. FED kararına giderek yaklaşıldığı bu günlerde kripto para piyasaları oldukça fazla diken üstünde. İlerleyen günlerde bu kararın daha da kesinleşmesi ile beraber farklı ve net hareketler de görmemiz mümkün. Sizler Bitcoin’den nasıl bir hareket bekliyorsunuz? Yukarı yönlü bir hareket yapabilecek mi? Fikirleriniz bizler için kıymetli!

UYARI: Weblejyon web sitesinde yer alan bilgiler sadece bilgilendirme amaçlıdır ve bir satın alma teklifi veya başka bir işlem yapmaya davet teşkil etmez, ayrıca herhangi bir yatırım tavsiyesi içermez.

Güncel teknoloji haberlerine anında ulaşabilmek için bizleri TwitterInstagram ve Telegram üzerinden takip etmeyi unutmayın!

İlgili İçerikler

Yorum Yap

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Kategoriler

En Güncel Haberler

Apple Sanal Gerçekliği Yakında Geliyor!

Saygın Apple analisti Ming-Chi Kuo'ya göre, Apple'ın artırılmış ve sanal gerçeklik deneyimlerinin bir kombinasyonunu sunacağı bildirilen uzun süredir konuşulan karma gerçeklik kulaklığı, Ocak 2023'te...

Safari Arka Planı Nasıl Silinir? Safari’yi Temizlemek Neden Önemli?

Apple kullanıcısıysanız, internette Safari aracılığıyla gezinme olasılığınız yüksektir. Apple, Safari'nin Mac için en hızlı ve en kolay web tarayıcısı olduğunu ve çevrimiçi olmanın en...

Antarktika’da Drone Kullanmak Yasak! Peki Neden?

Drone teknolojisi geliştikçe ve drone fotoğrafçılığı hobisi çoğaldıkça, bu alanda çalışmalar ve çekimler görmeye alışmıştık. Fakat maalesef yakın zamanda Antarktika'dan bir drone görseli görmeyi...