Adidas 23 Milyon Dolarlık NFT Satışı Yaptı

Adidas’ın Metaverse NFT’lerinin 30.000’inin tamamı Cuma günü satışa çıktıktan birkaç saat sonra basıldı. Her NFT’nin maliyeti şu anda yaklaşık 765 $’a eşit olan 0,2 ETH’dir ve şirket 29.620 NFT sattı (“Adidas ve ortakları”, “gelecekteki etkinlikler” için 380’de tutuldu), bu da şirketin satışlardan 22 milyon dolardan fazla kazandığı anlamına geliyor. Fakat yazı itibariyle Ethereum fiyatı düşüş yaşadığı için net bir fiyat vermek zor.

Adidas, NFT’leri Bored Ape Yacht Club, Punks Comics ve GMoney (takma adlı bir kripto meraklısı) ile ortaklaşa yaptı. Bir NFT satın almak, sahiplerine Adidas’ın sahip olduğu Bored Ape tarafından giyilen kapüşonlu üst ve eşofman gibi özel fiziksel ürünlere ve yaklaşan dijital deneyimlere erişim sağlar. Bununla birlikte, Adidas’ın SSS’sine göre fiziksel ürün 2022’ye kadar mevcut olmayacak, bu nedenle alıcılar sadece giysiler için pahalı ön siparişler veriyorlar.

Şirket, özel Adidas Originals jetonlarına, GMoney jetonlarına, Bored Ape Yacht Club NFT’lerine, Mutant Ape Yacht Club NFT’lerine ve Pixel Vault NFT’lerine sahip kişilere erken erişimde 20.000 NFT’yi teklif etti – zaten elde edilmesi zor olan bir NFT’yi ilk önce sınırlı sayıda kişiye erişilebilir kıldı.

Adidas

Adidas 20 Bin NFT Sundu

Erken erişim madenciliği, 1:30PM ET’den kısa bir süre önce başladı, ancak Adidas, Mutant Ape Yat Kulübü sahiplerinin, onu duraklatmaya zorlayan NFT’leri basamamasıyla ilgili bir sorunla hızla karşılaştı. Adidas, sorunlar varken gaz ücretlerini (NFT’yi basmak için alınan ücretler) kaybeden herkese geri ödeme sözü verdi.

Erken erişim 17:00 ET’de yeniden başladı ve halka açık para basımı 18:00 ET’de başladı. NFT’lerin tam olarak ne zaman satıldığı belli değil, ancak Adidas’ın web sitesi, tüm NFT’lerin kamu satışı başladıktan dakikalar sonra basıldığını gösterdi. Bununla birlikte, görünüşe göre bir kişi NFT’lerin çoğunu basmayı başardı, bu da gerçekte kaç tane olduğu gerçeğini etkilemiş olabilir.

Adidas gibi büyük bir firmanın NFT ve Metaverse’e adım atması ile beraber Nike’tan da ilk adım gecikmedi.

Güncel teknoloji haberlerine anında ulaşabilmek için bizleri TwitterInstagram ve Telegram üzerinden takip etmeyi unutmayın!

İlgili İçerikler

Yorum Yap

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Kategoriler

En Güncel Haberler

Netflix Aralık 2022 Takvimi: Hangi Dizi ve Filmler Geliyor?

Netflix, Türkiye'deki abone sayısı ile hala ülkemizde en çok tercih edilen dijital platform olmayı sürdürüyor. Rakiplerinin bir hayli artış göstermesi ile beraber de Netflix...

2022’de En Çok Satan Elektrikli Arabalar

Gündelik hayatımızda bir yerden bir yere gitmek için taşıtları kullanırız. Bu taşıtlardan en ekonomik olanları, içten yanmalı otomobillerin yakıt fiyatlarının artması nedeniyle herkesin çokça...

Apple Gelecekte Düğmesiz iPhone Üretebilir!

Son birkaç nesil iPhone'un tasarım ve özellikler açısından büyük ölçüde yinelemeli güncellemeler aldığı yaygın bir bilgidir. Örneğin en yeni iPhone modelleri, Apple'ın 2018'de iPhone...