Apple Music HiFi internet paketlerini bitirmeye geliyor

Amerikan teknoloji devi Apple‘ın müzik uygulaması Apple Music‘e yakın zaman içinde HiFi aboneliği gelecek. Bu abonelikle ilgili önemli veriler ise gün yüzüne çıkmaya devam ediyor. Peki bu abonelik sistemi neleri kapsıyor? Detaylar yazımızda.

En popüler müzik dinleme uygulamalarından Spotify’da da bulunan HiFi abonelik sistemi, kısa bir süre içinde Apple Music’e de gelecek. Bir süredir bu konu hakkında çeşitli iddialar ortaya atılırken, bu kez Apple Music’in Android sürümü için yayınlanan beta sürümünde abonelik servisiyle ilgili tüm detaylar açığa çıkmış oldu.

Geçtiğimiz haftalarda kullanıma sunulan iOS 14.6 Beta güncellemesinde Apple Music için HiFi servisinin geleceğine dair bazı kodların olduğu görülmüştü. Bunun yanı sıra Apple Music’te kayıpsız seslerin olacağını gösteren testlerin yapılmaya başlandığı da ortaya çıktı. Böylelikle ortaya çıkan bu bilgilerle, Apple Music’e HiFi servisinin gelmesi kaçınılmaz olarak görünüyor.

Yeni özellikte kayıpsız sesler olacak

Apple’ın popüler müzik uygulaması şu an için yüksek kalite ve az veri kullanımı olmak üzere kullanıcılara iki adet seçenek sunuyor. Bu seçenekler ile Wi-Fi bağlantısının olmadığı yerlerde uygulamanın daha az veri kullanması için ”veri tasarrufu” özelliği kullanıcılara sunuluyor.

Apple Music Android 3.6 sürümünde ortaya çıkan bilgilere göre, önümüzdeki günlerde yüksek kaliteli ses ve indirme seçenekleri de uygulamaya gelecek. Bu seçenekler sayesinde kayıpsız sesler uygulamaya eklenmiş olacak. Özellik hakkında birçok sızıntı ortaya atılmaya devam ederken, müzik uygulamasının ne kadar veri ve depolama alanı kullanabileceğini gösteren yeni bilgiler de ortaya çıktı.

Apple Music HiFi değerleri ortaya çıktı

Ortaya çıkan verilere göre HiFi servisinin veri kullanımı kayıpsız ses seçeneğinde oldukça yüksek olacak. Apple’a göre 3 dakikalık bir şarkı, yaklaşık olarak 145 MB veri harcayacak. Haliyle bu durum, mobil veri kullanan bir kişi için mantıksız bir seçenek olacaktır. Birkaç şarkıyı üst üste mobil veri ile dinlediğinizde internet paketinizden oldukça büyük bir harcama yapmış olacaksınız. Fakat WiFi’ye erişebileceğiniz bir ortamda bulunuyorsanız bu özelliği gönül rahatlığıyla kullanabilirsiniz.

Apple’ın müzik uygulaması çok yakında bu özelliği; hem iOS hem de Android cihazlar için kullanıma sunacak. Özellik ile ilgili daha fazla detayı ise özellik yayınlandığı zaman hep birlikte öğrenme şansı bulacağız.

Güncel teknoloji haberlerine anında ulaşabilmek için bizleri TwitterInstagram ve Telegram üzerinden takip etmeyi unutmayın!

Semih Akşehirli
Semih Akşehirli
2002 yılında Uşak'ta doğan ve Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi'nde eğitimini sürdüren Semih Akşehirli, teknolojiye ve birçok sektöre olan ilgisi üzerine yazılar yazmakta.
İlgili İçerikler

Yorum Yap

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Kategoriler

En Güncel Haberler

Bitcoin Enerji Tüketimi Rekor Seviyede Düştü!

Haziran ayında bir düşüş yaşadıktan sonra, Bitcoin fiyatı o kadar düşük kaldı ki, blok zincirinin büyük elektrik kullanımını benzer şekilde düşmeye zorladı. Dijital para...

League Of Legends: Yeni Yıldız Muhafızı Kostümleri Gün Yüzüne Çıktı!

Nilah'ın gelişiyle birlikte, yeni bir Yıldız Muhafızı seti en popüler kostüm serilerinden birinde Dünya'yı korumaya devam edecek. Riot Games, League of Legends'ın en yeni alt...

Overwatch 2 Beta 28 Haziranda PC ve Konsollarda Çıkıyor

Overwatch 2'nin sonraki betası 28 Haziran'da başlıyor. Bu beta, PC, Xbox ve PlayStation'dan erişilebilir olacak. Bir süre once Blizzard, Overwatch 2'nin çıkış tarihini açıkladı. Oyun...