Amazon, Apple AirTag’e rakip olacak bir ürün çıkaracak

Apple, geçtiğimiz haftalarda Spring Loaded lansmanı kapsamında birçok yeni ürününü tanıtmıştı. Teknoloji tutkunları tarafından sevilen ürünlerden biri ise Apple AirTag idi. Takip cihazı olan bu ürün, birçok kişi tarafından ilgi görmeye başlayınca, Amazon da bu alanda bir ürün çıkarabilmek için ilk adımları atmaya başladı.

Amazon, işbirliği yapacak

Amazon, kaybolan eşyaları bulma konusunda büyük kolaylıklar sağlayacak olan ürününü geliştirmek için Tile ve Level şirketleri ile ortaklık kurduğunu duyurdu. Tile şirketi, kaybolan eşyalar için takip cihazı geliştirirken, Level şirketi ise Wi-Fi ile Bluetooth teknolojisine dayalı izleme ağını geliştirmek için bu cihazlara akıllı kilitler tasarlıyor.

Amazon, Tile ile işbirliğine resmen 14 Haziran tarihinde gireceğini de duyurdu. Bu ortaklık sonucunda, kullanıcılar tarafından çok fazla ilgi gören Apple AirTag’e yeni bir alternatif gelmiş olacak.

Apple AirTag oldukça iddialı

Dünyanın en popüler teknoloji markalarından Apple’ın, 20 Nisan’da Spring Loaded lansmanında tanıtılan Airtag, ilk tanıtıldığından bu yana oldukça büyük bir ilgi gördü. Kaybolan eşyaları bulabilmek için geliştirilen takip cihazı, takıldığı herhangi bir eşyanın nerede olduğunu kolaylıkla bulabiliyor. Çanta, anahtar, cüzdan gibi sık kaybolan eşyalara takılabilen ürün, kullananların işini oldukça kolaylaştırabilecek gibi duruyor.

Sadece 11 gram ağırlığındaki AirTag, suya karşı 30 dakikaya kadar maksimum 1 metre derinlikte dayanıklı olacak şekilde tasarlanmış. Yerleşik hoparlör ve ivmeölçer gibi materyalleri bulunduran AirTag, tekli paket ve 4’lü paket olarak satışa sunuluyor.

Nasıl çalışıyor?

Apple AirTag, “Bul” uygulamasını kullanan yakındaki cihazların algılayabildiği bir Bluetooth sinyali yayıyor. Sinyali alan cihazlar, AirTag’in konumunu kullanıcının iCloud’una gönderiyor ve ardından kullanıcı da cihazında yer alan “Bul” uygulamasını açarak AirTag’inin nerede olduğunu harita üzerinden öğrenebiliyor.

Uzun pil ömrü

Cihaza takılan standart pille bir yıllık çalışma ömrü sunan AirTag, pil seviyesi azaldığı zaman kullanıcıyı iPhone üzerinden uyararak pil durumunu bildiriyor.

Türkiye fiyatı ne kadar?

Apple’ın Türkiye’de de satışa çıkardığı AirTag’in fiyatları, tekli paket için 299 TL ve 4’lü paket için ise 999 TL olarak belirlendi.

Amazon’un çıkaracağı alternatif ürün sizce Apple AirTag’e rakip olabilecek mi? Yorumlarınızı bizimle paylaşmayı unutmayın!

Semih Akşehirli
Semih Akşehirli
2002 yılında Uşak'ta doğan ve Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi'nde eğitimini sürdüren Semih Akşehirli, teknolojiye ve birçok sektöre olan ilgisi üzerine yazılar yazmakta.
İlgili İçerikler

Yorum Yap

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Kategoriler

En Güncel Haberler

Android Cihazlarda Galeri Yedekleme | Fotoğraf ve Videolar Nasıl Yedeklenir?

Değerli dosyalarınızı (aile fotoğrafları, önemli kişiler ve iş veya okul projeleri) yerel olarak bir cihazda saklarsanız her zaman kaybetme riskiyle karşı karşıya kalırsınız. Verileriniz...

En İyi Oyun Monitörleri | Performans Canavarı Monitörler

Teknolojinin gelişmesi ile birlikte her geçen gün yeni modellerde ve özelliklerde oyun monitörleri çıkmakta. Bu gelişme de bir monitör seçimini oldukça zorlaştırıyor. Yazımızda en...

Apple Watch Series 8 Ne Zaman Çıkacak? İşte Hakkında Tüm Bilinenler!

Bu içeriğimiz, Apple Watch Series 8 hakkında şimdiye kadar bildiğimiz her şeyi söylentilere dayanarak bir araya getiriyor. Ürün döngüsünün henüz erken olduğunu, bu nedenle...