Bitcoin 40 bin doların altına düştü

Ekim’de yaşanan rallinden bu yana ciddi şekilde yükselen Bitcoin, 64 bin dolara kadar çıkmıştı. Peşinden gelen birkaç aylık dönemde yerini koruyan Bitcoin’in geçtiğimiz günlerde türlü talihsizlikler ile karşılaştı. Elon Musk’ın sırtını dönmesi, Çin’den ve Hindistan’dan gelen yasaklama iddiaları gibi durumlar, kripto dünyasının ilk coin’ini 56 bin dolarlardan 38 bin dolar seviyesine kadar çekti. Yükseliş beklentisi içinde olan yatırımcılar ve traderlar ayı piyasasının geldiği ile ilgili bazı korkulara kapılıyor.

Bitcoin’in ve dominansın hızlı bir şekilde düşmesi ile beraber altcoinlerde durumdan nasibini aldı. Ethereum 4200 dolar seviyelerinden 2800 dolarlara kadar geri düştü, 2.40 ile ATH yapan ADA ise tekrardan 1.70 dolar seviyelerine kadar geri çekildi.

Lider kripto para birimi olan Bitcoin, gece 45 bin dolardan 7.000 dolar gerileyerek 38 bin $ seviyelerine kadar geriledi. Son birkaç haftadır korkunun hakim olduğu piyasada durum iyice gergin bir hal aldı. Elon Musk’ın spekülasyonları ile başlayan çığ, panik satışları ve Çin, Hindistan gibi kriptoda ciddi rol oynayan ülkelerin yasaklama dedikoduları eşliğinde büyüdü.

Bitcoin

Bitcoin daha da düşecek mi?

Binance CEO’su Twitter üzerinden yaptığı paylaşımda “HODL” mesajı verdi. Bu tweetin ardından #HODL Twitter’da gündem oldu. Kimi analistler durumun daha da kötüye gideceğini ve Bitcoin’in 7 bin dolar seviyelerine kadar düşeceğini beklerken bir kesim analist de bu civarlardan dönmesini bekliyor. Bir analistin yorumu şu şekilde: “Sat, sat, sat. Çin, kripto paranın ne kadar kötü olduğuna ve ödeme olarak kabul edilmeyeceğine dair bir açıklama yaptı. Hindistan ayrıca kriptoyu düzenlemeye başlayacaklarını açıkladı. Plan uygulanıyor. Bence Bitcoin ve çoğu kripto yükselişini çoktan yaptı.” kripto dünyasını ikiye bölen olaylar silsilesi gittikçe büyüyor, 29.000$, 32.000$ ve 36.500$ dolar seviyeleri güçlü destek noktaları olarak görülüyor. Direnç kısmında ise 42.000$, 46.000$, 49.000$ ve 52.000$ dolar seviyeleri önem arz ediyor.

Güncel teknoloji haberlerine anında ulaşabilmek için bizleri TwitterInstagram ve Telegram üzerinden takip etmeyi unutmayın!

UYARI: Weblejyon web sitesinde yer alan bilgiler sadece bilgilendirme amaçlıdır ve bir satın alma teklifi veya başka bir işlem yapmaya davet teşkil etmez, ayrıca herhangi bir yatırım tavsiyesi içermez.

Süleyman Kelle
Süleyman Kelle
2001 yılında Denizli’de doğdu. Ege Üniversitesinde öğretimine devam ederken aynı zamanda ilgi alanı olan teknoloji üzerine yazarlık yapmakta. Weblejyon aracılığı ile bu tutkusunu sürdürüyor.
İlgili İçerikler

Yorum Yap

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Kategoriler

En Güncel Haberler

Ferrari Nasıl Kuruldu? | Ferrari’nin Kuruluş Hikayesi

Ferrari'nin Kuruluşu Ferrari, İtalya'nın gururu olan otomobil üreticilerinden biridir. Lüks ve performans odaklı araçlarıyla dünyanın dört bir yanında tanınmaktadır. Ferrari'nin kuruluşu, 20. yüzyılın başlarına kadar...

En Büyük Meme Coin’ler Neler?

Meme coin'ler, internette popüler kültürün bir parçası haline gelen meme'lerden esinlenerek oluşturulan kripto paralardır. Meme coin'ler genellikle dalga geçme amacıyla oluşturulurlar ve çoğunlukla değersizdirler....

Formula 1 Tarihinin İstatiksel Olarak En İyi Pilotları

Formula 1, dünya genelinde milyonlarca insan tarafından takip edilen bir yarış serisidir. Formula 1 tarihinde, birçok pilot ismi yerini aldı ve bu isimler, yarış...