1590 beygir güce sahip Bugatti Chiron Super Sport tanıtıldı

Agresif görünümüyle dikkatleri üzerine çeken lüks spor otomobil Bugatti Chiron‘un yenilenmiş versiyonu Bugatti Chiron Super Sport tanıtıldı. Lüks spor araçla ilgili tüm detayları ve görselleri yazımızda bulabilirsiniz.

Fransız lüks otomobil üreticisi Bugatti, hızlı spor otomobiller düşünüldüğünde akıllara gelen ilk markalardan biri olarak ön plana çıkıyor. Bugünkü haberimizin içeriğini oluşturan lüks otomobil Chiron Super Sport, şirketin daha önceden üretmiş olduğu Chiron modelinin yeni versiyonu olarak tanıtıldı. Peki bu göz alıcı aracın özellikleri neler?

Yenilenmiş haliyle Bugatti Chiron Super Sport

Bugatti Chiron Super Sport, bir önceki Chiron modeline göre 25 santimetre daha uzun tasarımıyla farklılık gösteriyor. Lüks otomobile eklenen bu uzunluk farkıyla yüksek hızlarda daha performanslı hava akışının olduğu vurgulanmış oluyor. Göz alan alüminyum jantlara bakıldığında ise Y şeklinde desenlere sahip olduklarını rahatlıkla fark ediyoruz. Opsiyonel olarak, aracı almak isteyen kullanıcılar, şirketin Pur Sport modelinde bulunan magnezyum jantları tercih ederek ağırlığı 23 kilogram kadar azaltarak ağırlık kazanabilecek. Bunun yanı sıra aracın arka bölümünde üst üste yer alan dörtlü egzozlar aracın hava çıkışının yapılmasını sağlıyor.

Chiron Super Sport, 5.8 saniyede 200 kilometre hıza ulaşabiliyor

Aracın 4 turbolu 8,0 litrelik motoru, 1590 beygir güç ve 1600 Nm tork üretebiliyor. Oldukça güçlü motora sahip Bugatti Chiron Super Sport’un perfomans değerlerine göz attığımızda ise sıfırdan 5,8 saniyede 200 kilometre hız, 12,1 saniyede 300 kilometre hız ve 32,6 saniyede 400 kilometre hız şeklinde inanılmaz değerlere sahip olduğunu görüyoruz. Şirket tarafından açıklanan diğer verilere göre lüks otomobil, maksimum 440 kilometre hıza kadar çıkabiliyor. Ancak bu hız Bugatti’nin kullanıcılarına izin verdiği en yüksek hız olduğu söyleniyor. Araç, bu hızda şirketin açıklamasına göre güvenli bir şekilde kontrol edilerek yoluna devam ediyor. Belirtilen hızın daha da üstüne çıkıldığında ne olacağını tahmin etmek ise zor olmasa gerek.

Yeni Bugatti Chiron Super Sport’un fiyatı

Sadece 9 adet olarak üretilecek olan Bugatti Chiron Super Sport’u garajına eklemek isteyen kullanıcıların karşısına tam 3,2 milyon euro gibi bir fiyat etiketine sahip. Bu fiyatı Türk lirasına çevirdiğimizde ise vergisiz olarak yaklaşık 33,5 milyon TL‘lik fiyata denk oluyor.

Güncel teknoloji haberlerine anında ulaşabilmek için bizleri TwitterInstagram ve Telegram üzerinden takip etmeyi unutmayın!

Semih Akşehirli
Semih Akşehirli
2002 yılında Uşak'ta doğan ve Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi'nde eğitimini sürdüren Semih Akşehirli, teknolojiye ve birçok sektöre olan ilgisi üzerine yazılar yazmakta.
İlgili İçerikler

Yorum Yap

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Kategoriler

En Güncel Haberler

Valve’nin Steam Deck Alıcılarına Bazı Güzel Haberleri Var!

Steam Deck taşınabilir oyun konsoluna yönelik yüksek talep ve devam eden tedarik sorunları, birçok tüketicinin cihazı satın alma fırsatını beklemesine neden oldu. Valve Mart...

Elektrikli Otomobillerin Değer Kaybı Neden Fazladır?

Arabanız için benzin veya motorin almak bir noktadan sonra pahalı geliyorsa, elektrikli bir tane satın almak çekici görünebilir. Bununla birlikte, fark etmeyeceğiniz şey, ne...

En İyi Android Fotoğraf Düzenleme Uygulamaları Nelerdir?

Günümüzde telefonların kameraları oldukça gelişmiş durumda. Bu sayede de çok güzel fotoğraflar çekebiliyoruz. Ama her ne kadar kameralar gelişmiş olsa da çektiğimiz fotoğrafları düzenleme...