Acun Ilıcalı, NFT Platformu Başlattı

Türkiye’nin en büyük televizyoncularından biri olan Acun Ilıcalı son dönemlerin en popüler trendlerinden bir tanesi olan NFT’ler hakkında bir çalışma başlattı. 2021 başından itibaren ciddi şekilde yükselişe geçen kripto ve NFT Dünyası, yeni bir isim daha kazandı.

Acun Ilıcalı

Acun Ilıcalı, Eneftio.com’u Duyurdu!

Polygon (MATIC) altyapısında geliştirilen platform sadece Acun Medya’nın faaliyet gösterdiği ülkelerde hizmet verecek. Bu projenin NFT’lerin yanı sıra Metaverse ile ilgili içerikler ve hizmetler sunması da ilerleyen dönemlerde mümkün olabilir.

Projenin ilk hedefi Survivor isimli televizyon programını NFT olarak dijital ortama taşımak olacak. TL cinsinden veya kredi kartı ile de işlem yapabileceğiniz platform Türkiye başta olmak üzere farklı ülkelerde de hizmet verecek. Bunun yanında NFT üretimi de yapılabilecek. Uzmanlar tarafından geleceğin parçası olarak anılan NFT’ler sanat dünyasının yeni bir temsili haline gelmeye başladı. İlerleyen dönemlerde bu tarz platformların ve borsaların artması bekleniyor.

NFT Nedir?

NFT Nedir? Sanat, müzik, oyun içi öğeler ve videolar gibi gerçek dünyadaki nesneleri temsil eden dijital bir varlıktır. Genellikle kripto para birimiyle çevrimiçi olarak alınıp satılırlar ve genellikle birçok kriptoyla aynı temel yazılımla kodlanırlar. 2014’ten beri var olmalarına rağmen, NFT’ler artık dijital sanat eserleri satın almak ve satmak için giderek daha popüler bir yol haline geldikleri için ün kazanıyor. Kasım 2017’den bu yana NFT’lere şaşırtıcı bir şekilde 10 milyar dolar harcandı.

NFT’ler ayrıca genellikle türünün tek örneğidir veya en az bir çok sınırlı çalışmadan biridir ve benzersiz tanımlayıcı kodlara sahiptir. Washington Teknoloji Endüstrisi Birliği Cascadia Blockchain Konseyi başkanı ve Yellow Umbrella Ventures’ın genel müdürü Arry Yu, “Aslında, NFT’ler dijital kıtlık yaratıyor” diyor. Sizler NFT’ler hakkında neler düşünüyorsunuz? Yorumlarda bizlerle paylaşabilirsiniz.

UYARI: Weblejyon web sitesinde yer alan bilgiler sadece bilgilendirme amaçlıdır ve bir satın alma teklifi veya başka bir işlem yapmaya davet teşkil etmez, ayrıca herhangi bir yatırım tavsiyesi içermez.

Güncel teknoloji haberlerine anında ulaşabilmek için bizleri TwitterInstagram ve Telegram üzerinden takip etmeyi unutmayın!

İlgili İçerikler

Yorum Yap

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Kategoriler

En Güncel Haberler

Cybertruck Aracına İlham Kaynağı Olan James Bond Arabası

Amerika merkezli elektrikli otomotiv devi Tesla'nın CEO'su Elon Musk, herkesin tasarımından etkilendiği aracı olan Cybertruck'ı 2023 yılında piyasaya sürülmeyi planladığını açıklamıştı. Cybertruck'ın tasarımındaki ilham...

F1 Manager 2022: Şu Ana Kadar Bildiğimiz Her Şey

Eğer son birkaç yılını takımın pitstop taktikleri hakkında atıp tutarak geçirmiş bir Ferarri hayranıysanız ya da içinizde bir yerlerde Aston Martin'i zafere taşıyacak adamın...

ABD Neden TikTok’un Kaldırılmasını İstiyor? FCC Komisyonu Açıkladı!

ABD FCC komisyon üyesi Brendan Carr, Google ve Apple'ı TikTok'u ilgili uygulama havuzlarından, App Store'dan ve Play Store'dan çıkarmaya çağırdı. Carr, Çinli ByteDance'in sahip...