Apple Mağaza Kapatmaya Devam Ediyor: İşin Sonu Nereye Gidecek?

Bloomberg’e göre Apple, çalışanlar arasında artan COVID-19 riskleri ve vakaların ardından perakende mağazalarından üçünü kapattı.

Miami’de Brickell City Center’da bulunan mağazalar; Annapolis, Maryland; ve Ottawa, Ontario şehir merkezi geçici olarak kapatılacaktır. Şu anda, Apple’ın web sitesi Miami mağazasının Cuma gününe kadar kapalı olduğunu ve Annapolis ve Ottawa mağazalarının Cumartesi gününe kadar kapalı olduğunu söylüyor. Apple’ın geçtiğimiz hafta Teksas, Southlake’te bir mağazayı COVID-19 salgını nedeniyle kapattığı bildirilse de, şirketin web sitesi şu anda mağazanın açık olduğunu gösteriyor.

Apple

Apple Mağazalarını Kapatmaya Devam Ediyor!

Kapanışlar, COVID-19 enfeksiyonları arttıkça gerçekleşiyor. Omicron varyantı yayılmaya başlasa da, Delta varyantı, Hastalık Kontrol ve Önleme Merkezlerine göre “Amerika Birleşik Devletleri’nde dolaşan ana varyant olmaya devam ediyor”. Salı günü Apple, müşterilerinin ABD perakende mağazalarında maske takmasını bir kez daha zorunlu kılmaya başladı.

Bir Apple sözcüsü yaptığı açıklamada, “Koşulları düzenli olarak izliyoruz ve sağlık önlemlerimizi müşterilerin ve çalışanların refahını desteklemek için ayarlayacağız” dedi. Düzenli testleri günlük sağlık kontrolleri, çalışan ve müşteri maskeleme, derinlemesine temizlik ve ücretli hastalık izni ile birleştiren ekiplerimiz için kapsamlı bir yaklaşıma bağlı kalmaya devam ediyoruz.” Sözcü, kapatılan mağazalardaki çalışanların yeniden açılmadan önce test edilmesi gerektiğini de sözlerine ekledi.

Apple’ın ayrıca kurumsal çalışanlarını ofise geri gönderme planlarını da geri çektiği bildiriliyor. En son planı, çalışanların 1 Şubat’ta hibrit bir çalışma modeli altında geri gelmesini sağlamaktı, ancak NBC News’den Zoe Schiffer’e göre bu plan “henüz belirlenmemiş” bir tarihe ertelendi. Schiffer, Tim Cook’tan gelen bir e-postada çalışanların ev ofislerinde harcamak için 1.000 dolar alacağını duyurdu. Bloomberg’e göre perakende çalışanları da bu ikramiyeyi alacak.

Salgının giderek artması ve olağan koşullarda herhangi bir çözüm yolunun bulunmaması markaları bu tarz önlemlere itiyor. Covid Virüsünün son varyantı olan Omicron daha da bulaşıcı olduğundan dolayı genel olarak Dünya’yı bir panik sardı. İlerleyen günlerde şirketlerin nasıl kararlar aldığını göreceğiz.

Kaynak: The Verge

Güncel teknoloji haberlerine anında ulaşabilmek için bizleri TwitterInstagram ve Telegram üzerinden takip etmeyi unutmayın!

Süleyman Kelle
Süleyman Kelle
2001 yılında Denizli’de doğdu. Ege Üniversitesinde öğretimine devam ederken aynı zamanda ilgi alanı olan teknoloji üzerine yazarlık yapmakta. Weblejyon aracılığı ile bu tutkusunu sürdürüyor.
İlgili İçerikler

Yorum Yap

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Kategoriler

En Güncel Haberler

Ferrari Nasıl Kuruldu? | Ferrari’nin Kuruluş Hikayesi

Ferrari'nin Kuruluşu Ferrari, İtalya'nın gururu olan otomobil üreticilerinden biridir. Lüks ve performans odaklı araçlarıyla dünyanın dört bir yanında tanınmaktadır. Ferrari'nin kuruluşu, 20. yüzyılın başlarına kadar...

En Büyük Meme Coin’ler Neler?

Meme coin'ler, internette popüler kültürün bir parçası haline gelen meme'lerden esinlenerek oluşturulan kripto paralardır. Meme coin'ler genellikle dalga geçme amacıyla oluşturulurlar ve çoğunlukla değersizdirler....

Formula 1 Tarihinin İstatiksel Olarak En İyi Pilotları

Formula 1, dünya genelinde milyonlarca insan tarafından takip edilen bir yarış serisidir. Formula 1 tarihinde, birçok pilot ismi yerini aldı ve bu isimler, yarış...