Apple CEO’su Tim Cook Kripto Yatırımı Yaptığını Açıkladı

Apple CEO’su Tim Cook, bugün New York Times’ın Dealbook konferansında bir tartışma sırasında kişisel parasını kripto para birimine yatırdığını doğruladı. CEO, Andrew Ross Sorkin ile yaptığı konuşmada, “Çeşitlendirilmiş bir portföyün parçası olarak sahip olmanın makul olduğunu düşünüyorum” dedi. “Bu arada kimseye yatırım tavsiyesi vermiyorum,” dedi ve hangi kripto paralara yatırım yaptığını belirtmeden hızla devam etti.

“Bir süredir ilgileniyorum. Bunu araştırıyordum vesaire … Bence ilginç,” diye devam etti CEO.

Cook, kripto para birimine kendi yatırımını onaylamasına rağmen, Apple’ın bir şirket olarak planları konusunda çok daha temkinliydi. Şirketin nakit bakiyesini kripto para birimine yatırmayı reddetti ve Apple’ın insanların ürünlerini “yakın gelecekte” satın almak için kullanmasına izin verme planı olmadığını söyledi. Ancak CEO, herhangi bir özel plan açıklamadan kripto para birimi söz konusu olduğunda “kesinlikle baktığımız başka şeyler var” diyerek alay etti.

NFT’ler hakkında soru sorulduğunda Cook, onları “ilginç” bulduğunu, ancak “ana akım kişi için bir şekilde oynamanın biraz zaman alacağını” söyledi.

Kripto

Kripto Para Yatırımı Yapan Tim Cook Şirket Hakkında Konuştu

Yaklaşık yarım saat süren sohbet sırasında Tim Cook’a, Epic Games ile yaptığı yüksek profilli mahkeme savaşı da dahil olmak üzere son aylarda Apple’ı etkileyen diğer önemli konular hakkında sorular soruldu. Kullanıcılara, yandan yükleme gibi işlemlerle Apple’ın App Store’u dışındaki kaynaklardan uygulama yükleme seçeneğinin verilip verilmeyeceği sorulduğunda, CEO, Apple’ın yaklaşımının güvenlik için en iyi olduğunu düşündüğünü yineledi.

“Farklı uygulamalar yüklemek istiyorsanız, [bir] Android telefon satın alabilirsiniz. Bu seçenek, taşıyıcı mağazaya girdiğinizde var olur, ”dedi CEO. “Bu senin için önemliyse, bir Android telefon almalısın.” Kullanıcıların kendi uygulamalarını iPhone’a yüklemelerine izin vermeyi hava yastığı veya emniyet kemeri olmayan bir araba satan bir otomobil üreticisine benzetmeye devam etti. “Bunu yapmak çok riskli,” dedi. “Güvenliği ve gizliliği en üst düzeye çıkarmasaydı, iPhone olmazdı.”

Cook’un yorumları, Apple kıdemli başkan yardımcısı Craig Federighi’nin bu yılki Web Zirvesi’nde yaptığı bir konuşma sırasında benzer argümanlar ortaya koymasından bir haftadan kısa bir süre sonra geldi. Şirket ayrıca bu yıl birden fazla rapor yayınladı; bunların tümü, kullanıcıların App Store inceleme süreci tarafından onaylanmayan yazılımları yüklemelerine izin verilmesinin, telefonlarını kötü amaçlı yazılımlara ve diğer güvenlik tehditlerine maruz bırakma riskini taşıdığını iddia ediyor. Apple’a göre, yandan yüklemeye karşı politikası, Android gibi diğer platformlara kıyasla iOS kötü amaçlı yazılımını düşük tutuyor.

Güncel teknoloji haberlerine anında ulaşabilmek için bizleri TwitterInstagram ve Telegram üzerinden takip etmeyi unutmayın!

İlgili İçerikler

Yorum Yap

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Kategoriler

En Güncel Haberler

Netflix Aralık 2022 Takvimi: Hangi Dizi ve Filmler Geliyor?

Netflix, Türkiye'deki abone sayısı ile hala ülkemizde en çok tercih edilen dijital platform olmayı sürdürüyor. Rakiplerinin bir hayli artış göstermesi ile beraber de Netflix...

2022’de En Çok Satan Elektrikli Arabalar

Gündelik hayatımızda bir yerden bir yere gitmek için taşıtları kullanırız. Bu taşıtlardan en ekonomik olanları, içten yanmalı otomobillerin yakıt fiyatlarının artması nedeniyle herkesin çokça...

Apple Gelecekte Düğmesiz iPhone Üretebilir!

Son birkaç nesil iPhone'un tasarım ve özellikler açısından büyük ölçüde yinelemeli güncellemeler aldığı yaygın bir bilgidir. Örneğin en yeni iPhone modelleri, Apple'ın 2018'de iPhone...