Apple, yeni iPad Pro ve iMac’in satış tarihini duyurdu

Apple, geçen hafta Spring Loaded etkinliğiyle kullanıcıların karşısına çıkarmış olduğu yepyeni iPad Pro ve iMac‘in satışa ne zaman çıkacağını kamuoyuna duyurdu. Peki merakla beklenen ürünler ne zaman satın alınabilecek? Detaylar yazımızda.

Milyonlarca kişi tarafından kullanılan ürünlerden iPad Pro ve iMac’in yeni nesil versiyonları geçtiğimiz hafta tanıtıldı. Yapılan tanıtımı binlerce teknolojisi meraklısı ilgiyle takip etti. Apple’ın birçok kullanıcı tarafından sevilen yeni ürünlerinin ne zaman satışa sunulacağı ise merak konusuydu. Bu sır perdesi bugün yapılan duyuruyla birlikte aralanmış oldu.

Apple iPad Pro ve iMac’i 30 Nisan’da ön siparişe açıyor

Apple’dan yapılan açıklamaya göre kullanıcılar, 30 Nisan‘dan itibaren iPad Pro ve iMac’i ön siparişle satın alabilecek. Sipariş edilen cihazların Mayıs ayında sahiplerine ulaşacağı tahmin edilse de bu konu hakkında henüz resmi bir açıklama yapılmadı.

Yeni Apple ürünleri 21 Mayıs’ta kullanıcılarına kavuşacak

Merakla beklenen iki Apple cihazı bugün John Lewis adlı online alışveriş sitesinde görüntülendi. 11 inç ve 12.9 inçlik iki iPad Pro modelinin bu platformda 21 Mayıs 2021 tarihinden itibaren müşterilere ulaşacağı bilgisi gözlere çarptı. Mini-LED ekranı, Apple M1 işlemcisi ve diğer güçlü özellikleriyle cihazın ülkemize 8 bin 599 TL‘den giriş yapacağı açıklanmıştı. Büyük ihtimalle kullanışlı tablet Türkiye’de de bu tarihte satışı yapılmış ürünlerin teslimatı yapılacak.

Yeni iPad Pro ile yine aynı tarihte M1 işlemciye sahip iMac (2021) cihazı da kullanıcılara teslim edilebilecek. 24 inç boyuta sahip bilgisayar 4.5K Retina ekran bulundururken; 11,1 milyon piksel ve 500 nit parlaklık verecek. 7 farklı renk seçeneğine sahip cihaz 14 bin 399 TL‘den başlayan fiyatlarla teknoloji tutkunlarının karşısına çıkabilecek.

iPad Pro’nun dikkat çeken özellikleri

Yeni tanıtımı yapılan iPad Pro’lar ilk olarak Mac’lerde kullanılan M1 işlemcisine sahip. Yani ürünler çok yüksek bir performansa sahip olacak. Aynı zamanda 12,9 inç iPad Pro’da inanılmaz parlak mini LED ekran kullanılıyor olması da dikkat çeken özelliklerden. Apple’ın yeni ürünleri arasında olan 24 inç iMac de göze çarpıyor. Ürün yeni tasarımı hakkında görüş ayrılıkları bulunmakta. iPad Pro gibi M1 işlemci kullanan ürün, birçok farklı renkte kullanıcıların karşısına çıkıyor.

Teknoloji devinin tanıtmış olduğu bu iki ürün gelişmiş özellikleri ve dikkat çeken tasarımlarıyla yakın zamanda meraklılarıyla buluşacak.

Semih Akşehirli
Semih Akşehirli
2002 yılında Uşak'ta doğan ve Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi'nde eğitimini sürdüren Semih Akşehirli, teknolojiye ve birçok sektöre olan ilgisi üzerine yazılar yazmakta.
İlgili İçerikler

Yorum Yap

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Kategoriler

En Güncel Haberler

Bilim İnsanları Robotlara Gülmeyi Öğretiyor!

Yapay Zeka, hayal edilemeyecek kadar karmaşık görevleri başarabilir. Bundan dolayı bilim insanları robotlara gülmeyi öğretiyor. Kyoto Üniversitesi'ndeki bilim insanları, bir robota bir insanla konuşurken...

Intel ARC Ekran Kartları Hakkında Tüm Bilinenler

Intel, Arc ekran kartı serisi ile GPU oyununu devralmak istiyor ve çok açık bir şekilde NVIDIA'yı birincil hedefi olarak görüyor. Sabırla bu serinin 2022'nin...

Elektrikli Mercedes G-Class Hakkında Tüm Bilinenler

Tamamen elektrikli bir Mercedes-Benz G-Class veya G-Wagen'i çevreleyen dedikodu, 2018'de Detroit Otomobil Fuarı'nda başladı. Orada, o zamanlar Daimler AG'nin Yönetim Kurulu Başkanı olan Diether...