Binance TL aleyhine karar verdi: işlemler kısıtlanacak

Resmi Gazete’de yayımlanan kripto varlıklara ilişkin düzenlemenin ardından kripto para borsası Binance, Türk Lirası çekim işlemlerine sınırlama getirdiğini duyurdu. Gelen yasayla birlikte borsanın herhangi başka bir şansının olmadığını da belirtmek lazım.

Ininal ve Papara aracılığıyla Binance.com üzerinden TL yatırma ve çekme işlemlerini gerçekleştirebiliyordunuz. Bu da pek çok kullanıcı açısından oldukça avantajlıydı. Fakar türk lirası durduracağını açıklayan kripto para borsası, bunun TRY işlem çiftlerini etkilemeyeceğini bildirdi. Buna ek olarak şirket , verilen tarih itibariyle kullanıcıların hesaplarındaki Türk Lirası bakiyelerini BUSDUSDTBTC ve diğer kripto paralara çevirip çekme işlemlerine devam edebileceğini de açıkladı.

Binance ile nasıl yatırma-çekme işlemi yapılacak?

Binance.com üzerinde Ininal ve Papara firmaları aracılığıyla TRY yatırma ve çekme işlemleri 29 Nisan 2021 14:00 saatinden itibaren yapılamayacak. Ancak, bu durum TRY işlem çiftlerini etkilemeyecek ve söz konusu alım satım çiftleri işlem görmeye devam edecektir. Bunla beraber, bu tarihten sonra TRY bakiyenizi BUSD, USDT, BTC ve diğer kripto paralara çevirebilir ve çekme işlemlerinizi gerçekleştirebilirsiniz.

Binance bugün bir duyuru yayımlayarak TL yatırma ve çekme işlemlerinde bir takım kısıtlamaya gitme durumda kaldıklarını açıkladı. 16 Nisan 2021 tarihinde Resmi Gazete’de yayımlanan ve 30 Nisan’da yürürlüğe girecek olan “Ödemelerde Kripto Varlıkların Kullanılmamasına Dair Yönetmelik” nedeniyle, elektronik para kuruşlarının kripto para platformlarına yatırma ve çekim işlemlerinde aracı olamayacağını hatırlatan borsa, yatırım ve çekim işlemlerinin 29 Nisan saat 14:00 itibariyle yapılamayacağını bildirdi. Kullanıcılar bu durum karşısında ya Türk borsalarından coin şeklinde bakiyelerini aktaracaklar ya da Binance TR yolu ile bir takım aktarma işlemi gerçekleştirecekler. Her iki halükarda da yatırma ve çekme işlemlerinin oldukça zor bir hal aldığını belirtmek gerek.

Binance’in açıklaması şu şekilde:

“16 Nisan 2021 tarihinde Resmi Gazete’de yayımlanan “Ödemelerde Kripto Varlıkların Kullanılmamasına Dair Yönetmelik” uyarınca 30 Nisan 2021 tarihinden itibaren ödeme ve elektronik para kuruluşları kripto para platformları için yatırma ve çekme işlemlerine aracı olamayacaktır.

Binance Global üzerinden yatırım veya trade yapan kullanıcılar, şirketin son açıklamasından sonra nasıl para yatırıp-çekeceklerini merak ediyorlar. Bakiyelerini çekmek için Papara ya da Ininal yerine Binance TR üzerinden bir hesap açabilir. Buraya aktarılan parayı IBAN adresinize gönderip sonrasında çekebilirsiniz.

İlgili İçerikler

Yorum Yap

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Kategoriler

En Güncel Haberler

Valve’nin Steam Deck Alıcılarına Bazı Güzel Haberleri Var!

Steam Deck taşınabilir oyun konsoluna yönelik yüksek talep ve devam eden tedarik sorunları, birçok tüketicinin cihazı satın alma fırsatını beklemesine neden oldu. Valve Mart...

Elektrikli Otomobillerin Değer Kaybı Neden Fazladır?

Arabanız için benzin veya motorin almak bir noktadan sonra pahalı geliyorsa, elektrikli bir tane satın almak çekici görünebilir. Bununla birlikte, fark etmeyeceğiniz şey, ne...

En İyi Android Fotoğraf Düzenleme Uygulamaları Nelerdir?

Günümüzde telefonların kameraları oldukça gelişmiş durumda. Bu sayede de çok güzel fotoğraflar çekebiliyoruz. Ama her ne kadar kameralar gelişmiş olsa da çektiğimiz fotoğrafları düzenleme...