AMC, Global Arena İçin Adımlar Atıyor

AMC, bazı film gösterimlerinde açık altyazıyı ABD’deki 240 sinemaya genişletti ve tüm yeni sürümleri için belirli gösterim saatleri dahil. ABD genelindeki sinema salonlarında desteğin 100’den fazla pazara genişletilmesi, AMC’nin bugüne kadar altyazılı gösterilere yönelik en önemli itici güçlerin biri haline gelecektir. İngilizce bilmeyen büyük bir kesim hala bulunuyor ve bu şartlar altında AMC, rakiplerinin bir adım önüne geçiyor.

Bir sözcü, 2021 yazı ve sonbaharından önce verdiği demeçte, yalnızca bir avuç AMC’nin ABD sinemasının açık altyazıyı desteklediğini (bu, oditoryumdaki herkes tarafından görülebilir ve AMC’nin tümünde mevcut olan kapalı altyazılı destekli film izleme girişiminden ayrıdır) ülke çapındaki sinemalar da buna dahildir.

AMC

AMC, altyazı ile milyonlara ulaşacak

AMC’nin dünya çapında programlama ve içerikten sorumlu başkan yardımcısı Elizabeth Frank yaptığı açıklamada, “İlk tüketici tepkisi çok olumlu oldu ve AMC’de açık altyazı gösterim zamanlarına ilişkin artan farkındalıkla birlikte güçlü talep bekliyoruz” dedi.

Frank, açık altyazı için genişletilmiş desteğin sinemalarının “sağır veya işitme güçlüğü çeken milyonlarca Amerikalı ve ayrıca ana dili İngilizce olmayan pek çok Amerikalı için daha sıcak bir yer haline gelmesine” yardımcı olacağını da sözlerine ekledi. Aynı zamanda, değişiklik sinemalar için – ve özellikle sinema deneyimini yenilemeye ilgi duyduğunu ifade eden AMC için – çok önemli bir zamanda geliyor.

AMC gösterim saatlerini en yakın sinemalarında açık altyazılı olarak bulmak isteyenler bunu hemen buradan veya AMC web sitesinde ve mobil uygulamasında açıkça işaretlenmiş olarak bulabilirler. Fakat firmanın Türkiye’de herhangi bir salonu bulunmuyor. Sinema sektöründe her zaman olduğu gibi devlerden biri olan AMC’nin ilerleyen yıllarda Türkiye’ye gelip gelmeyeceği de belli değil.

Ülkemizde genellikle Mad Men, Breaking Bad ve The Walking Dead gibi yapımlarıyla tanınan firma Dünya çapında bir bilinirliği de sahip. Bu içerikler sayesine firma yıllardır ımdb üzerinde ciddi sağlam bir yer edindi. Sizler de bu konu hakkındaki düşüncelerinizi yorum olarak belirtebilirsiniz.

Güncel teknoloji haberlerine anında ulaşabilmek için bizleri TwitterInstagram ve Telegram üzerinden takip etmeyi unutmayın!

Süleyman Kelle
Süleyman Kelle
2001 yılında Denizli’de doğdu. Ege Üniversitesinde öğretimine devam ederken aynı zamanda ilgi alanı olan teknoloji üzerine yazarlık yapmakta. Weblejyon aracılığı ile bu tutkusunu sürdürüyor.
İlgili İçerikler

Yorum Yap

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Kategoriler

En Güncel Haberler

Cybertruck Aracına İlham Kaynağı Olan James Bond Arabası

Amerika merkezli elektrikli otomotiv devi Tesla'nın CEO'su Elon Musk, herkesin tasarımından etkilendiği aracı olan Cybertruck'ı 2023 yılında piyasaya sürülmeyi planladığını açıklamıştı. Cybertruck'ın tasarımındaki ilham...

F1 Manager 2022: Şu Ana Kadar Bildiğimiz Her Şey

Eğer son birkaç yılını takımın pitstop taktikleri hakkında atıp tutarak geçirmiş bir Ferarri hayranıysanız ya da içinizde bir yerlerde Aston Martin'i zafere taşıyacak adamın...

ABD Neden TikTok’un Kaldırılmasını İstiyor? FCC Komisyonu Açıkladı!

ABD FCC komisyon üyesi Brendan Carr, Google ve Apple'ı TikTok'u ilgili uygulama havuzlarından, App Store'dan ve Play Store'dan çıkarmaya çağırdı. Carr, Çinli ByteDance'in sahip...