2022 Kia Sportage’in ipucu görselleri paylaşıldı

Güney Koreli otomobil üreticisi Kia‘nın dünyanın çeşitli yerlerinde popüler olan Sportage modelinin yeni nesil versiyonu için merakla bekleyenlere ipucu verebilecek bazı resmi görseller paylaşıldı. Araçla ilgili detayları ve görselleri yazımızda bulabilirsiniz.

Yeni nesil 2022 Kia Sportage‘in resmi ipucu görüntüleri yayınlanmaya başladı. Bugüne kadar birçok casus fotoğrafı görülen otomobilin kamuflajsız veya hafif kamuflajlı olarak görülme şansı bulunamamıştı. Koreli marka, yenilenen SUV modelinin iç ve dış tasarımı hakkında ipucu olabilecek görseller paylaştı.

2022 Kia Sportage 8 Haziran’da tanıtılacak

Yeni nesil SUV Kia Sportage, resmi olarak 8 Haziran tarihiyle birlikte gün yüzüne çıkmış olacak. Aracın paylaşılan görselleri fazla detay vermese de 2022 Kia Sportage’in daha önceki versiyonlarına göre evrim niteliğinde bir değişimle kullanıcıların karşısına çıkacağını tahmin ediyoruz. Yeni Sportage’in ön bölümünde bumerang şekline benzer LED farları göze çarpıyor. Yan aynaların kapıda yer almasının yanı sıra, çamurluk modelinin de 2022 Kia Sportage’i oldukça kaslı gösterdiğini söylemekte fayda var.

Aracın dış tasarımına göz gezdirmeye devam ederken, yandan bakıldığı zaman yeni nesil Hyundai Tucson‘ın çizgileriyle benzediği de fark ediliyor. Aracın arka kısmında stop lambası tasarımı, Kia’nın yakın zaman önce tanıtılan yeni elektrikli crossover modeli EV6 ile benzer niteliklere sahip. 2022 Kia Sportage, geriye doğru eğimli tavanı ve arka cam üzerindeki spoyler ile birlikte aracı olduğundan daha da uzun gösteriyor.

Kia tarafından paylaşılan ipucu görselde, birleşik konumda duran ekranlar yer alacak. Görsellerde kendini belli eden kavisli panel altında toplanacak gösterge ve multimedya ekranları, dikey olarak konumlandırılan havalandırma menfezlerinin arasına gelecek şekilde yerleştirilmiş. Merkezdeki ekranın hemen altında klima kontrolleri yer alırken, sürücünün önünde de multimedya tuşlarına sahip üç kollu direksiyon göze çarpıyor. Oldukça sade bir konsol tasarımının kullanıcıları beklediğini söyleyebiliriz.

Önümüzdeki süreçte 2022 Kia Sportage ile ilgili daha detaylı bilgiler de gün yüzüne çıkacak. Araçla ilgili yeni gelişmeleri sizinle paylaşmaya devam edeceğiz. Son olarak yeni nesil Kia Sportage’ın 8 Haziran tarihinde tanıtılacağını da tekrardan hatırlatmakta fayda var.

Güncel teknoloji haberlerine anında ulaşabilmek için bizleri TwitterInstagram ve Telegram üzerinden takip etmeyi unutmayın!

Semih Akşehirli
Semih Akşehirli
2002 yılında Uşak'ta doğan ve Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi'nde eğitimini sürdüren Semih Akşehirli, teknolojiye ve birçok sektöre olan ilgisi üzerine yazılar yazmakta.
İlgili İçerikler

Yorum Yap

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Kategoriler

En Güncel Haberler

ABD Neden TikTok’un Kaldırılmasını İstiyor? FCC Komisyonu Açıkladı!

ABD FCC komisyon üyesi Brendan Carr, Google ve Apple'ı TikTok'u ilgili uygulama havuzlarından, App Store'dan ve Play Store'dan çıkarmaya çağırdı. Carr, Çinli ByteDance'in sahip...

Valve’nin Steam Deck Alıcılarına Bazı Güzel Haberleri Var!

Steam Deck taşınabilir oyun konsoluna yönelik yüksek talep ve devam eden tedarik sorunları, birçok tüketicinin cihazı satın alma fırsatını beklemesine neden oldu. Valve Mart...

Elektrikli Otomobillerin Değer Kaybı Neden Fazladır?

Arabanız için benzin veya motorin almak bir noktadan sonra pahalı geliyorsa, elektrikli bir tane satın almak çekici görünebilir. Bununla birlikte, fark etmeyeceğiniz şey, ne...