AMC Sinema Salonları, Kripto ile Ödeme Kabul Edecek!

Belki de memestockların kralı olan AMC Theatres, Ağustos ayında, yıl sonuna kadar Bitcoin ile bilet ve imtiyazlar için ödeme yapabileceğiniz söyledi, geçtiğimiz saatlerde bu özellik aktif hale geldi ve tüm AMC sinema salonlarında geçerli durumda. Ne yazık ki ülkemizde AMC sinema salonu bulunmadığı için Türkiye’de kripto ile sinema bileti almak daha mümkün halde değil.

Bitcoin, kullanabileceğiniz tek kripto para birimi değildir; CEO Adam Aron’dan (CoinTelegraph aracılığıyla) bir tweet’e göre, AMC ayrıca çevrimiçi satın alımlar için Ethereum, Bitcoin Cash ve Litecoin’i kabul ediyor. Ayrıca Apple Pay, Google Pay ve PayPal ile çevrimiçi ödeme yapabileceğinizi söylüyor.

Kripto AMC

AMC Hangi Kriptolar ile Ödeme Kabul Edecek?

CEO Adam Aron: Büyük flaş haber! Söz verildiği gibi, ŞİMDİ AMC’de çevrimiçi ödeme yapmanın birçok yeni yolu var. Şimdi gururla kabul ediyoruz: drumroll, lütfen… Bitcoin, Ethereum, Bitcoin Cash, Litecoin. Ayrıca Apple Pay, Google Pay, PayPal. İnanılmaz bir şekilde, toplam çevrimiçi işlemlerimizin %14’ünü oluşturuyorlar! Sırada Dogecoin var.

Aron’un yalnızca çevrimiçi satın alımlar için ödeme yöntemlerini vurguladığını unutmayın, bu nedenle bir sinemada yüz yüze herhangi bir şey satın almak için kripto kullanabileceğiz gibi görünmüyor. Aron ayrıca yeni ödeme yöntemlerinin “toplam çevrimiçi işlemlerimizin yüzde 14’ünü oluşturduğunu” söylüyor, ancak bu sayının kripto para birimlerini mi ifade ettiği yoksa tweetinde listelenen tüm yöntemleri mi kapsadığı net değil.

Kripto para birimleri ne şekilde ödeme yapılabileceği daha kesin değil. Bununla birlikte, AMC’nin web sitesinde ödeme sırasında PayPal, “kripto para birimlerini desteklediği” notuyla bir ödeme yöntemi olarak listeleniyor. Muhtemelen bu, PayPal hesabınızla giriş yapmanız ve biletler veya indirimler için ödeme yapmak için orada erişilebilir olan herhangi bir kripto para birimini seçmeniz gerektiği anlamına gelir. PayPal, şu an için AMC’de kripto para birimi ile ödeme yapmanın tek yolu gibi görünüyor, bu nedenle farklı bir yöntem kullanmayı tercih edecekseniz bu mümkün görünmüyor ayrıca ülkemizde Paypal da bulunmuyor.

Ve Dogecoin ile ödeme yapmak da yakında mümkün olacak, şimdi ise gözler Shiba’ya çevrilmiş durumda.

Güncel teknoloji haberlerine anında ulaşabilmek için bizleri TwitterInstagram ve Telegram üzerinden takip etmeyi unutmayın!

İlgili İçerikler

Yorum Yap

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Kategoriler

En Güncel Haberler

Fiat Egea Sedan 2022 Fiyat Listesi

Türkiye'de otomobil fiyatları bir hayli yükselmiş durumda. 300.000 Türk Lirası altında sıfır otomobil kalmayan günümüzde birincil tercih genellikle Fiat Egea'dan yana oluyor. Geniş iç...
00:05:01

Eyfel Kulesini Satan Adam: Kont Victor Lustig Kimdir?

Dolandırıcılık teknolojinin de gelişmesiyle giderek arttı ve insanları dolandırmak artık çok daha kolay hale geldi. Öyle ki teknolojiden anlamayan insanlar dolandırıcı insanların bir...

Bilim İnsanları Robotlara Gülmeyi Öğretiyor!

Yapay Zeka, hayal edilemeyecek kadar karmaşık görevleri başarabilir. Bundan dolayı bilim insanları robotlara gülmeyi öğretiyor. Kyoto Üniversitesi'ndeki bilim insanları, bir robota bir insanla konuşurken...