Araba “Güvenlik” Testleri Değişiyor: Ekonomik Modeller İçin Kötü Haber

Karayolu Güvenliği Sigorta Enstitüsü (IIHS), test kriterlerini güncelledi, bu da muhtemelen önümüzdeki yıldan itibaren birçok orta boy otomobilde bazı güvenlik ödülü derecelendirmelerinde düşüşe neden olacak. Testlerdeki bu değişiklik, kontrollü çarpışma testleri ile IIHS eyaletlerinin yolcu ölümlerinin yaklaşık dörtte birine yakınını açıklayabildiği ve genellikle çok daha şiddetli olan gerçek dünyadaki yan çarpma kazalarından elde edilen veriler arasında oldukça büyük bir tutarsızlık bulan daha önceki araştırmalar tarafından tetiklendi. Tabii ki bu ABD verilerine dayanan bir tutum.

Araba “Güvenlik” Testlerinde Yeni Dönem!

Güncellenen testler artık orta boy bir SUV ile yandan çarpışmayı daha iyi simüle etmek için artan ağırlıkları (4.200 pound) ve hızları (37 mil / saat) kullanacak – bu, daha önce kullanılan 31 mil hızla hareket eden 3.300 pound bariyerlere kıyasla daha sert olacak. Ayrıca, bu tür araçların genel olarak daha düşük sürüş yüksekliğinin, daha düşük genel değerlendirmelerine katkıda bulunan bir faktör olduğuna inanılmaktadır. Bu düşük sürüş yüksekliği, kapı panelinde daha yüksek çarpmalara neden olabilir, IIHS Başkanı David Harkey şöyle diyor: “… potansiyel olarak sedanları ve vagonları bu değerlendirmede dezavantajlı duruma getiriyor, ancak bu araçlar gerçek dünyadaki bir çarpışmada ne olduğunu yansıtıyor. daha yüksek bir pikap veya SUV tarafından çarpılır.

IIHS Ciddi Adımlar Atıyor

En yeni IIHS testi turu şimdiye kadar yalnızca yedi orta boy araca uygulanmış olsa da, aralarındaki güncellenmiş derecelendirme dağılımı oldukça önemlidir. Test grubundan sadece üç araba Kabul Edilebilirden İyiye derecesini elde edebildi, biri Marjinal derecesini yönetti ve üçü Kötü sonuçlar aldı. IIHS’ye göre, bu araçların tümü, eski kriterler kullanılarak test edildiğinde iyi bir derece kazanmıştı.

2022 Subaru Outback ilk ve tek İyi derecesini almayı başarırken, iki Kabul Edilebilir derecelendirme 2022 Hyundai Sonata ve 2022 Volkswagen Jetta’ya verildi. 2022 Honda Accord, tek Marjinal derecesini aldı. Son olarak, 2022 Toyota Camry, 2022 Nissan Altima ve 2022 Chevrolet Malibu’ya üç Kötü notu verildi.

Kaynak: SlashGear

Güncel teknoloji haberlerine anında ulaşabilmek için bizleri TwitterInstagram ve Telegram üzerinden takip etmeyi unutmayın!

Süleyman Kelle
Süleyman Kelle
2001 yılında Denizli’de doğdu. Ege Üniversitesinde öğretimine devam ederken aynı zamanda ilgi alanı olan teknoloji üzerine yazarlık yapmakta. Weblejyon aracılığı ile bu tutkusunu sürdürüyor.
İlgili İçerikler

Yorum Yap

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Kategoriler

En Güncel Haberler

Ferrari Nasıl Kuruldu? | Ferrari’nin Kuruluş Hikayesi

Ferrari'nin Kuruluşu Ferrari, İtalya'nın gururu olan otomobil üreticilerinden biridir. Lüks ve performans odaklı araçlarıyla dünyanın dört bir yanında tanınmaktadır. Ferrari'nin kuruluşu, 20. yüzyılın başlarına kadar...

En Büyük Meme Coin’ler Neler?

Meme coin'ler, internette popüler kültürün bir parçası haline gelen meme'lerden esinlenerek oluşturulan kripto paralardır. Meme coin'ler genellikle dalga geçme amacıyla oluşturulurlar ve çoğunlukla değersizdirler....

Formula 1 Tarihinin İstatiksel Olarak En İyi Pilotları

Formula 1, dünya genelinde milyonlarca insan tarafından takip edilen bir yarış serisidir. Formula 1 tarihinde, birçok pilot ismi yerini aldı ve bu isimler, yarış...