Apple Gelecekte Düğmesiz iPhone Üretebilir!

Son birkaç nesil iPhone’un tasarım ve özellikler açısından büyük ölçüde yinelemeli güncellemeler aldığı yaygın bir bilgidir. Örneğin en yeni iPhone modelleri, Apple’ın 2018’de iPhone X serisiyle tanıttığı tasarım şablonunu hala takip ediyor. Son dört nesil iPhone’larda kamera modülünün tasarımında küçük değişiklikler olsa da, iPhone’ların genel silueti aynı. iPhone satışlarının yavaşlama belirtileri göstermesiyle, Apple’ın yeni bir tasarım ile uğraşması söz konusu olabilir. Bundan dolayı yeni bir tasarım ile düğmesiz iPhone üretimi gerçekleşebilir.

Yakın tarihli bir twitte, ünlü analist, gelecekteki iPhone’lar hakkında birkaç iddiada bulundu. Özellikle de 2023’te piyasaya sürülmesi beklenen iPhone 15 serisi. Analiste göre Apple, 2023’te iPhone’un tasarımında önemli değişiklikler yapmayı planlıyor. Ayrıca, 2023 için bazı iPhone varyantlarının tamamen düğmesiz olabileceğini de ekledi – bu cihazlar tüm fiziksel düğmelerinden kurtularak dokunsal geri bildirimli statik düğmelere dönüşecek. Bu nedenle, iPhone 15 Pro ve Pro Max modelleri, düğmesiz olan ilk iPhone modelleri olabilir. Bu değişikliklere ek olarak Apple, bu modelleri USB-C bağlantı noktalarıyla donatabilir ve tescilli yıldırım bağlantı noktasından USB-C’ye geçişi tamamlayabilir.

Günümüzde iPhoneler

iPhone 14 serisi iki aydan daha kısa bir süre önce piyasaya çıkmış olabilir, ancak iPhone 15 ile ilgili söylentiler söz konusu olduğunda işler kızışıyor. Son raporlar, yeni nesil iPhone’ların bu yıl olduğu gibi aynı çip stratejisini izleyebileceğini ve yalnızca daha yüksek fiyatlı varyantların söylentili Apple A17 Bionic çipini aldığını belirtti. Önümüzdeki yıl iPhone 15’in bir diğer yeni özelliği, Apple’ın bu cihazlarda yakınlaştırma aralığını artırmasına olanak tanıyan bir periskop telefoto lensin eklenmesi olabilir.

Analistin iddialarına geri dönersek, düğmesiz olacak iPhone 15 modellerinin yan panellerde yine de basınca duyarlı alanlar olacağını belirtmek yerinde olur. Bu paneller, Apple’ın gelişmiş teknolojisini kullanan fiziksel düğmelerin hissini taklit edecek. Mevcut nesil iPhone’lar gibi, iPhone 15 kullanıcıları da sistem sesini kontrol etmek ve hatta cihazı açıp kapatmak için bu düğmeleri kullanabilir. Apple bu tasarım değişikliklerini uygularsa, Apple’ın Taptic Engine için titreşim motorlarının üreticileri önemli kazanımlar elde edecek.

Güncel teknoloji haberlerine anında ulaşabilmek için bizleri TwitterInstagram ve Telegram üzerinden takip etmeyi unutmayın!

İlgili İçerikler

Yorum Yap

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Kategoriler

En Güncel Haberler

Ferrari Nasıl Kuruldu? | Ferrari’nin Kuruluş Hikayesi

Ferrari'nin Kuruluşu Ferrari, İtalya'nın gururu olan otomobil üreticilerinden biridir. Lüks ve performans odaklı araçlarıyla dünyanın dört bir yanında tanınmaktadır. Ferrari'nin kuruluşu, 20. yüzyılın başlarına kadar...

En Büyük Meme Coin’ler Neler?

Meme coin'ler, internette popüler kültürün bir parçası haline gelen meme'lerden esinlenerek oluşturulan kripto paralardır. Meme coin'ler genellikle dalga geçme amacıyla oluşturulurlar ve çoğunlukla değersizdirler....

Formula 1 Tarihinin İstatiksel Olarak En İyi Pilotları

Formula 1, dünya genelinde milyonlarca insan tarafından takip edilen bir yarış serisidir. Formula 1 tarihinde, birçok pilot ismi yerini aldı ve bu isimler, yarış...