2021 Yılında Yayınlanmış, En Yüksek IMDb Puanına Sahip 10 Netflix Filmi

Dünyanın en büyük çevrimiçi dizi-film platformu Netflix üzerinde 2021 yılında yayınlanmış en yüksek IMDb puanına sahip 10 Netflix filmi ve detaylarını sizler için derledik.

2021 Yılı En Yüksek IMDb Puanına Sahip 10 Netflix Filmi

Pandemi döneminde birçok kişinin zaman geçirme aracı haline gelen çevrimiçi dizi-film izleme platformları, günden güne büyümeye devam ediyor. Peki 2021 yılında yayınlanmış olan en yüksek IMDb puanına sahip 10 Netflix filmi hangisi?

Ali & Ratu Ratu Queens

IMDb: 7.1

Tür: Komedi, Dram

Babası ile büyüyen bir genç olan Ali, babasının vefat etmesinin ardından küçükken kendisini terk eden annesini bulmaya karar verir ve annesini aramak için New York’a gider. Yol boyunca birçok zorlukla karşılaşan Ali, bu zorlukların üstesinden gelerek arayışını sürdürür.

The White Tiger

IMDb: 7.1

Tür: Dram, Suç

Netflix yapımı olan bir diğer film The White Tiger, yoksul köylüden modern Hindistan’da başarılı bir girişimciye dönüşen Balram Halwai’nin yükselişinin hikâyesini konu ediniyor.

Pieces of a Woman

IMDb: 7.1

Tür: Dram

Evde doğum yaparken bebeğini kaybeden kadın yaşadığı acıyı anlatan film, bebeğinin yasını tutan kadın, bir yandan yaşadığı acı ile yüzleşmeye çalışırken bir yandan da kocası ve annesi ile ilgili yaşadığı sorunların üstesinden gelmeye çalışmasını anlatıyor.

The Dig

IMDb: 7.1

Tür: Biyografi, Dram, Tarih

Zengin ve kocasını kaybetmiş bir kadın olan Edith Pretty, İkinci Dünya Savaşı’nın yaklaştığı dönemde arazinin içinde yer alan bölgede kazı yapılmasını ister ve bu iş için arkeolog Basil Brown ile anlaşır. Kazıya başladıktan kısa bir süre sonra insanlık tarihini etkileyecek bir şey keşfederler.

The Disciple

IMDb: 7.2

Tür: Dram

The Disciple, kültürel ve teknolojik değişimin baş döndüren hızı karşısında eski ustaların etrafına örülmüş efsanelere tutunarak ayakta kalmaya çalışan, zannettiği kadar parlak olmayan bir müzisyenin yaklaşık otuz yıla yayılan hikâyesini konu ediniyor.

The Witcher: Nightmare of the Wolf

IMDb: 7.3

Tür: Animasyon, Aksiyon, Macera

Yoksulluktan kaçıp para için canavarları öldüren ve genç bir witcher olan Vesemir’i konu edinen film The Witcher: Nightmare of the Wolf, animasyon seven izleyiciler tarafından beğeniyle izlendi.

Don’t Look Up

IMDb: 7.4

Tür: Komedi, Dram, Bilim kurgu

Don’t Look Up, dev bir göktaşının gezegeni yok edeceği konusunda insanları uyarmak için çalışan iki gökbilimcinin hikayesine odaklanıyor. Başrolünü yıldız oyuncu Leonardo DiCaprio‘nun üstlendiği film, birçok kişi tarafından tam not aldı.

Tick, Tick… Boom!

IMDb: 7.6

Tür: Biyografi, Dram, Müzikal

Amerikalı besteci Jonathan Larson’ın otobiyografik romanından uyarlanan film, 1990’lı yılların New York’unda yaşayan ve gelecek vadeden bir müzikal besteci olan Jon’un hikayesini anlatıyor.

The Mitchells vs the Machines

IMDb: 7.7

Tür: Animasyon, Macera, Komedi

The Mitchells vs the Machines filmi, gelişen ve artık dünyayı ele geçirmeye başlayan teknolojiye karşı mücadele içerisine giren bir ailenin hikayesine odaklanıyor. Animasyon seven izleyiciler tarafından beğeniyle izlenen bir diğer film olarak karşımıza çıkıyor.

Mimi

IMDb: 7.7

Tür: Komedi, Dram

Mimi, Hindistan’ın Rajasthan isimli küçük bir kasabasında, popüler bir dansçının (Kriti Sanon) rahmini para karşılığında çocuksuz bir Amerikalı çifte kiralamayı kabul etmesini ve taşıyıcı hamilelik sürecini konu alıyor.

Güncel teknoloji haberlerine anında ulaşabilmek için bizleri TwitterInstagram ve Telegram üzerinden takip etmeyi unutmayın!

Semih Akşehirli
Semih Akşehirli
2002 yılında Uşak'ta doğan ve Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi'nde eğitimini sürdüren Semih Akşehirli, teknolojiye ve birçok sektöre olan ilgisi üzerine yazılar yazmakta.
İlgili İçerikler

2 YORUMLAR

Yorum Yap

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Kategoriler

En Güncel Haberler

Ferrari Nasıl Kuruldu? | Ferrari’nin Kuruluş Hikayesi

Ferrari'nin Kuruluşu Ferrari, İtalya'nın gururu olan otomobil üreticilerinden biridir. Lüks ve performans odaklı araçlarıyla dünyanın dört bir yanında tanınmaktadır. Ferrari'nin kuruluşu, 20. yüzyılın başlarına kadar...

En Büyük Meme Coin’ler Neler?

Meme coin'ler, internette popüler kültürün bir parçası haline gelen meme'lerden esinlenerek oluşturulan kripto paralardır. Meme coin'ler genellikle dalga geçme amacıyla oluşturulurlar ve çoğunlukla değersizdirler....

Formula 1 Tarihinin İstatiksel Olarak En İyi Pilotları

Formula 1, dünya genelinde milyonlarca insan tarafından takip edilen bir yarış serisidir. Formula 1 tarihinde, birçok pilot ismi yerini aldı ve bu isimler, yarış...