Amazon Prime, 9 Milyar dolarlık yatırım yapıyor!

İnternet üzerinden dizi ve film izlemek için pek çok seçenek bulunuyor. Seçeneklerin birden fazla olması platformlar arasındaki rekabeti körükleyerek işleri kızıştırıyor. Netflix’in hala birinci sırada yer aldığı yarışta HBO Max, Disney ve Amazon Prime gibi pek çok önemli ve kaliteli isim de bulunuyor. Her platformun kendine göre avantajları söz konusu ve bunları en iyi şekilde değerlendirmeye çalışıyorlar.

Pandemiyle beraber evde kalan insanların çoğu bu tarz online dizi/film izleme platformlarına daha çok yönelmeye başladı. İçerikler hızlıca tükendiğinden dolayı şirketler ciddi şekilde çalışmak ve yeni şeyler üretmek durumunda kaldı. Bazıları yeni yapımlar hazırlarken bazı platformlar ise de var olan yapımların teliflerini satın aldı.

Amazon Prime

Netflix‘in şimdilil birinci olduğu yarışta en dişli rakipleri Netflix ve Disney+ olan şirket, bu yarışta biraz daha hızlanmak için ciddi paralar harcamayı göze alıyor. Yabancı basınla paylaşılan bilgilere göre Amazon Prime, 1924 yılından beri film ve dizi yapımında ve özellikle dağıtımında etkin faaliyet gösteren Metro Goldwyn Mayer şirketini 9 milyar dolara satın almaya çalışıyor ve şimdiye kadar oldukça iyi yol kat etti.

Amazon Prime kütüphanesi devasa boyuta ulaşacak

Amazon Prime, anlaşmayı tamamlayıp Metro Goldwyn Mayer’ı satın alabilirse kütüphanesini inanılmaz derecede genişletecek. Rakiplerinin hepsini katlayacak konuma gelecek olan platform James Bond, The Handmaid’s TaleRocky, Stargate, Robocop ve Vikings gibi popüler kültürün birer parçası konumundaki yapımları kendine katacak. Amazon ve Metro Goldwyn Mayer arasındaki anlaşmanın tamamlanması halinde, bu tarz pek çok dizinin ve filmin hakları Amazon’a ait olacak. Metro Goldwyn Mayer‘nin totalde elinde 4 binden fazla film ve 17 bin saatlik dizi bulunmakta. Mevcut durumda rakiplerinden çok geri sayılmayan Amazon Prime’ın bu atağı çoğu platformu geride bırakabilir.

Mevcut film ve dizileri ile de mücadele de 2. sırada olan Amazon Prime, The Boys, The Man in the High Castle, American Gods gibi orijinal yapımlarının yanı sıra Godfather, The Office gibi efsaneleşmiş yapımları da kütüphanesinde bulunduruyor.

Güncel teknoloji haberlerine anında ulaşabilmek için bizleri TwitterInstagram ve Telegram üzerinden takip etmeyi unutmayın!

Süleyman Kelle
Süleyman Kelle
2001 yılında Denizli’de doğdu. Ege Üniversitesinde öğretimine devam ederken aynı zamanda ilgi alanı olan teknoloji üzerine yazarlık yapmakta. Weblejyon aracılığı ile bu tutkusunu sürdürüyor.
İlgili İçerikler

Yorum Yap

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Kategoriler

En Güncel Haberler

Ferrari Nasıl Kuruldu? | Ferrari’nin Kuruluş Hikayesi

Ferrari'nin Kuruluşu Ferrari, İtalya'nın gururu olan otomobil üreticilerinden biridir. Lüks ve performans odaklı araçlarıyla dünyanın dört bir yanında tanınmaktadır. Ferrari'nin kuruluşu, 20. yüzyılın başlarına kadar...

En Büyük Meme Coin’ler Neler?

Meme coin'ler, internette popüler kültürün bir parçası haline gelen meme'lerden esinlenerek oluşturulan kripto paralardır. Meme coin'ler genellikle dalga geçme amacıyla oluşturulurlar ve çoğunlukla değersizdirler....

Formula 1 Tarihinin İstatiksel Olarak En İyi Pilotları

Formula 1, dünya genelinde milyonlarca insan tarafından takip edilen bir yarış serisidir. Formula 1 tarihinde, birçok pilot ismi yerini aldı ve bu isimler, yarış...