Bitcoin Kritik Destekte! Büyük Yükseliş Kapıda mı?

Bitcoin uzun bir süredir 40 bin dolar ila 38 bin dolar arasında yatay bir şekilde ilerliyordu. Fakat dün gece gün kapanışına yakın 38 bin desteğinin altına indi ve 37700 dolar ile günü kapattı. Bu durum bazı uzmanlar tarafından fazlasıyla olumsuz yorumlanırken bazıları tarafından ise de yükseliş öncesi son test olarak görüldü. Peki hangisi? Bitcoin düşüşü sürdürecek mi yoksa büyük yükseliş kapıda mı?

Bitcoin Kritik Desteği Kırdı mı?

Bitcoin güncel olarak bu yazının girildiği tarihte 38050 dolardan işlem görüyor ve gece saatlerinde 38000 dolar desteğini kırarak bu fiyat aşağasında gün kapanışı kaydetti. Bu durum piyasa genelinde %10’dan fazla düşüşe sebep olurken, altcoinlerin de pek çoğunu “duman” etti diyebiliriz.

Lider altcoin Ethereum’da da benzer bir durum söz konusu, 3000 dolar altına kadar düşüş yaşayan Ethereum, Bitcoin’e bağlı olarak hareket edecektir. Majör trend ise 2600 dolar civarından geçiyor, bu fiyatlara bir iğne bekleyebiliriz. Solana da benzer bir yolun yolcusu ve şu an için bütün altcoinlerin hareketleri Bitcoin’e bağlı. Bütün sorular “Bitcoin ne kadar daha düşebilir?” sorusuna çıkıyor.

Kripto para piyasasındaki hacim gittikçe düşmeye devam ediyor. Yatırımcılar borsalardan soğuk cüzdanlara kriptolarını aktarıyor. Borsalardaki Bitcoin adeti azaldıkça volalilite artış gösterebilir. 

FED Faiz Kararı Yaklaşıyor!

Uzmanlara göre bu nokta bir dip olabilir ve Mayıs ayında ciddi bir yükseliş gelebilir. FED faiz kararı ardından piyasanın yükseliş eğilimine geçmesini bekleyenlere karşı ise faizin 0.75 baz puan artırımasını bekleyen bir kesim de bulunuyor. Güncel olarak majör destek 36800 dolar seviyesinden geçiyor, bu seviyenin korunabilmesi ile beraber bir yükseliş beklemek çok da yanlış olmaz. Siz Bitcoin hakkında neler düşünüyorsunuz? Yakın zamanda bir yükseliş yaşayabilecek midir? Fikirleriniz bizler için oldukça değerli!

UYARI: Weblejyon web sitesinde yer alan bilgiler sadece bilgilendirme amaçlıdır ve bir satın alma teklifi veya başka bir işlem yapmaya davet teşkil etmez, ayrıca herhangi bir yatırım tavsiyesi içermez.

Güncel teknoloji haberlerine anında ulaşabilmek için bizleri TwitterInstagram ve Telegram üzerinden takip etmeyi unutmayın!

İlgili İçerikler

Yorum Yap

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Kategoriler

En Güncel Haberler

Fiat Egea Sedan 2022 Fiyat Listesi

Türkiye'de otomobil fiyatları bir hayli yükselmiş durumda. 300.000 Türk Lirası altında sıfır otomobil kalmayan günümüzde birincil tercih genellikle Fiat Egea'dan yana oluyor. Geniş iç...
00:05:01

Eyfel Kulesini Satan Adam: Kont Victor Lustig Kimdir?

Dolandırıcılık teknolojinin de gelişmesiyle giderek arttı ve insanları dolandırmak artık çok daha kolay hale geldi. Öyle ki teknolojiden anlamayan insanlar dolandırıcı insanların bir...

Bilim İnsanları Robotlara Gülmeyi Öğretiyor!

Yapay Zeka, hayal edilemeyecek kadar karmaşık görevleri başarabilir. Bundan dolayı bilim insanları robotlara gülmeyi öğretiyor. Kyoto Üniversitesi'ndeki bilim insanları, bir robota bir insanla konuşurken...