Bitcoin Analizi | Nereye Kadar Geriler?

Ukrayna ve Rusya arasındaki savaşta fiyat olarak beklentilerin dışında bir hareket sergiliyen Bitcoin, belli bir direnç noktasından geri çekilme yaşadı. Rus zenginlerin Batı yaptırımlarından kaçmak için kriptoları tercih ettikleri ve bu sayede paralarını güvenli olarak transfer edebildikleri yönünde de bir iddia var. Bu durumda pek çok Bitcoin analizi hakkında merak duyuyor.

Güncel olarak Bitcoin fiyatı 41400 dolar seviyelerinde, peki düşüş buradan daha da derinleşir mi? Yoksa yukarı yönlü bir hareket kapıda mı?

Bitcoin Analizi

Bitcoin bu yazının yazıldığı sırada oldukça önemli bir desteğin üzerinde bulunuyor. 41400 ila 41000 arasında bulunan kanal, destek olarak çalışıyor. Bitcoin bu fiyatların altına dün gece 2 kere iğne attı fakat bir kırılım gerçekleştiremedi. 45 bin dolar direncinden de bir çok kez geri dönen lider kripto varlık yine aynı durum ile karşı karşıya kaldı. Düşüşün derinleşmesi halinde tekrardan 34000 dolar seviyelerinin gelmesi olası diyebiliriz.

Bitcoin’in bu sert hareketlerinden en çok etkilenen ise tabii ki altcoinler oluyor. Hem dominansın gel gitli durumu hem de Bitcoin’e kayan para ile hemen hemen bütün altcoinler ciddi düşüş kaydetmeye devame ediyor. 16 Mart’ta yapılacak FED toplantısında faiz beklenenin üstünde arttırılırsa kriptolar için daha zorlu bir süreç başlayabilir.

Madenler Kazandırmaya Devam Ediyor!

En Çok Altın Kazandırdı!

Gergin ortam sürerken yükseliş yaşayan tek alan değerli madenler oluyor. Altın başta olmak üzere gümüş ve bakır da yükselişlerini sürdürüyor. Şu anda kripto varlıklarda pek çok trader short pozisyon açmış durumda ve savaşın devam etmesi durumunda Bitcoin’in 20 bin dolarlara kadar geri çekilmesini bekliyorlar.

Peki Bitcoin Yükselir mi? Bitcoin’in 43300 dolar seviyesini ciddi şekilde savunması ve altına düşüş yaşamaması durumunda yükselişin gelmesi de olası. İlerleyen günlerde kripto marketin yönü de daha net bir şekilde belli olacaktır.

UYARI: Weblejyon web sitesinde yer alan bilgiler sadece bilgilendirme amaçlıdır ve bir satın alma teklifi veya başka bir işlem yapmaya davet teşkil etmez, ayrıca herhangi bir yatırım tavsiyesi içermez.

Güncel teknoloji haberlerine anında ulaşabilmek için bizleri TwitterInstagram ve Telegram üzerinden takip etmeyi unutmayın!

İlgili İçerikler

Yorum Yap

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Kategoriler

En Güncel Haberler

Netflix Aralık 2022 Takvimi: Hangi Dizi ve Filmler Geliyor?

Netflix, Türkiye'deki abone sayısı ile hala ülkemizde en çok tercih edilen dijital platform olmayı sürdürüyor. Rakiplerinin bir hayli artış göstermesi ile beraber de Netflix...

2022’de En Çok Satan Elektrikli Arabalar

Gündelik hayatımızda bir yerden bir yere gitmek için taşıtları kullanırız. Bu taşıtlardan en ekonomik olanları, içten yanmalı otomobillerin yakıt fiyatlarının artması nedeniyle herkesin çokça...

Apple Gelecekte Düğmesiz iPhone Üretebilir!

Son birkaç nesil iPhone'un tasarım ve özellikler açısından büyük ölçüde yinelemeli güncellemeler aldığı yaygın bir bilgidir. Örneğin en yeni iPhone modelleri, Apple'ın 2018'de iPhone...