Apple Podcast özelliğini erteledi!

Apple, Cuma günü (9to5Mac aracılığıyla) içerik oluşturuculara gönderilen bir e-postada şirketin yaklaşan Podcast aboneliklerinin Haziran ayına kadar lansmanını ertelediğini duyurdu. Hizmet daha önce bu ay başlayacak şekilde ayarlanmıştı. Apple’ın Podcast abonelikleri, insanların reklamsız dinleme veya bölümlere erken erişim gibi ekstra avantajlar elde etmek için katılımcı podcast’lere abone olmasına olanak tanıyacak.

Nisan ayında Apple, aboneliklerin 170 ülkede başlayacağını ve ilk ortakların Pushkin Industries ve NPR’yi içerdiğini söyledi. Değiştirilen lansman, Apple Podcast’leri kullanan bazı içerik oluşturucuların yakın zamanda Apple’ın Podcast Connect portalına giriş yapamama veya yeni bölümlerin kullanılabilirliğinde bir gecikme görme gibi bazı sorunlarla karşılaşmasıyla geldi.

Apple

Apple yoğun bir şekilde çalışıyor

Cuma günü gönderilen e-postada Apple, sorunlara neden olan “kesintileri” düzelttiğini söyledi. Şirketin yabancı kaynaklar ile paylaştığı, içerik oluşturuculara yönelik Apple’ın tam e-postasını aşağıda okuyabilirsiniz:

Apple Podcasts Aboneliklerinin ve kanallarının kullanılabilirliği hakkında bir güncelleme sağlamak için yazıyoruz. Geçen ayki duyuruya verilen yanıttan çok memnunuz ve her gün dünyanın dört bir yanındaki içerik oluşturuculardan yüzlerce yeni aboneliği ve kanalı görmek heyecan verici. İçerik oluşturucular ve dinleyiciler için en iyi deneyimi sunduğumuzdan emin olmak için Apple Podcasts Abonelikleri ve kanalları artık Haziran ayında kullanıma sunulacak. Bu haber bülteni aracılığıyla, aboneliklerinizi ve kanallarınızı hazırlamanıza yardımcı olacak uygunluk durumu ve en iyi uygulamalar hakkında daha fazla güncelleme ileteceğiz. Son birkaç hafta içinde, bazı içerik oluşturucular içeriklerinin kullanılabilirliğinde ve Apple Podcasts Connect’e erişimde gecikmeler yaşadı. Bu aksaklıkları giderdik ve herhangi bir sorun yaşayan içerik oluşturucuları bizimle iletişime geçmeye teşvik ettik. Pazartesi günü yayınlanan iOS 14.6 ile dinleyicilerden de haber aldık ve geri bildirimlerine göre ayarlamalar yaptık. Önümüzdeki haftalarda Kütüphaneye ek geliştirmeler sunacağız. Anlayışınız için teşekkür ederiz. Yeni aboneliklerinizi ve kanallarınızı görmek için sabırsızlanıyoruz ve bunları yakında dünyanın dört bir yanındaki dinleyicilere sunmayı sabırsızlıkla bekliyoruz.

Apple’ın durum ile ciddi ilgili ciddi çalışmalar yürüttüğü aşikar. Podcast gibi çağımızın yoğun günlerinde arkada ses olarak açılabilecek bir şeyler veya gözlerimizi kapatıp dinleyebileceğimiz bir takım faydalı konuşmalar herkes tarafından talep görüyor.

Güncel teknoloji haberlerine anında ulaşabilmek için bizleri TwitterInstagram ve Telegram üzerinden takip etmeyi unutmayın!

Süleyman Kelle
Süleyman Kelle
2001 yılında Denizli’de doğdu. Ege Üniversitesinde öğretimine devam ederken aynı zamanda ilgi alanı olan teknoloji üzerine yazarlık yapmakta. Weblejyon aracılığı ile bu tutkusunu sürdürüyor.
İlgili İçerikler

Yorum Yap

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Kategoriler

En Güncel Haberler

Android Cihazlarda Galeri Yedekleme | Fotoğraf ve Videolar Nasıl Yedeklenir?

Değerli dosyalarınızı (aile fotoğrafları, önemli kişiler ve iş veya okul projeleri) yerel olarak bir cihazda saklarsanız her zaman kaybetme riskiyle karşı karşıya kalırsınız. Verileriniz...

En İyi Oyun Monitörleri | Performans Canavarı Monitörler

Teknolojinin gelişmesi ile birlikte her geçen gün yeni modellerde ve özelliklerde oyun monitörleri çıkmakta. Bu gelişme de bir monitör seçimini oldukça zorlaştırıyor. Yazımızda en...

Apple Watch Series 8 Ne Zaman Çıkacak? İşte Hakkında Tüm Bilinenler!

Bu içeriğimiz, Apple Watch Series 8 hakkında şimdiye kadar bildiğimiz her şeyi söylentilere dayanarak bir araya getiriyor. Ürün döngüsünün henüz erken olduğunu, bu nedenle...