Amazon Prime’da İzlenebilecek En İyi Diziler

Dijtal video platformlarında rekabetin kızışması ile beraber Amazon da vites arttırdı. Netflix geçtiğimiz günlerde Marvel dizilerini kaybetti ve bir miktar da olsa geriledi. Onun yanında Disney Plus da yeni yeni piyasaya girmeye çabalıyor. Aslında Amazon Prime oldukça dolu bir kütüphaneye sahip. Çoktan yer edinmiş ciddi eserlerin yanında The Boys ve Reacher gibi kendi stüdyoları tarafından yapılan ve gelecek vaat eden dizi ve filmler de sunuyor. Bizde bu yazımızda Amazon Prime’da izlenebilecek en iyi diziler neler? sorusunu ele aldık.

Amazon Prime’da İzlenebilecek En İyi Diziler

1- The Office

The Office için dizi literatürü “ofis komedisi”ni sokan bir sit-com diyebiliriz. Steve Carell ve ekibi uzunca bir dönem yani toplam 9 sezon Altın Küre ve Emmy’leri silip süpürmüştü. Dizi boyunca kurgusal bir kağıt şirketi olan Dunder Mifflin Paper Company, Inc.’nin bölge yöneticisi Michael Scott’ın büro ekibi ve çalışanlarının kötü yönetim altındaki münasebetsiz davranışlarına ve absürd durumlara tanık oluyoruz.

2- Reacher

Reacher, Amazon Prime’ın en yeni yapımlarından bir tanesi olarak karşımıza çıkıyor. Emekli bir polis memuru olan Jack Peacher, işlemediği bir suçtan tutuklanır ve bunun ardından bambaşka bir dünyaya adım atmak durumunda kalır.

3- Mad Men

50’lerin ve 60’ların New York’unda geçen dizi, kurumsal iş hayatının acımasız gerçeklerini tereddüt etmeden yüzümüze çarpıyor. Reklamcılık sektöründe – özellikle o dönemde – rekabetin ne kadar sert olduğunu ve her an işsiz kalınabileceğini sık sık gözler önüne seriyor. Ana karakter Donald Draper, Kreatif Direktör olarak görev yapıyor ve zaman zaman kurumsal taraf ile yaratıcı tarafı birleştirmesi gerekiyor.

4- Boys

The Boys, süper kahramanların güçlerini ve şöhretlerini kötüye kullandığı bir evrende geçiyor. Kendilerini süper kahramanlardan intikam almaya adayan ve “The Boys” olarak adlandırılan bir grup insan, yozlaşmış süper kahramanları ortadan kaldırmak için zorlu bir yolculuğa çıkar. Supernatural’dan tanıdığımız ve sevdiğimiz “Jensen Ackles” dizinin yeni sezonunda yer alacağını Instagram hesabından geçtiğimiz aylarda duyurmuştu. Dizi, 3. sezon ile 3 haziranda geri dönecek.

5- Man In the High Castle

Man in the High Castle, Almanların bizim evrenimizde Hiroshima ve Nagasaki’ye atılan atom bombalarını Washington’a attığı ve savaşın kayıtsız şartsız sona erdiği paralel bir evrende geçiyor. Bu evrende ABD’nin yarısı Almanlar, diğer yarısı da Japonlar tarafından paylaşılmış durumda. Hitler ölüm döşeğinde ve gizli bir iktidar mücadelesi mevcut. Hitler’in bir takım taraftarları statükonun devamı için çabalarken diğer bir taraftarlar Almanlar ile Japonlar arasındaki bir savaşta ilk saldıranın Almanlar olması gerektiği, Japonlar er geç nükleer silah teknolojisini elde edeceği için onlarla sonsuza dek müttefik kalınamayacağı düşüncesinde.

Güncel teknoloji haberlerine anında ulaşabilmek için bizleri TwitterInstagram ve Telegram üzerinden takip etmeyi unutmayın!

Süleyman Kelle
Süleyman Kelle
2001 yılında Denizli’de doğdu. Ege Üniversitesinde öğretimine devam ederken aynı zamanda ilgi alanı olan teknoloji üzerine yazarlık yapmakta. Weblejyon aracılığı ile bu tutkusunu sürdürüyor.
İlgili İçerikler

Yorum Yap

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Kategoriler

En Güncel Haberler

Netflix Aralık 2022 Takvimi: Hangi Dizi ve Filmler Geliyor?

Netflix, Türkiye'deki abone sayısı ile hala ülkemizde en çok tercih edilen dijital platform olmayı sürdürüyor. Rakiplerinin bir hayli artış göstermesi ile beraber de Netflix...

2022’de En Çok Satan Elektrikli Arabalar

Gündelik hayatımızda bir yerden bir yere gitmek için taşıtları kullanırız. Bu taşıtlardan en ekonomik olanları, içten yanmalı otomobillerin yakıt fiyatlarının artması nedeniyle herkesin çokça...

Apple Gelecekte Düğmesiz iPhone Üretebilir!

Son birkaç nesil iPhone'un tasarım ve özellikler açısından büyük ölçüde yinelemeli güncellemeler aldığı yaygın bir bilgidir. Örneğin en yeni iPhone modelleri, Apple'ın 2018'de iPhone...