Amazon ve Jaguar Land Rover Güçlerini Birleştiriyor

Amazon’un akıllı sesli asistanı olan Alexa, pek çok kişinin hayatını kolaylaştırmasına yardımcı oluyor. Jaguar Land Rover, bu hafta daha yeni araç modelleri için Alexa entegrasyonu sunan bir yazılım güncellemesi duyurdu.

Güncelleme, uzaktan güncelleme yoluyla şirketin Pivi Pro 3.0 veya sonraki bilgi-eğlence sistemiyle donatılmış 200.000’den fazla Jaguar ve Land Rover aracına sunulacak. Bu, Amazon’un geçen yılın başlarından itibaren otomobil markaları ile bu tarz bir anlaşma kovaladığı bilenen bir şeydi.

Amazon

Amazon Alexa, Jaguar ve Land Rover Modellerinde!

Jaguar’larda ve Land Roverlar’daki Alexa, bir akıllı telefona ihtiyaç duymadan kullanılabilir olacak ve sürücülere eller serbest müzik çalma, çeşitli ilgi noktalarına gitme ve Alexa’nın haberleri ve hava durumunu duyurma gibi diğer her konuda yardımcı olabilecek. Ayrıca Alexa ile evinizden klimayı açabilir ve yeni uzaktan becerileri kullanarak aracı kilitleyebilir / kilidini açabilirsiniz.

Alexa Otomotiv Uluslararası Başkanı Christian Mentz, bu konuda Jaguar Land Rover ile yakın çalışmanın önemini ve özellik güncellemelerinin nasıl devam edeceğini vurguluyor:

Dünyanın dört bir yanındaki müşteriler her hafta Alexa ile milyarlarca kez etkileşime girerek hayatı daha kolay, daha üretken ve daha eğlenceli hale getiriyor. Aynı keyifli, kullanışlı deneyimi Jaguar ve Land Rover müşterilerine sunmaktan heyecan duyuyoruz – ve Alexa her zaman daha akıllı hale geldiğinden, yeni özellikler ve yetenekler zaman içinde eklenecek ve araçlarına otomatik olarak teslim edilecektir.

Birçok yeni Volvo ve Polestar aracının yanı sıra GMC Hummer EV, Lucid Air ve daha fazlası için Android Otomotiv’de Google Asistan’ın mevcut olmasıyla, otomotiv alanında Amazon için rekabet zaten kızışmıştı..

Daha önce Alexa, BMW’lerde olduğu gibi bazı otomobillerde dijital asistanların yanı sıra ikincil bir ses seçeneği olarak veya bazı Ford’larda Sync ile birlikte bir telefona bağlanan dahili bir uygulama olarak mevcuttu. Jaguar Land Rover ile olduğu gibi üretici ortaklıkları, Amazon’a Alexa’yı büyük ölçekli şekilde piyasaya sürmesi için bir fırsat sunuyor.

Güncel teknoloji haberlerine anında ulaşabilmek için bizleri TwitterInstagram ve Telegram üzerinden takip etmeyi unutmayın!

Süleyman Kelle
Süleyman Kelle
2001 yılında Denizli’de doğdu. Ege Üniversitesinde öğretimine devam ederken aynı zamanda ilgi alanı olan teknoloji üzerine yazarlık yapmakta. Weblejyon aracılığı ile bu tutkusunu sürdürüyor.
İlgili İçerikler

Yorum Yap

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Kategoriler

En Güncel Haberler

Netflix Aralık 2022 Takvimi: Hangi Dizi ve Filmler Geliyor?

Netflix, Türkiye'deki abone sayısı ile hala ülkemizde en çok tercih edilen dijital platform olmayı sürdürüyor. Rakiplerinin bir hayli artış göstermesi ile beraber de Netflix...

2022’de En Çok Satan Elektrikli Arabalar

Gündelik hayatımızda bir yerden bir yere gitmek için taşıtları kullanırız. Bu taşıtlardan en ekonomik olanları, içten yanmalı otomobillerin yakıt fiyatlarının artması nedeniyle herkesin çokça...

Apple Gelecekte Düğmesiz iPhone Üretebilir!

Son birkaç nesil iPhone'un tasarım ve özellikler açısından büyük ölçüde yinelemeli güncellemeler aldığı yaygın bir bilgidir. Örneğin en yeni iPhone modelleri, Apple'ın 2018'de iPhone...