AMC Sinema Salonları, Kripto ile Ödeme Kabul Edecek!

Belki de memestockların kralı olan AMC Theatres, Ağustos ayında, yıl sonuna kadar Bitcoin ile bilet ve imtiyazlar için ödeme yapabileceğiniz söyledi, geçtiğimiz saatlerde bu özellik aktif hale geldi ve tüm AMC sinema salonlarında geçerli durumda. Ne yazık ki ülkemizde AMC sinema salonu bulunmadığı için Türkiye’de kripto ile sinema bileti almak daha mümkün halde değil.

Bitcoin, kullanabileceğiniz tek kripto para birimi değildir; CEO Adam Aron’dan (CoinTelegraph aracılığıyla) bir tweet’e göre, AMC ayrıca çevrimiçi satın alımlar için Ethereum, Bitcoin Cash ve Litecoin’i kabul ediyor. Ayrıca Apple Pay, Google Pay ve PayPal ile çevrimiçi ödeme yapabileceğinizi söylüyor.

Kripto AMC

AMC Hangi Kriptolar ile Ödeme Kabul Edecek?

CEO Adam Aron: Büyük flaş haber! Söz verildiği gibi, ŞİMDİ AMC’de çevrimiçi ödeme yapmanın birçok yeni yolu var. Şimdi gururla kabul ediyoruz: drumroll, lütfen… Bitcoin, Ethereum, Bitcoin Cash, Litecoin. Ayrıca Apple Pay, Google Pay, PayPal. İnanılmaz bir şekilde, toplam çevrimiçi işlemlerimizin %14’ünü oluşturuyorlar! Sırada Dogecoin var.

Aron’un yalnızca çevrimiçi satın alımlar için ödeme yöntemlerini vurguladığını unutmayın, bu nedenle bir sinemada yüz yüze herhangi bir şey satın almak için kripto kullanabileceğiz gibi görünmüyor. Aron ayrıca yeni ödeme yöntemlerinin “toplam çevrimiçi işlemlerimizin yüzde 14’ünü oluşturduğunu” söylüyor, ancak bu sayının kripto para birimlerini mi ifade ettiği yoksa tweetinde listelenen tüm yöntemleri mi kapsadığı net değil.

Kripto para birimleri ne şekilde ödeme yapılabileceği daha kesin değil. Bununla birlikte, AMC’nin web sitesinde ödeme sırasında PayPal, “kripto para birimlerini desteklediği” notuyla bir ödeme yöntemi olarak listeleniyor. Muhtemelen bu, PayPal hesabınızla giriş yapmanız ve biletler veya indirimler için ödeme yapmak için orada erişilebilir olan herhangi bir kripto para birimini seçmeniz gerektiği anlamına gelir. PayPal, şu an için AMC’de kripto para birimi ile ödeme yapmanın tek yolu gibi görünüyor, bu nedenle farklı bir yöntem kullanmayı tercih edecekseniz bu mümkün görünmüyor ayrıca ülkemizde Paypal da bulunmuyor.

Ve Dogecoin ile ödeme yapmak da yakında mümkün olacak, şimdi ise gözler Shiba’ya çevrilmiş durumda.

Güncel teknoloji haberlerine anında ulaşabilmek için bizleri TwitterInstagram ve Telegram üzerinden takip etmeyi unutmayın!

İlgili İçerikler

Yorum Yap

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Kategoriler

En Güncel Haberler

Bitcoin Enerji Tüketimi Rekor Seviyede Düştü!

Haziran ayında bir düşüş yaşadıktan sonra, Bitcoin fiyatı o kadar düşük kaldı ki, blok zincirinin büyük elektrik kullanımını benzer şekilde düşmeye zorladı. Dijital para...

League Of Legends: Yeni Yıldız Muhafızı Kostümleri Gün Yüzüne Çıktı!

Nilah'ın gelişiyle birlikte, yeni bir Yıldız Muhafızı seti en popüler kostüm serilerinden birinde Dünya'yı korumaya devam edecek. Riot Games, League of Legends'ın en yeni alt...

Overwatch 2 Beta 28 Haziranda PC ve Konsollarda Çıkıyor

Overwatch 2'nin sonraki betası 28 Haziran'da başlıyor. Bu beta, PC, Xbox ve PlayStation'dan erişilebilir olacak. Bir süre once Blizzard, Overwatch 2'nin çıkış tarihini açıkladı. Oyun...