Amazon Prime Video vs Netflix: En İyi TV Yayın Hizmeti Hangisi?

En popüler TV yayın hizmetlerinden Amazon Prime Video vs Netflix karşılaştırmamızda hangi platform daha iyi? Detaylarıyla sizler için karşılaştırdık.
Günlerin kısalması ve havaların soğumasıyla birlikte sonbahar günlerini geride bırakmanın yollarını arıyor olabilirsiniz. Neyse ki, akış hizmetleri, talep üzerine izleyebileceğiniz çok sayıda içerik sunar ve aralarından seçim yapabileceğiniz çok şey vardır. Mevcut akış hizmetlerinin sayısı son yıllarda hızla arttı ve sunulan tüm farklı içeriklerden etkilenmek oldukça kolay.

Amazon Prime Video vs Netflix

Amazon Prime Video ve Netflix, en popüler iki TV yayın hizmeti olarak karşımıza çıkıyor ancak sundukları oldukça farklı. Her ikisi de orijinal, özel, film ve televizyon içeriği sunmalarıyla bilinir ancak Netflix geniş kütüphanesini vurgularken, Amazon Prime Video, Amazon’un hızlandırılmış teslimat hizmetiyle birlikte olma avantajına sahiptir. Netflix’in ana güçlü yönlerinden biri, müşterilerin ister akıllı TV’de, ister internet tarayıcısında veya özel uygulaması aracılığıyla onu kullanıcı dostu bulmalarıdır.

Yapılan bir ankette Netflix müşterilerinin yarısından fazlası hizmeti her gün kullandıklarını söyledi. Bu, Amazon Prime Müşterilerinin yalnızca üçte birinden fazlası için geçerliydi.

Her iki platform da kendine özel içeriklerini kullanıcılarına sunuyor. Ancak daha önce de bahsettiğimiz gibi Netflix, oldukça geniş kütüphanesiyle Amazon Prime Video’nun önüne geçiyor. Elbette Netflix üzerinde bulunmayan bazı içeriklere Amazon platformu üzerinden de ulaşabiliyorsunuz. Aynı durumun tersinin de geçerli olduğunu da unutmamak gerek.

Amazon Prime Video üyelik ücreti vs Netflix üyelik ücreti

Ayda yalnızca 7,90 TL ödeyerek Amazon Prime üyesi olabiliyorsunuz. Ancak daha önce üye olmadıysanız Prime Video‘yu ve daha birçok Amazon platformuna erişim sağlayan 30 günlük ücretsiz Amazon Prime deneme üyeliğinizi başlatın. Belirtilen ücretin daha fazlasını ödeme durumunuz olmadığını tekrar hatırlatmakta fayda var. Zira Amazon, daha iyi kalite için ek ücret istemiyor. Ücreti ödedikten sonra ise HDR desteği de dahil olmak üzere cihazınız ve internetinizin desteklediği kalite neyse Prime Video da size onu sunuyor.

Netflix üyelik ücretleri ise şu şekilde:

Netflix, üyelik ücretlerine göre bazı çeşitlendirmeler yaparak kullanıcılarına bunu sunuyor. Video kalitesi, indirme limiti, aynı anda kullanılabilecek ekran sayısı gibi bazı limitlendirmeler yapıyor.

Her iki platformdan hangisinin en iyisi olduğunu söylemek oldukça zor ancak seçeneklerinizin fazla olmasını istiyorsanız Netflix sizin için en iyi tercih olacaktır.

Sizler hangi TV yayın hizmetini tercih ediyorsunuz? Yorumlarınızı bizimle paylaşmayı unutmayın!

Güncel teknoloji haberlerine anında ulaşabilmek için bizleri TwitterInstagram ve Telegram üzerinden takip etmeyi unutmayın!

Semih Akşehirli
Semih Akşehirli
2002 yılında Uşak'ta doğan ve Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi'nde eğitimini sürdüren Semih Akşehirli, teknolojiye ve birçok sektöre olan ilgisi üzerine yazılar yazmakta.
İlgili İçerikler

Yorum Yap

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Kategoriler

En Güncel Haberler

Valve’nin Steam Deck Alıcılarına Bazı Güzel Haberleri Var!

Steam Deck taşınabilir oyun konsoluna yönelik yüksek talep ve devam eden tedarik sorunları, birçok tüketicinin cihazı satın alma fırsatını beklemesine neden oldu. Valve Mart...

Elektrikli Otomobillerin Değer Kaybı Neden Fazladır?

Arabanız için benzin veya motorin almak bir noktadan sonra pahalı geliyorsa, elektrikli bir tane satın almak çekici görünebilir. Bununla birlikte, fark etmeyeceğiniz şey, ne...

En İyi Android Fotoğraf Düzenleme Uygulamaları Nelerdir?

Günümüzde telefonların kameraları oldukça gelişmiş durumda. Bu sayede de çok güzel fotoğraflar çekebiliyoruz. Ama her ne kadar kameralar gelişmiş olsa da çektiğimiz fotoğrafları düzenleme...