Apple, iOS 15.5 ile Karşımızda: Yeni Özellikler Neler?

Dünya’nın en büyük teknoloji şirketlerinden biri olan Apple, içeresinde yeni kullanışlı özellikler olan iOS 15.5 güncellemesini kullanıcılarının kullanımına sundu. Apple’ın yaptığı tüm son hazırlıklardan sonra iOS 15.5 güncellemesi artık cihazlara kurulmaya hazır oldu. Yeni güncellemesi ile birlikte Apple, kullanıcılarına bir çok yenilik sundu. Peki ya Apple’ın yeni güncellemesi ile birlikte kullanıcılarına sunduğu yenilikler neleri içeriyor?

Apple’ın iOS 15.5 beta sürümünün tamamlanması ile birlikte Apple, yeni güncellemesini kullanıma sundu. Yeni güncellemeyi destekleyen en alt modeller ise İphone 6s , iPad 5.nesil, iPad Air 2 ve iPad Mini 4 oldu.

Yeni güncellemeyi cihazınıza yüklemek için şimdi tek yapmanız gereken şey eğer otomatik güncelleme seçeneğiniz açık değil ise, ayarlara girip oradan Genel seçeneğini seçtikten sonra Yazılım Güncelleme seçeneğinden güncellemenizi yapmak olacak. Her yeni güncelleme için olduğu gibi bu güncellemede de telefonunuzda belirli bir boş alan olması gerekecek. Yaklaşık 700 MB kadar bir alan güncelleme için yeterli olacaktır.

iOS 15.5 Beklentileri Neler?

iOS ve iPadOS 15.5 güncellemesi ile cihazımıza yeni gelen özellikler arasında Apple Cüzdan uygulaması yeniliği de bulunmakta. Apple Cüzdan, kullanıcıların Apple Cash kartlarından para talep etmelerine veya göndermelerine olanak tanıyan bir uygulamadır. Güncellemeden önce bunu yapmak için başka uygulamaları da kullanmak zorunda kalınıyordu ancak yeni gelen güncelleme ile, üçüncü taraf uygulamaları kullanma ihtiyacı ortadan kalkıyor.

Ayrıca iOS ve iPadOS 15.5 güncellemesinden sonra Apple Podcasts uygulamasına da yeni özellikler eklendi. Yeni güncelleme ile Apple, Podcasts kullanıcılarına cihazlarındaki Podcast’lerin sayısına sınır koyabilme olanağı sağlıyor. Ve uygulamaya eskileri otomatik silme özelliği da ekleniyor. Böylelikle Podcasts’deki depolama sorununun ortadan kalkması sağlanıyor.

Tüm bunların dışında Apple’ın 15.5 güncellemesi ile birlikte birçok yeni güvenlik güncellemesi de geldi. Bunların arasında bazı web siteleri üzerinden telefona sızmalar ve Wi-Fi üzerinden güvenlik ihlali yapılmasını engelleyecek özellikler var. Artık yeni 15.5 güncellemesi ile Apple cihazlarınız daha güvenli olacak.

Güncel teknoloji haberlerine anında ulaşabilmek için bizleri TwitterInstagram ve Telegram üzerinden takip etmeyi unutmayın!

İlgili İçerikler

Yorum Yap

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Kategoriler

En Güncel Haberler

Netflix Aralık 2022 Takvimi: Hangi Dizi ve Filmler Geliyor?

Netflix, Türkiye'deki abone sayısı ile hala ülkemizde en çok tercih edilen dijital platform olmayı sürdürüyor. Rakiplerinin bir hayli artış göstermesi ile beraber de Netflix...

2022’de En Çok Satan Elektrikli Arabalar

Gündelik hayatımızda bir yerden bir yere gitmek için taşıtları kullanırız. Bu taşıtlardan en ekonomik olanları, içten yanmalı otomobillerin yakıt fiyatlarının artması nedeniyle herkesin çokça...

Apple Gelecekte Düğmesiz iPhone Üretebilir!

Son birkaç nesil iPhone'un tasarım ve özellikler açısından büyük ölçüde yinelemeli güncellemeler aldığı yaygın bir bilgidir. Örneğin en yeni iPhone modelleri, Apple'ın 2018'de iPhone...