Apple Watch Series 8 Ne Zaman Çıkacak? İşte Hakkında Tüm Bilinenler!

Bu içeriğimiz, Apple Watch Series 8 hakkında şimdiye kadar bildiğimiz her şeyi söylentilere dayanarak bir araya getiriyor. Ürün döngüsünün henüz erken olduğunu, bu nedenle bu özelliklerin henüz onaylanmadığını ve Apple’ın planlarının değişebileceğini unutmayın. Apple Watch Series 8 ne zaman çıkacak? Özellikleri ne olacak? Gelin bakalım!

Apple Watch Series 8 Ne Zaman Çıkacak?


Ekran analisti Ross Young, Apple Watch Series 8’in iki yerine üç boyutta gelebileceğine inanıyor ve Apple, 41 ve 45 mm boyut seçeneklerine katılacak daha da büyük bir boyut ekliyor. Bloomberg’e göre Apple, Apple Watch’un sporcuları, yürüyüşçüleri ve saati günlük kullanımdan daha zorlu koşullarda kullanan diğerlerini hedefleyen “sağlam bir kasaya sahip” bir versiyonu üzerinde çalışıyor. Standart bir Apple Watch ile aynı işlevselliğe sahip olacak, ancak geliştirilmiş darbe direnci ve koruması olacak. Apple’ın 2022’de dayanıklı Apple Watch’u piyasaya sürmesi bekleniyor. Genel olarak çıkış tarihi için ise 2022 yılı vurgulanıyor, bunun dışında resmi bir açıklama yok.


Apple Watch Series 8, S7 ile aynı özelliklere sahip olacak bir S8 çipine sahip olacak, bu da hız veya verimlilikte önemli bir iyileştirme olmadığı anlamına geliyor. Apple’ın 2023 Apple Watch modelleri bunun yerine tamamen yeni bir işlemci alacak.

Düşük Güç Modu Yolda!

Yaklaşan Apple Watch, pil ömrü korunurken daha fazla işlevin çalışmasına izin verecek güncellenmiş bir düşük güç moduna sahip olabilir.


Ayrıca The Wall Street Journal ve diğer kaynaklara göre Apple, gelecekteki Apple Watch modelleri için birkaç yeni sağlık özelliği geliştiriyor. Bunlara kan basıncı izleme, doğurganlık ve uyku takibi için bir termometre, uyku apnesi tespiti ve diyabet tespiti dahildir.

Bu özelliklerden bazıları Apple Watch Series 8’de tanıtılabilir, ancak bu sensörlerin hepsinin hazır olup olmadığı net değil, bu nedenle Apple işlevselliği daha sonraki bir tarihe kadar tutabilir.

Kadın sağlığı özellikleri, uyku güncellemeleri, yeni fitness seçenekleri ve ilaç yönetimi, kan basıncı ve glikoz izlemeden önce piyasaya sürülecek olan özelliklerin tümü, 2025 veya daha sonrasına kadar beklenmeyen özelliklerdir.

“Ateşiniz Çıkınca Apple Watch Series 8 Sizi Uyaracak!”

Apple Watch Series 8’in bu yıl içinde piyasaya çıkması durumunda, bir önceki modele kıyasla büyük bir yenilik olmayacağı konusunda fikir birliği var gibi görünüyor. Bunun için sahip olabileceği tek şey, Apple’ın çok katı standartlarını geçtiğini varsayarak, aslında gerçekleşebilecek olan, çok beklenen vücut ısısı sensörüdür.

Yıllar geçtikçe, akıllı saatler, kullanıcılara sağlıkları hakkında daha iyi bir genel bakış sağlamak için tipik pedometrelerin ve altimetrelerin ötesine geçerek, esasen mobil teşhis kliniklerine dönüştü. Neredeyse her modelde zaten kalp atış hızı sensörleri bulunur ve bazılarında COVID-19 nedeniyle özellikle popüler hale gelen kan oksijen monitörleri bulunur. Apple Watch ve Samsung Galaxy Watch gibi yalnızca birkaç akıllı saat bir tür EKG işlevine sahiptir ve o zaman bile yalnızca birkaç bölgeyle sınırlıdır.

Trafik Kazası Sensörü Yer Alabilir

Apple, iPhone ve Apple Watch için 2022’de piyasaya sürülebilecek bir çarpışma algılama özelliği geliştiriyor. Yerçekimi kuvvetindeki ani bir artışı ölçerek meydana gelen araba kazalarını tespit etmek için ivmeölçer gibi sensörler kullanacak.

Bir araba kazası algılandığında, iPhone” veya Apple Watch, yardım almak için otomatik olarak acil servisleri arar. 2022 için planlandığı için bu, iPhone 14 modelleri ve Apple Watch Series 8 için tasarlanmış bir özellik olabilir, ancak bu cihazlarla sınırlı olması muhtemel değildir. Mevcut Apple Watch ve ‌iPhone‌ modellerinde bulunan Düşme Algılama özelliğinin bir uzantısı olacak.

Kaynak: Macrumors

Güncel teknoloji haberlerine anında ulaşabilmek için bizleri TwitterInstagram ve Telegram üzerinden takip etmeyi unutmayın!

Süleyman Kelle
Süleyman Kelle
2001 yılında Denizli’de doğdu. Ege Üniversitesinde öğretimine devam ederken aynı zamanda ilgi alanı olan teknoloji üzerine yazarlık yapmakta. Weblejyon aracılığı ile bu tutkusunu sürdürüyor.
İlgili İçerikler

Yorum Yap

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Kategoriler

En Güncel Haberler

Ferrari Nasıl Kuruldu? | Ferrari’nin Kuruluş Hikayesi

Ferrari'nin Kuruluşu Ferrari, İtalya'nın gururu olan otomobil üreticilerinden biridir. Lüks ve performans odaklı araçlarıyla dünyanın dört bir yanında tanınmaktadır. Ferrari'nin kuruluşu, 20. yüzyılın başlarına kadar...

En Büyük Meme Coin’ler Neler?

Meme coin'ler, internette popüler kültürün bir parçası haline gelen meme'lerden esinlenerek oluşturulan kripto paralardır. Meme coin'ler genellikle dalga geçme amacıyla oluşturulurlar ve çoğunlukla değersizdirler....

Formula 1 Tarihinin İstatiksel Olarak En İyi Pilotları

Formula 1, dünya genelinde milyonlarca insan tarafından takip edilen bir yarış serisidir. Formula 1 tarihinde, birçok pilot ismi yerini aldı ve bu isimler, yarış...